Komunikaty PR

Masz zepsuty toster lub tablet? Wymień go na zioła!

2024-09-13  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

Nie wiesz, co zrobić z elektroodpadami? Przez jeden dzień w Galerii Północnej działać będzie punkt, w którym wyrzucisz je bezpiecznie. W zamian otrzymasz natomiast sadzonkę. Akcja odbędzie się już w tę sobotę, 14 września.


Produkujemy coraz więcej elektroodpadów! Także w Polsce zużyte smartfony, suszarki czy inne sprzęty są wyzwaniem dla nie jednego domu. Szacuje się, że statystyczny Polak co roku wytwarza już 13,5 kg tego typu śmieci – podaje Global E-waste Monitor 2024. Problemem jednak jest nie tylko skala, ale także to, gdzie te odpady są wyrzucane. Chociaż 80% Polaków wie, że trzeba je segregować i wkładać do specjalnych pojemników, to jedynie 66% robi to w praktyce – wynika z badań pracowni Zymetria dla RLG Polska.

Dlatego tak ważne jest ciągłe przypominanie o tym, jak prawidłowo pozbywać się zepsutego opiekacza, blendera czy ekspresu do kawy. Idealną okazją do tego jest organizowana w Północnej akcja „Roślinka za elektrośmieci”, która ma pomóc warszawiakom w pozbyciu się zużytego i zepsutego sprzętu elektronicznego, RTV i AGD. Przynosząc urządzenia do specjalnego punktu, który stanie w centrum handlowym, będzie można w zamian odebrać sadzonkę z mieszkanką ziół w doniczce. W sumie przygotowano ich aż 1000. Aby je zdobyć, należy przynieść minimum 10 zużytych baterii lub sprzęt AGD/RTV lub drobny sprzęt elektryczny, który waży do 10 kg.

– Elektrośmieci nie można wyrzucać do koszy na plastik, szkło czy odpady zmieszane. Jest to groźne dla zdrowia i środowiska, a także może poskutkować grzywną. Tą akcją chcemy pokazać, jak w prawidłowy sposób zutylizować sprzęt elektroniczny czy urządzenia gospodarstwa domowego – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej. – Ułatwi to punkt recyklingowy, który działać będzie u nas 14 września w godzinach od 12.00 do 18.00. Każdy będzie mógł przynieść do niego elektroodpady, które zalegają w domu, a tym samym należycie się ich pozbyć, trzymając się zasad GOZ, czyli gospodarki obiegu zamkniętego. To praktyczna lekcja ekologii – dodaje.

Na zbiórkę można przynieść m.in. małe urządzenia elektryczne, takie jak suszarki, lokówki, żelazka, blendery, ekspresy do kawy, roboty kuchenne, czajniki elektryczne, sokowirówki, gofrownice czy młynki do kawy. Zbierane będą także m.in. telewizory, tablety, komputery, laptopy, drukarki, modemy, kamery, skanery, smartfony, telefony oraz odtwarzacze CD/DVD. Punkt przyjmować będzie również zużyte baterie.

Dlaczego warto włączyć się do akcji? – Prawidłowo posegregowane elektrośmieci i właściwie zutylizowane nie powodują szkód w środowisku naturalnym. Zawarte w nich substancje, w tym często toksyczne, nie przedostają się do ekosystemu. To ważne, aby o tym pamiętać, ilekroć zepsuje się nam czajnik czy zużyje bateria. Ponadto akcja jest okazją do tego, aby urządzić w domu wielkie sprzątanie, ale także dowiedzieć się więcej, jak segregować na co dzień opady oraz dokąd je zanosić tak, aby troszczyć się o środowisko – dodaje.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Media i PR

Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.