Mio MiVue C420 Dual – dwie kamery na pokładzie
Pełen obraz sytuacji z przodu
Główna kamera zestawu posiada matrycę umożliwiającą zapis materiału wideo w rozdzielczości Full HD 1080p. Wysokiej jakości jasny obiektyw, w połączeniu z przetwornikiem CMOS, pozwala na rejestrację jasnego, pełnego szczegółów obrazu w ruchu przy zapisie 30 klatek na sekundę.
Jeśli na drodze dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, nagrany materiał wideo zostanie automatycznie umieszczony w bezpiecznym katalogu, co uchroni go przed dalszym nadpisaniem. Funkcję tę gwarantuje 3-osiowy G-Sensor – czujnik wstrząsów, który wykrywa nagłe zmiany ruchu lub kolizje. Z tego powodu kamera MiVue C420 Dual pozwala uzyskać materiał, którego wartość dowodowa będzie bezdyskusyjna.
Wideorejestrator oferuje rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 135 stopni, co pozwala uchwycić każdy istotny fragment na drodze. W obu kamerach zestawu zastosowano autorską technologię Mio Crystal Vision, która automatycznie dostraja obraz tak, aby uzyskać jak najlepszy materiał dowodowy. Kamera włącza się automatycznie. Wystarczy wsunąć kartę SD i podłączyć kamerę do zasilania w samochodzie, aby rozpocząć nagrywanie wraz z uruchomieniem silnika.
– Wprowadzając Mio MiVue C420 Dual na rynek w niższej cenie, marka Mio nie myślała o kompromisie technologicznym. Produkt zawiera w sobie wszystko to, co każda kamera ze średniej półki mieć powinna, m.in. dobrej jakości optykę, Full HD, szeroki kąt widzenia, czy czujnik wstrząsów. Zależało nam na stworzeniu zestawu kamer w atrakcyjnej dla odbiorcy cenie – powiedział Łukasz Tetkowski, CEE & DACH Country Marketing Manager Mitac Europe.
Szybkie spojrzenie wstecz
Uzupełnieniem zestawu MiVue C420 Dual jest tylna, dyskretna kamerka, która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD. Kamerkę tę montujemy na dedykowanym uchwycie do tylnej szyby. Uchwyt zaś przyklejamy do statycznej naklejki, która zabezpiecza szybę przed zniszczeniem oraz umożliwia szybki i łatwy demontaż kamery. Do instalacji kamery T20 służy 6,5-metrowy przewód, który z powodzeniem sprawdzi się w każdym osobowym aucie. Tylna kamera Mio MiVue C420 Dual posiada 130-stopniowy kąt widzenia, jasne szkło z przesłoną f1.8, tak jak w przypadku przedniej kamery.
Wideorejestrator Mio MiVue C420 Dual jest dostępny w cenie 549 zł.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.