Mio MiVue 848 z superkondensatorem – wideorejestrator na długie lata
Mio MiVue 848 jest bliźniaczym modelem do cenionego wśród kierowców Mio MiVue 846. W przeciwieństwie do swojego starszego brata, wideorejestrator Mio MiVue 848 jest zasilany nie akumulatorem, lecz nowym superkondensatorem. Tym sposobem producent daje klientom możliwość wyboru takiego rozwiązania, które będzie najlepiej spełniać ich potrzeby i wymagania.
Doskonałe nagrania przy minimalnej ilości światła
Mio MiVue 848 posiada duży i czytelny wyświetlacz o przekątnej 2,7″. Wyposażony jest w wysokiej jakości sensor optyczny STARVIS CMOS oraz Technologię Mio Night Vsion Pro, który zapewnia obraz z doskonałym kontrastem oraz jasną i bogatą kolorystyką, nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Jak wiadomo, wysoka jakość nagrań w dzień jak i w nocy ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza gdy materiał ma być przekazany ubezpieczycielowi bądź policji.
Aktywny HDR, czyli szeroki zakres dynamiki obrazu (ang. HDR – High Dynamic Range) staje się jedną z ważniejszych cech wyróżniających kamery samochodowe Mio. MiVue 848 automatycznie rejestruje wiele klatek z różnymi wartościami ekspozycji, a następnie łączy te klatki, aby utworzyć pojedynczy obraz, który jest zoptymalizowany jako jaśniejszy i czytelniejszy, z mniejszą ilością szumów. Aktywny HDR pozwala na odczytywanie tablic rejestracyjnych.
Wideorejestrator bez funkcji HDR Mio MiVue 848 z funkcją HDR
Skuteczna ochrona przed mandatem – asystent przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości
Mio MiVue 848 posiada także funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. W trakcie jazdy alert dźwiękowy oraz świetlny poinformuje kierowcę, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub zbliża się do niej. Powiadomienie otrzyma również, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Mio MiVue 848 oszacuje czas i prędkość jakie są konieczne, by pokonać trasę bez mandatu. Jest to możliwe, dzięki wbudowanemu modułowi GPS, który na bieżąco weryfikuje położenie samochodu. Kierowca może być pewien, że jego wideorejestrator będzie miał zawsze aktualne informacje, ponieważ producent gwarantuje bieżącą aktualizację baz z informacją, gdzie znajdują się fotoradary oraz odcinkowy pomiar prędkości.
Łączność WIFI – dla szybkich, bezprzewodowych transferów
Za pomocą smartfona można pobierać i aktualizować oprogramowanie, dane fotoradarów i wersje głosowe urządzenia, bez konieczności wyjmowania karty pamięci
Gdy dojdzie do zdarzenia, kamera automatycznie zapisze plik w folderze zdarzeń i wyśle materiał wideo do MiVue Pro app przez WIFI w czasie rzeczywistym (funkcja tworzenia kopii zapasowej wideo WIFI nie zużywa danych 3G/4G, wykorzystuje protokół połączenia punkt-punkt).
Mio MiVue 848 jest dostępny w wybranych sieciach handlowych w cenie 799 zł.
Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.