Komunikaty PR

Modnie czy ekologicznie? Rozwiązania na podjazd

2021-05-31  |  14:10
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Nowakowska
Tok Tok

Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl
Do pobrania jpg ( 0.21 MB )

 

 

Podjazd to przestrzeń w otoczeniu domu, na której planowanie często nie poświęcamy zbyt wiele czasu. Bardziej istotny niejednokrotnie wydaje się wygląd tarasu, alejek czy wybór roślin do ogrodu. Tymczasem podjazd, oprócz waloru funkcjonalnego pełni równie istotną funkcję reprezentacyjną. Jak zaaranżować go modnie i ekologicznie?

 

Podjazd definiuje się jako prywatną drogę prowadzącą pod wejście główne budynku lub bezpośrednio do garażu. W węższym rozumieniu jest to najbardziej reprezentacyjny fragment tej drogi, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Szczególnie widoczne było to w dawnych dworkach szlacheckich, gdzie po prostu musiał on „cieszyć oko” i już od bramy wjazdowej podkreślać prestiż oraz zasobność właściciela posesji. Współcześnie podjazd ma bardziej praktyczny charakter, bo jest po prostu fragmentem drogi wewnętrznej na posesji, gdzie właściciele i ich goście parkują samochody. Jego wygląd pozostał nadal istotny, gdyż świadczy on, jak dawniej, o charakterze całej posesji.

 

Podjazd, który cieszy oko

 

Podjazd można wykonać na wiele sposobów. W przypadku domów jednorodzinnych najpopularniejszym sposobem ich budowy jest zastosowanie kostek lub płyt betonowych. Prefabrykaty betonowe to materiały wytrzymałe, trwałe, przystępne cenowo, ale również estetyczne. To właśnie ten ostatni argument decyduje często o wyborach klientów, zwłaszcza że liczba dostępnych wzorów sukcesywnie wzrasta. W tym roku do gamy produktów Polbruk dedykowanych na podjazdy dołączyła kostka Triada. Pod względem designu stanowi ona kwintesencję minimalizmu. Posiada oszczędny, prostokątny kształt, gładką fakturę i jednorodny kolor. Płyta występuje aż w pięciu odcieniach szarości (nerino, onyx, stalowy, szary i grafitowy), trzech rozmiarach (20x30, 20x40 oraz 20x50 cm) i posiada grubość 8 cm. Daje to wiele opcji komponowania interesujących geometrycznych wzorów. Triada, choć zachwyca swoim surowym wyglądem, nie jest jedynym rozwiązaniem o charakterze pełnym, które można wykorzystać do budowy podjazdu. Miłośnikom dużych formatów na pewno przypadnie do gustu jedna z największych płyt dostępnych na rynku - Polbruk Magna. Posiada ona wymiar 100x75 cm oraz 50x75 cm, grubość 8 i 10 cm, gładką fakturę i jest dostępna w melanżowych szarościach (stalowy, bazaltowy, nerino) oraz w kolorze latte. Podjazd nie musi być jednak zbudowany tylko i wyłącznie z płyt pełnych, można je ciekawie łączyć z płytami ażurowymi.

 

Przepuszczalne znaczy ekologiczne

 

Na rynku są dostępne płyty ażurowe, czyli posiadające otwory, które można wypełnić grysem lub ziemią, co  pozwala na wnikanie wody do gruntu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż woda nie odparowuje z powierzchni, a nawadnia glebę. Poza tym nie ma konieczności budowy odwodnień liniowych, a także zmniejsza się ryzyko podtopień budynku czy posesji w czasie ulewnych opadów. Dostępne na rynku ażurowe płyty mają bardzo zróżnicowany charakter. W niektórych postawiono na design, w innych natomiast skupiono się na maksymalizacji powierzchni bioaktywnej przy zachowaniu interesującego wyglądu.

 

Maksymalny design w służbie ekologii

 

Reprezentantem pierwszej grupy jest Polbruk Extrano. To idealnie kwadratowa płyta o wymiarach 50x50 cm, grubości 7 cm i inspirującym wyglądzie. Powierzchnia przepuszczalna płyt Extrano wynosi 11% i jest mniejsza od typowo ekologicznych produktów z dużą powierzchnią bioaktywną. Płyta Extrano posiada regularne otwory tworzące na ułożonej nawierzchni oryginalny wzór wielu lekko pofalowanych linii przypominających tygrysie pasy. Podjazd ułożony z Extrano znakomicie prezentuje się przy nowoczesnych budynkach o geometrycznym kształtach. Doskonale komponuje się z nimi monochromatyczna kolorystyka płyt Extrano utrzymana w odcieniach szarości – nerino, szarym i grafitowym. Alternatywą jest kostka Polbruk Ekol. Jest to już typowo ekologiczny produkt. Posiada ona prestiżowy, klasyczny i ascetyczny design oraz wymiar 20x20 cm i grubość 8 cm. Swoim wyglądem przypomina nowoczesną wersję dobrze znanej z historycznych centrów miast kostki brukowej, z tą jednak różnicą, że faktura tej kostki jest gładka. Od innych ekologicznych płyt różni się także umiejscowieniem przestrzeni bioaktywnej. Nie powstaje ona w otworach, ale w przestrzeni między płytami, a jej szerokość wyznaczają znajdujące się na bokach wypustki. Ekol występuje w dwóch klasycznych kolorach: szarym i grafitowym.

 

Maksymalna przestrzeń bioaktywna dla dobra planety

 

W przypadku chęci maksymalizacji przestrzeni bioaktywnej na podjeździe, oprócz kostki Ekol warto rozważyć zastosowanie płyt Polbruk Meba lub Greengo. Są to również typowo ekologiczne produkty. Pierwsza z propozycji to bardzo popularny, geometryczny wzór z otworami w kształcie kwadratu. Meba ma rozmiar 40x60 cm i grubość to 8 lub 10 cm, co pozwala na dopasowanie elementów do przewidywanych obciążeń i rodzaju pojazdów poruszających się po podjeździe. Występuje w trzech kolorach: szarym, grafitowym i czerwonym. Ciekawą propozycją pod względem designu, jest też płyta Greengo. Ma ona kształt kwadratu o wymiarze 40x40 cm. Podobnie jak Meba, charakteryzuje się dużymi otworami, z tą różnicą, że są one okrągłe i połączone pomiędzy sobą prostymi lub lekko falującymi liniami. Nadaje to płycie bardzo nowoczesnego sznytu. Wykonując podjazd lub miejsca postojowe z powyższych płyt, aby uzyskać ciekawy efekt estetyczny, warto znajdujące się w nich otwory wypełnić białym grysem lub zasiać w nich trawę.

 

Nawierzchnię podjazdu można wykonać z wielu rodzajów płyt betonowych. Wybór pomiędzy designem, a ekologią nie jest konieczny. Może być ona nie tylko modna i stylowa, ale również przyjazna dla planety.

 

 

Polbruk S.A. – to największy obecnie producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

 

O firmie

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcem

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie? Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:35

Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?

                 Jak szeroki i długi powinien być podjazd? Z których materiałów go wykonać i
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.