Mio MiVue 848 z superkondensatorem – wideorejestrator na długie lata
Mio MiVue 848 jest bliźniaczym modelem do cenionego wśród kierowców Mio MiVue 846. W przeciwieństwie do swojego starszego brata, wideorejestrator Mio MiVue 848 jest zasilany nie akumulatorem, lecz nowym superkondensatorem. Tym sposobem producent daje klientom możliwość wyboru takiego rozwiązania, które będzie najlepiej spełniać ich potrzeby i wymagania.
Doskonałe nagrania przy minimalnej ilości światła
Mio MiVue 848 posiada duży i czytelny wyświetlacz o przekątnej 2,7″. Wyposażony jest w wysokiej jakości sensor optyczny STARVIS CMOS oraz Technologię Mio Night Vsion Pro, który zapewnia obraz z doskonałym kontrastem oraz jasną i bogatą kolorystyką, nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Jak wiadomo, wysoka jakość nagrań w dzień jak i w nocy ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza gdy materiał ma być przekazany ubezpieczycielowi bądź policji.
Aktywny HDR, czyli szeroki zakres dynamiki obrazu (ang. HDR – High Dynamic Range) staje się jedną z ważniejszych cech wyróżniających kamery samochodowe Mio. MiVue 848 automatycznie rejestruje wiele klatek z różnymi wartościami ekspozycji, a następnie łączy te klatki, aby utworzyć pojedynczy obraz, który jest zoptymalizowany jako jaśniejszy i czytelniejszy, z mniejszą ilością szumów. Aktywny HDR pozwala na odczytywanie tablic rejestracyjnych.
Wideorejestrator bez funkcji HDR Mio MiVue 848 z funkcją HDR
Skuteczna ochrona przed mandatem – asystent przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości
Mio MiVue 848 posiada także funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. W trakcie jazdy alert dźwiękowy oraz świetlny poinformuje kierowcę, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub zbliża się do niej. Powiadomienie otrzyma również, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Mio MiVue 848 oszacuje czas i prędkość jakie są konieczne, by pokonać trasę bez mandatu. Jest to możliwe, dzięki wbudowanemu modułowi GPS, który na bieżąco weryfikuje położenie samochodu. Kierowca może być pewien, że jego wideorejestrator będzie miał zawsze aktualne informacje, ponieważ producent gwarantuje bieżącą aktualizację baz z informacją, gdzie znajdują się fotoradary oraz odcinkowy pomiar prędkości.
Łączność WIFI – dla szybkich, bezprzewodowych transferów
Za pomocą smartfona można pobierać i aktualizować oprogramowanie, dane fotoradarów i wersje głosowe urządzenia, bez konieczności wyjmowania karty pamięci
Gdy dojdzie do zdarzenia, kamera automatycznie zapisze plik w folderze zdarzeń i wyśle materiał wideo do MiVue Pro app przez WIFI w czasie rzeczywistym (funkcja tworzenia kopii zapasowej wideo WIFI nie zużywa danych 3G/4G, wykorzystuje protokół połączenia punkt-punkt).
Mio MiVue 848 jest dostępny w wybranych sieciach handlowych w cenie 799 zł.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.