Motorola Solutions wprowadza pierwszy w Europie samochodowy system wideo oparty
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
marta.grzyb|prinspiration.pl| |marta.grzyb|prinspiration.pl
730 190 230
prinspiration.pl/
Motorola Solutions wprowadza pierwszy w Europie samochodowy system wideo oparty na sztucznej inteligencji
M500 wprowadza zaawansowaną analitykę w celu zwiększenia wydajności operacyjnej, bezpieczeństwa
i transparentność dla obywateli i organów ścigania.
LONDYN – 28 października 2021 – Motorola Solutions zaprezentowała dziś pierwszy w Europie samochodowy system wideo z obsługą sztucznej inteligencji (AI), przeznaczony dla organów ścigania – M500. Rozwiązanie to zapewni pojazdom policyjnym olbrzymie możliwości, zwiększając świadomość i bezpieczeństwo, a jednocześnie budując zaufanie i transparentność w społeczeństwie.
System M500 ma nową funkcję analizy pasażerów siedzących z tyłu pojazdu, która automatycznie uruchamia nagrywanie z kamery samochodowej, gdy tylko jakaś osoba wejdzie do tylnej części radiowozu. Jest to duży krok naprzód w automatyzacji codziennych wyzwań w pracy policji, jakim jest zapewnienie, że obecność osoby w pojeździe policyjnym jest bezpiecznie rejestrowana, a dowód wideo jest automatycznie oznaczany i zapisywany w rejestrze zdarzeń.
Odpowiedzialne wprowadzenie AI do bezpieczeństwa publicznego ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia efektywności, bezpieczeństwa i transparentności działań policji. Proste zadanie automatycznego nagrywania osoby na tylnym siedzeniu pojazdu policyjnego to dopiero początek – powiedział Mahesh Saptharishi, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii w Software Enterprise & Mobile Video w Motorola Solutions. M500 stanowi przyszłość pojazdu policyjnego, gdzie sztuczna inteligencja i zaawansowana analityka będą w stanie wykrywać bardziej złożone anomalie lub zagrożenia w celu zwiększenia świadomości i bezpieczeństwa zarówno funkcjonariuszy,
jak i obywateli.
System jest również wyposażony w funkcję automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR), która wykorzystuje AI do wywoływania alarmów, takich jak identyfikacja pojazdu, który może być powiązany z zaginionym dzieckiem lub osobą będącą przedmiotem zainteresowania służb. AI wspiera funkcjonariuszy dostarczając im użytecznych informacji, które uzupełniają ludzki proces decyzyjny, wnosząc wartość dodaną do całego procesu pracy w zakresie bezpieczeństwa publicznego.
Jako część ekosystemu technologicznego firmy Motorola Solutions, M500 zapewnia znaczące korzyści w postaci możliwości dzielenia się w czasie rzeczywistym informacjami z funkcjonariuszami w terenie oraz przez centrum dowodzenia. Może automatycznie parować się z kamerami osobistymi VB400 firmy Motorola Solutions, aby rejestrować zdarzenie jednocześnie z wielu perspektyw. System jest również przeznaczony do bezproblemowej integracji z platformą dowodów wideo firmy Motorola Solutions w celu przesyłania i zarządzania nagranym materiałem filmowym w ramach procesów roboczych po zdarzeniu.
Konstrukcja M500 jest zgodna z zasadami, że technologia musi być transparentna, integracyjna i sprawiedliwa. Wbudowany układ sterowania i dzienniki audytowe chronią prywatność i wspierają odpowiedzialne użytkowanie, zapewniając agencjom bezpieczeństwa publicznego lepsze informacje i budując zaufanie wśród obywateli.
Nowy system M500 zostanie pokazany po raz pierwszy w Europie na targach CCW 2021
w Madrycie.
O firmie Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie lądowej mobilnej łączności radiowej o znaczeniu krytycznym, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą najbardziej zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a firmy mogą zachować wydajność i bezpieczeństwo. W firmie Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony. Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.