„Modernizm” i „Fiori” Ceramiki Paradyż w finale konkursu Dobry Wzór 2020
Made in PR
Wejnerta 26/2
02-613 Warszawa
m.madiuk|madeinpr.pl| |m.madiuk|madeinpr.pl
+48 607 404 460
https://madeinpr.pl/
Jury konkursu Dobry Wzór 2020 wybrało finalistów, którzy powalczą o prestiżowy tytuł. Wśród produktów charakteryzujących się wyjątkowym wzornictwem i wnoszących świeżość na rynku znalazły się aż dwie kolekcje Ceramiki Paradyż.
W tym roku do konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego zgłoszono 179 produktów i usług, które walczą w 9 kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika Użytkowa i Opakowania, Nowe Materiały, Transport i Komunikacja, Moda i Akcesoria. Do ścisłego finału zakwalifikowano te, które wyróżniają się cechami wizualnymi, użytkowymi, ekonomicznymi oraz niosą ze sobą wartości dodatkowe.
W finale znalazły się aż dwie kolekcje Ceramiki Paradyż – „Modernizm” w kategorii Sfera Publiczna oraz „Fiori” w kategorii Dom. Pierwsza z nich to kolekcja ceramiki z duszą. Została zaprojektowana we współpracy z Mają Ganszyniec, a jej kwintesencją są przedwojenne wzory dopełnione autorskimi kompozycjami. Wśród nich wyróżniają się odkryte na nowo gorseciki - nieoficjalny symbol przedwojennej Warszawy. Z kolei „Fiori” to awangarda w czystej postaci, która nada każdemu wnętrzu nowe, świeże oblicze. To oryginalna, utrzymana w modnych pastelowych odcieniach coral, blue i bianco kolekcja płytek ceramicznych inspirowanych naturą i trendem „jungle”, którą zaprojektowano z myślą o nowoczesnych aranżacjach łazienkowych i kuchennych.
Dobry Wzór to niezależny i najbardziej wiarygodny polski konkurs wzorniczy, którego historia liczy 27 lat. Konkursowe produkty i usługi wskazywane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego monitoringu rynku i poddawane ocenie jury, w skład którego w tym roku weszli: Agata Solon, prof. Marek Adamczewski, prof. Michał Stefanowski, dr Paweł Balcerzak, Jan Buczek. Konkurs jest równocześnie jedynym w Polsce niezależnym audytem wzorniczym: typowanie produktów odbywa się na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów. Laureaci tegorocznej edycji zostaną ogłoszeni 29 października podczas uroczystej gali.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.