Mio MiVue 595W – ekstremalnie wysoka jakość nagrań cenie
Czy warto zainwestować w kamerę samochodową z technologią HDR?
W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się korzystanie z kamer samochodowych, które służą jako zabezpieczenie w razie wypadku. Jednym z najnowszych trendów w tej dziedzinie jest kamera samochodowa wyposażona w technologię HDR (High Dynamic Range), która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
HDR to technologia, która umożliwia zwiększenie zakresu dynamicznego obrazu. Dzięki temu zdjęcia i nagrania są bardziej realistyczne, a detale są lepiej widoczne zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach obrazu. W przypadku kamer samochodowych HDR jest szczególnie przydatny podczas nagrywania w nocy, w trudnych warunkach pogodowych lub w miejscach o zmiennej jasności oświetlenia.
Inteligentny, automatyczny tryb parkingowy – co daje?
Współczesne kamery samochodowe są wyposażone w zaawansowane systemy, które pozwalają na nagrywanie obrazu nawet kiedy samochód stoi na parkingu. Wideorejestrator Mio MiVue 595W staje się osobistym centrum monitoringu twojego auta. Jeśli kamera w czasie działania trybu parkingowego zarejestruje zdarzenie, automatycznie nagra film, który pokaże kto był sprawcą. Później, po włączeniu zapłonu, poinformuje o tym kierowcę komunikatem na ekranie, umożliwiając szybkie wyświetlenie nagrania. By w pełni korzystać z takiej metody zabezpieczenia samochodu przed tzw. szkodą parkingową, warto podłączyć adapter stałego zasilania MiVue Smartbox III. Kamera dzięki obsłudze funkcji ACC przejdzie w stan czuwania po wyłączeniu zapłonu. Czas nagrywania zależy od kondycji akumulatora, ale przeciętnie wystarcza na 24 godziny.
Warto wspomnieć, że model MiVue 595W wyposażony jest w superkondensator, który ma dużo dłuższą żywotność, co oznacza, że nie trzeba go tak często wymieniać, ani ładować.
Dodatkowe funkcje
Mio MiVue 595W została wyposażona w zintegrowany moduł GPS, który umożliwia precyzyjne określenie lokalizacji pojazdu oraz dodaje znaczniki czasu i daty do każdego nagrania. Dodatkowo, kamera posiada funkcję asystenta przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości oraz informuje o fotoradarach. Funkcja AVG (Emergency Backup Battery) zapewnia bezpieczne przechowywanie nagrań w przypadku awaryjnych sytuacji, zaś możliwość łatwego katalogowania nagranych materiałów, ułatwia ich szybkie odnalezienie i przeglądanie. Komunikacja i zarządzanie nagraniami stało się jeszcze prostsze dzięki zastosowaniu zintegrowanego modułu Wi-Fi. Umożliwia on przesyłanie nagrań bezpośrednio na smartfony, tablety czy laptopy oraz aktualizacje w czasie rzeczywistym.
Mio MiVue 595W to nie tylko kamera samochodowa, lecz także dyskretny świadek na drodze.
Nowe Mio MiVue 595W kosztuje tylko 399 zł.
Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.