MWC 2024: Lenovo i Motorola przedstawiają usługę Smart Connect
26 lutego 2024 r.: Smart Connect to rozwiązanie programowe, które unifikuje cyfrowe ekosystemy firm Lenovo oraz Motorola w jednolitą, wspólną platformę obejmującą różne urządzenia – laptopy, smartfony oraz tablety.
Smart Connect jest kolejnym przykładem współpracy obu firm, której celem jest tworzenie inteligentnego i bardziej zintegrowanego oprogramowania pozwalającego eliminować trudności związane z przełączaniem się pomiędzy różnymi urządzeniami (choćby laptopem i smartfonem). Rozwiązanie to, jest dedykowane zarówno dla zwykłych konsumentów, jak i dla biznesu. Mogą z niego korzystać gracze, twórcy treści oraz uczniowie, ale także pracownicy. Dzięki Smart Connect użytkownicy są w stanie bezproblemowo przenosić zadania pomiędzy urządzeniami i kontynuować swoją aktywność lub pracę bez zakłóceń.
Użytkownicy mogą na przykład wyświetlać na zewnętrznym ekranie aplikacje uruchomione na smartfonie. Mogą pracować, grać lub oglądać filmy i seriale choćby na telewizorze – obsługa jest wówczas niezwykle intuicyjna. Zaletą rozwiązania jest prostota oraz wsparcie różnych platform systemowych.
Smart Connect oferuje funkcje takie jak:
● Łatwe sterowanie niezależnie od platformy: po interfejsie komputera, tabletu i telefonu można się płynnie poruszać przy użyciu jednej klawiatury i myszy, sterując precyzyjnie każdym z tych urządzeń. W ten sposób można na przykład płynnie edytować dokument na komputerze Lenovo, pobierając zawartość z tabletu i prowadząc spotkanie ze współpracownikami na smartfonie.
● Streaming po przeciągnięciu: aplikacje można przenosić między urządzeniami zwykłym przeciągnięciem palca. Użytkownicy mogą oglądać wideo na tablecie, a następnie kontynuować je od ostatniego miejsca na komputerze, albo zacząć słuchać podcastów na smartfonie Motoroli podczas treningu i dokończyć w domu na innym urządzeniu. Przeciąganie umożliwia ciągłe odtwarzanie bez zakłóceń.
● Synchronizacja powiadomień: użytkownicy mogą na bieżąco monitorować wiadomości i powiadomienia na dowolnym urządzeniu, bez przechodzenia między nimi i rozpraszania uwagi.
● Centrum udostępniania: dokumenty i multimedia można bezproblemowo udostępniać urządzeniom działającym z różnymi systemami operacyjnymi. Usprawnia to wykonywanie zadań, takich jak planowanie podróży czy wyszukiwanie informacji. W centrum udostępniania, uczniowie i studenci mogą łatwo udostępniać oraz wyświetlać duże pliki na połączonych urządzeniach. Centrum udostępniania upraszcza pracę i oszczędza miejsce - na przykład podczas edycji materiału wideo w serwisie TikTok, czy udostępniania plików projektu dla całego zespołu.
● Inteligentny schowek: aby przenieść zdjęcia z jednego urządzenia na drugie, nie trzeba już wysyłać ich e-mailem, czy przez komunikator. Dzięki Smart Connect można kopiować i przeklejać zarówno obrazy, jak i tekst między telefonami, komputerami czy tabletami.
● Błyskawiczny hotspot: smartfon można zmienić w punkt dostępu do nawiązywania błyskawicznej i zabezpieczonej łączności na tablecie lub komputerze. Szybko i bez komplikacji, czy zawracania sobie głowy hasłami.
● Kamera: smartfon wyposażony w aparaty o wysokiej rozdzielczości można wykorzystać jako kamerę do rozmów wideo lub transmisji na żywo, co przydaje się także do pracy zdalnej. Po przeniesieniu połączenia wideo ze smartfonu na duży ekran telewizora można jeszcze lepiej wykorzystać zalety tej formy komunikacji.
● Więcej miejsca do pracy i rozrywki: wszechstronne funkcje urządzeń Motoroli stają się jeszcze bardziej użyteczne - teraz użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo wideo, grać lub uruchamiać pulpit urządzenia mobilnego z telefonu na telewizorze.
Smart Connect będzie w stanie zaoferować użytkownikom nowe funkcje i możliwości na dowolnym komputerze Lenovo z systemem Windows 10 lub nowszym za pośrednictwem aplikacji ze sklepu Microsoft. Na wybranych tabletach i urządzeniach Motorola aplikacja będzie dostępna w Google Play. Szczegółowe informacje o kompatybilności poszczególnych urządzeń zostaną ujawnione bliżej oficjalnej premiery Smart Connect.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.