M8V Plus - nowa seria dysków SSD w ofercie marki Plextor
Plextor, wiodący producent napędów optycznych i urządzeń pamięci masowej, wprowadza na rynek nową linię dysków SATA SSD - M8V Plus. Zastosowano w nich 96-warstwową pamięć flash 3D NAND, gwarantującą jeszcze lepszą wydajność.
Nośniki M8V Plus dostępne będą w dwóch wersjach - M.2 2280 (M8VG Plus) oraz w wersji 2,5” (M8VC Plus). Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną cztery warianty pojemności - 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. W porównaniu z poprzednią generacją (M8V), tym razem producent zaimplementował 96-warstwowe kości pamięci flash 3D NAND KIOXIA. Ponownie natomiast wykorzystany został kontroler SMI SM2258.
Zastosowanie takich komponentów zapewni sekwencyjny odczyt/zapis do 560/520 MB/s oraz losowy odczyt/zapis do 90 000/88 000 IOPS. Nośniki z nowej linii zostaną wyposażone także w technologię RAID Engine oraz Data Shaping, które zagwarantują spójność danych oraz dłuższą żywotność dysku SSD.
Dyski z serii M8V Plus, dzięki swojej wydajności i trwałości, sprawdzą się w zastosowaniach konsumenckich. Zostały one zaprojektowane w technologii LDPC (Low Density Parity Check), która przekłada się na bezpieczeństwo i integralność transmisji danych, dzięki mechanizmowi korekcji błędów.
Plextor, podobnie jak w przypadku poprzednich generacji nośników SSD, dołącza także ekskluzywne oprogramowanie, które dopełnia komfort użytkowania dysku. Mowa tu o takich rozwiązaniach jak:
- PlexCompressor - oszczędza przestrzeń dyskową, automatycznie kompresując pliki, które nie były otwierane przez co najmniej 30 dni.
- PlexVault - chroni Twoje dane nawet na współdzielonym komputerze.
- PlexTurbo - inteligentna technologia buforowania danych (Smart Cache), wykorzystująca pamięć RAM komputera do przyspieszania dysków SSD marki Plextor. Dodatkowo oprogramowanie Plexturbo wydłuża żywotność SSD oraz znacznie skraca czas dostępu do danych.
- Plextool - zapewnia łatwy w użyciu interfejs do monitorowania stanu dysku SSD, w tym temperatury, aktualizacji oprogramowania układowego, integralności danych i bezpieczeństwa.
Cena i dostępność w Polsce
Dyski SSD z serii M8V Plus będą dostępne w Polsce w listopadzie. Informacje o cenach zostaną podane wkrótce.
Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI
Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.