Mio MiVue 595W – ekstremalnie wysoka jakość nagrań cenie
Czy warto zainwestować w kamerę samochodową z technologią HDR?
W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się korzystanie z kamer samochodowych, które służą jako zabezpieczenie w razie wypadku. Jednym z najnowszych trendów w tej dziedzinie jest kamera samochodowa wyposażona w technologię HDR (High Dynamic Range), która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
HDR to technologia, która umożliwia zwiększenie zakresu dynamicznego obrazu. Dzięki temu zdjęcia i nagrania są bardziej realistyczne, a detale są lepiej widoczne zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach obrazu. W przypadku kamer samochodowych HDR jest szczególnie przydatny podczas nagrywania w nocy, w trudnych warunkach pogodowych lub w miejscach o zmiennej jasności oświetlenia.
Inteligentny, automatyczny tryb parkingowy – co daje?
Współczesne kamery samochodowe są wyposażone w zaawansowane systemy, które pozwalają na nagrywanie obrazu nawet kiedy samochód stoi na parkingu. Wideorejestrator Mio MiVue 595W staje się osobistym centrum monitoringu twojego auta. Jeśli kamera w czasie działania trybu parkingowego zarejestruje zdarzenie, automatycznie nagra film, który pokaże kto był sprawcą. Później, po włączeniu zapłonu, poinformuje o tym kierowcę komunikatem na ekranie, umożliwiając szybkie wyświetlenie nagrania. By w pełni korzystać z takiej metody zabezpieczenia samochodu przed tzw. szkodą parkingową, warto podłączyć adapter stałego zasilania MiVue Smartbox III. Kamera dzięki obsłudze funkcji ACC przejdzie w stan czuwania po wyłączeniu zapłonu. Czas nagrywania zależy od kondycji akumulatora, ale przeciętnie wystarcza na 24 godziny.
Warto wspomnieć, że model MiVue 595W wyposażony jest w superkondensator, który ma dużo dłuższą żywotność, co oznacza, że nie trzeba go tak często wymieniać, ani ładować.
Dodatkowe funkcje
Mio MiVue 595W została wyposażona w zintegrowany moduł GPS, który umożliwia precyzyjne określenie lokalizacji pojazdu oraz dodaje znaczniki czasu i daty do każdego nagrania. Dodatkowo, kamera posiada funkcję asystenta przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości oraz informuje o fotoradarach. Funkcja AVG (Emergency Backup Battery) zapewnia bezpieczne przechowywanie nagrań w przypadku awaryjnych sytuacji, zaś możliwość łatwego katalogowania nagranych materiałów, ułatwia ich szybkie odnalezienie i przeglądanie. Komunikacja i zarządzanie nagraniami stało się jeszcze prostsze dzięki zastosowaniu zintegrowanego modułu Wi-Fi. Umożliwia on przesyłanie nagrań bezpośrednio na smartfony, tablety czy laptopy oraz aktualizacje w czasie rzeczywistym.
Mio MiVue 595W to nie tylko kamera samochodowa, lecz także dyskretny świadek na drodze.
Nowe Mio MiVue 595W kosztuje tylko 399 zł.
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.