Komunikaty PR

Miejska wygoda - dlaczego warto zamieszkać w budownictwie wielorodzinnym

2021-04-01  |  18:30

Wybierając nowe miejsce do zamieszkania, nietrudno zakochać się w niebanalnej architekturze, przestronnych wnętrzach, które zostaną urządzone według naszej wymarzonej koncepcji, czy po prostu wizji bycia we własnym M, z pełną prywatnością. Aby związek z nowym mieszkaniem był nie tylko romantyczny, ale przede wszystkim udany, warto postawić na osiedla, które gwarantują miejską wygodę, ponieważ to ma wpływ na naszą codzienność.

 

Pełna infrastruktura

Ogromną wagę do komfortu i bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców przywiązuje firma Agrobex, tworząc na każdym osiedlu szereg udogodnień. Flagowym przykładem jest tutaj inwestycja Wilczak 20. Budynki w niskiej, sześciokondygnacyjnej zabudowie charakteryzują się nowoczesną oryginalną architekturą. Zostały one wyposażone w instalację fotowoltaiczną, która zaspokaja zapotrzebowanie na prąd w hali garażowej, klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych. Kolejnym udogodnieniem podnoszącym bezpieczeństwo i komfort, jest podziemna hala garażowa oraz system monitoringu i kontroli dostępu. Nie zabrakło też elementów małej architektury. Mieszkańcy chwalą sobie zaaranżowanie przestrzeni pełnych zieleni, które tworzą wyjątkowy klimat na terenie osiedla. Do dyspozycji są także ławki, stojaki na rowery, przestronny i bezpieczny plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia. – W takiej bądź zbliżonej konwencji tworzymy każdy projekt mieszkaniowy. Staramy się, aby nasze obiekty odpowiadały na wyzwania obecnych czasów i były coraz lepsze. Kreowanie przestrzeni w której sami chcielibyśmy zamieszkać wpisało się już w credo naszej firmy - mówi Krzysztof Kruszona, prezes zarządu spółki Agrobex.

Deweloperzy, budując nowe osiedla, dostosowują się do każdej grupy klientów. Od tych, którzy kochają jeździć do pracy rowerem, przez korzystających z komunikacji publicznej, aż po zmotoryzowanych. – W Rezydencji Winiary zaprojektowaliśmy podziemną halę garażową na 21 aut, z możliwością wydzielenia komórek lokatorskich. Powstanie osiem naziemnych miejsc postojowych obok budynku oraz stojaki rowerowe. Wiele udogodnień znalazło się także w Piątkowskiej 103, czyli drugiej naszej inwestycji, którą niedługo zakończymy – informuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Co warte podkreślenia, komunikację z centrum miasta zapewni sąsiedztwo linii tramwajowych (PST przy ul. Słowiańskiej, linie: 10, 12, 14, 15 i 16 oraz Bonin, linie: 9 i 11). Mieszkanie w granicach miasta pozwala na wygodne korzystanie z transportu publicznego.

 

Wygoda i estetyka

Doskonale zorientowany klient na rynku mieszkaniowym zwróci uwagę nie tylko na własne cztery kąty, ale także na szeroko pojęte otoczenie. Przyjemnie jest wracać na zadbane, estetyczne osiedle, gdzie mieszka się wygodnie. To priorytet, o który mają na względzie deweloperzy. – Właśnie rozpoczęliśmy inwestycję Horyzont Naramowice w Poznaniu, gdzie wybudujemy 159 mieszkań o różnym metrażu. Razem z nimi powstanie mała architektura, oświetlenie, czy skwery zielone. W pięciokondygnacyjnym budynku będzie do dyspozycji winda w każdej klatce, podziemna hala garażowa, miejsca postojowe naziemne. Novum to komórki lokatorskie o powierzchni nawet 10 mkw. Taka propozycja, która idealnie sprawdzi się, jeśli mamy więcej rzeczy do przechowania, to wśród deweloperów rzadkość, a z rozeznania rynkowego wiemy, że klienci z chęcią taką przestrzeń wykupią na własne potrzeby – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.

