Lubin z najnowocześniejszą porodówką w regionie
Masa Komunikacji
Sadowa 2/12
05-110 Jabłonna
michal.szewczk|masakomunikacji.pl| |michal.szewczk|masakomunikacji.pl
694485409
www.masakomunikacji.pl
Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie, należące do grupy EMC Szpitale, otworzyło we wtorek,
8 września, nowy blok porodowy, wybudowany w zmodernizowanej części szpitala. Po remoncie lubińskie pacjentki otrzymały do dyspozycji europejski standard, nowoczesny sprzęt medyczny, wyspecjalizowany personel, przyjazną atmosferę oraz komfortowe warunki.
Blok o powierzchni 540 m2, który może przyjąć jednocześnie sześć pacjentek, dysponuje salą przygotowania do porodu, pokojem badań oraz trzema salami porodowymi (każda z łazienką). Przygotowano także w pełni wyposażoną salę cięć cesarskich oraz salę obserwacyjną po porodach zakończonych cesarskim cięciem. W ramach wykonanych w bloku prac remontowo - budowlanych zmodernizowane zostały instalacje centralnego układu klimatyzacyjno-wentylacyjnego, elektryczna oraz wodociągowa. Zainstalowano również system monitorowania. Modernizacja objęła również doposażenie w nową aparaturę medyczną.
– Do dyspozycji pacjentek jest nowoczesny sprzęt oraz zespół lekarzy położników
i wykwalifikowanych położnych. Zapewniamy poród naturalny, pomimo trwającej pandemii - z zachowaniem rygorów sanitarnych - odbywają się porody rodzinne. Warto wspomnieć, że blok porodowy jest przygotowany do prowadzenia porodów w znieczuleniu. Rodzice mogą również skorzystać ze szkoły rodzenia, która działa pod egidą naszej placówki. Zajęcia prowadzi tam położna oddziałowa naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego – informuje Małgorzata Bacia, dyrektor szpitala i prezes spółki Regionalne Centrum Zdrowia.
Jeszcze przed rewitalizacją do jednostki przyjeżdżały rodzić pacjentki z Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry a nawet z Wrocławia. Porody są finansowane przez NFZ. Na bloku obowiązują wprowadzone
w dniu 1 stycznia 2019 r. przez Ministra Zdrowia nowe standardy opieki okołoporodowej. Jednym z kluczowych jej elementów jest kompleksowa opieka nad mamą i dzieckiem od chwili poczęcia do czterech tygodni po porodzie. Rodząca ma m.in. prawo do pomocy psychologicznej, opieki fizjoterapeuty i porady laktacyjnej. W standardzie znajduje się również wykaz badań, konsultacji i plan porodu, który powinien zostać przedstawiony ciężarnej po wyborze placówki, w której planuje rodzić.
***
Więcej informacji:
Małgorzata Bacia
Prezes Zarządu Lubmed sp. z o.o.
Prezes Zarządu RCZ sp. z o.o. Dyrektor Szpitala
723 697 890

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.