Moody’s wybiera dane lokalizacyjne TomTom
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że jego dane lokalizacyjne zostały wybrane przez Moody's – globalną firmę zajmującą się oceną ryzyka. Umożliwia ona organizacjom podejmowanie lepszych decyzji, wykorzystując dane, rozwiązania analityczne oraz insighty.
Moody's od teraz włącza dane TomTom do Moody's Insurance Geocoder, wykorzystując precyzyjne informacje o lokalizacji, aby poprawiać dokładność i trafność analiz geokodowania w wielu przepływach pracy. Łącząc bardzo szczegółowe dane lokalizacyjne TomTom z możliwościami modelowania i aplikacjami Moody's, Moody's Insurance Geocoder umożliwia lepszy wgląd w zarządzanie ryzykiem, zmniejszanie niepewności i usprawnianie procesu podejmowania decyzji. Z tych informacji korzystają organizacje z branży ubezpieczeniowej, finansowej, nieruchomości i innych, które opierają się na dokładnych danych geoprzestrzennych.
Dla ubezpieczycieli, którzy reagują na zdarzenia wysokiego ryzyka, takie jak powodzie, gwałtowne burze i pożary, korzystanie z dokładnego geokodowania specjalnie zaprojektowanego do celów ubezpieczeniowych ma kluczowe znaczenie. Precyzyjne i aktualne dane lokalizacyjne TomTom pozwalają firmie Moody's stworzyć najbardziej odpowiednie odniesienie geoprzestrzenne. Wśród wielu przypadków użycia, Moody's Insurance Geocoder może zapewnić firmie ubezpieczeniowej precyzyjne geokodowanie w celu oceny narażenia każdej nieruchomości na katastrofy naturalne, umożliwiając jej ustalenie odpowiednich składek i efektywne zarządzanie całym portfelem.
„Dokładne i aktualne dane geokodowania są podstawą pakietu rozwiązań Moody's dla klientów ubezpieczeniowych”, powiedział Aaron Mayfield, Senior Director of Product, Insurance w Moody’s. „Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z TomTom i wykorzystywać ich wysokiej jakości dane lokalizacyjne do dostarczania zaawansowanej inteligencji i rozwiązań. Pomagają one naszym klientom osiągać lepsze wyniki i sprostać najważniejszym wyzwaniom w branży".
„Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać wieloletnią współpracę z Moody's, dostarczając nasze aktualne i wiarygodne dane o lokalizacji, aby pomóc im zwiększyć możliwości klientów dzięki dokładnym, praktycznym informacjom”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki tej współpracy klienci Moody's wykorzystują dane lokalizacyjne TomTom, aby sprostać swoim wyjątkowym wyzwaniom, co świadczy o wszechstronności naszej technologii lokalizacji”.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.