-  Jedną z wizytówek inwestycji Reduta Nowe Podolany są ciekawie zaaranżowane części wspólne, w tym korytarze wewnątrz każdego budynku mieszkalnego. Wykorzystano tu stylizacje z elementami cegły a na posadzkach eleganckie mozaiki . Przy każdym z lokali umiejscowiono podświetlane numery . Klienci doceniają estetykę takich rozwiązań. Poza tym standard wykonania to z pewnością atut, który powoduje, że klienci wybierają nasz projekt – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

- Naszym zamierzeniem było stworzenie w ramach projektu Nowe Ogrody nie tylko przestrzeni do zamieszkania. Wraz z rozbudową osiedla powstają m.in. zamknięte dla ruchu kołowego dziedzińce, które stanowią idealne miejsce odpoczynku czy spotkań mieszkańców. Natomiast lokale handlowo-usługowe na parterze każdego budynku, pozwalają przedsiębiorcom być blisko klientów, a mieszkańcom dają dodatkowe korzyści praktycznie na wyciągnięcie ręki. Planujemy również nowe, eko rozwiązania, które poprawią jakość życia obecnych oraz przyszłych mieszkańców ulicy Meissnera - zauważa Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.

 

Komfort wyboru dla każdego

Z racji tego, że mieszkanie wybiera się najczęściej raz w życiu, warto wybrać właściwie, to znaczy lokal, który będzie swoimi parametrami w stu procentach odpowiadał na potrzeby nabywcy – metrażem oraz układem poszczególnych pomieszczeń. – Jako deweloper dajemy komfort wyboru dla każdego. W inwestycji Śródka OdNowa 2 do dyspozycji jest szeroki wachlarz powierzchni, od lokali 2-pokojowych 51 m kw. do 4-pokojowych, o metrażu 82 m kw. Z kolei przy Nadolniku w Poznaniu, powstaje inwestycja smart apartamentów, a konkretnie II etap, a w nim kompaktowe lokale od 19 m kw. Dzięki ofercie, trafiamy do takich grup klienckich, jak single, rodziny z dziećmi, czy osoby inwestujące w nieruchomości. Komfort wyboru to klucz, by zdobyć klienta – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Obie inwestycje powstają blisko Ronda Śródka, skąd można łatwo dojechać tramwajem lub autobusem w dowolną część miasta.

- Warto zamieszkać w inwestycji kameralnej, dzięki czemu poczujemy większy spokój i sąsiedzką wspólnotę, przy zachowaniu prywatności oraz będąc jednocześnie w granicach miasta. Z takim założeniem realizujemy projekt Studzienna 7, gdzie powstaną 22 apartamenty i mieszkania od 27 do 65 m kw. Dobre samopoczucie naszych przyszłych mieszkańców to priorytet – opisuje Michał Wawrzyniak, kierownik biura sprzedaży inwestycji Studzienna 7.

 

Wokół mieszkańca

- Inwestycje deweloperskie powstają z myślą o oczekiwaniach nabywców. To przyszły mieszkaniec i jego potrzeby są w centrum uwagi. Inwestycje zlokalizowane w granicach Poznania pozwalają w pełni skorzystać z miejskich udogodnień, których nie brakuje. Rozwinięty transport publiczny, liczne tereny zielone, jak Cytadela, Park Sołacki, Jezioro Rusałka czy Maltańskie to atuty nie do przecenienia. Deweloperzy realizujący projekty dbają o estetykę i ład przestrzenny. Jako Oddział Poznański PZFD włączamy się we wszelkie możliwe inicjatywy, także o charakterze społecznym, mające na celu poprawę jakości przestrzeni publicznej a także poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta. – podsumowuje Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex oraz wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać? Biuro prasowe
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych
Dom Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas
2024-04-04 | 11:00

Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas

Decydując się na własny dom, mamy świadomość wagi tej decyzji, ponieważ często traktujemy taką nieruchomość jako już docelową, gdzie osiądziemy na dłużej. Coraz więcej firm

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.