Lokalizacja ma znaczenie. Osiedle Przy Jeziorach
Jezioro Kierskie, Kierskie Małe oraz Strzeszyńskie. Ponadto las, a w nim bez liku tras rowerowych czy ścieżek spacerowych. To bezsprzeczne korzyści, z których mogą już korzystać mieszkańcy projektu Osiedle Przy Jeziorach zlokalizowanego w północno-zachodniej części Poznania. Przy ulicy Golęczewskiej deweloper More Place buduje osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Zakończyła się realizacja III etapu, w ramach którego powstało 8 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli 16 lokali. Na parterze znajduje się salon, kuchnia, łazienka, 1 lub 2 pokoje oraz oddzielna garderoba. Natomiast piętro to 2 pokoje, garderoba, łazienka oraz osobne pomieszczenie np. na pralnię z suszarnią. Co istotne, a jednocześnie niespotykane u innych deweloperów, inwestycje wyróżniają przestronne ogrody o powierzchni od 450 do 1222 mkw. Osiedle zostało ogrodzone, powstanie również droga wewnętrzna. Nie brakuje opcji dodatkowych jak m.in., instalacja fotowoltaiczna, czy instalacja inteligentnego domu. - Decydując się na realizację Osiedla Przy Jeziorach, byliśmy pewni, że to idealny wybór pod względem lokalizacji. To przyciąga i wpływa na komfort życia. Potwierdzają to zresztą mieszkańcy zakończonych już etapów - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. W sprzedaży zostały 4 ostanie lokale o powierzchni od 111,47 do 112,84 mkw. Co istotne, ich cena spełnia warunki programu Bezpieczny Kredyt 2%, który zacznie obowiązywać już 3 lipca. – Gotowe domy to oczywiście możliwość ich obejrzenia. Potencjalny klient może również zwiedzić najbliższą okolicę inwestycji, a jest co podziwiać. Zapraszamy na inwestycję. Ponadto nasz doradca finansowy udzieli kompleksowego wsparcia w kontekście startującego programu rządowych dopłat do kredytu. - dodaje Tomasz Pietrzyński.
Lokalizacja Osiedla Przy Jeziorach zapewnia także komunikację z Poznaniem. Obok inwestycji mieści się przystanek autobusowy linii 195, którą mieszkańcy mogą dojechać w okolice Sołacza, czy do pętli tramwajowej Ogrody. Natomiast do najbliższej stacji kolejowej w Kiekrzu, są zaledwie 2 km i tyle samo do nowego węzła przesiadkowego Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, w sąsiedniej miejscowości Złotniki. Ponadto, w odległości około 5 km od Osiedla Przy Jeziorach znajduje się zjazd do drogi S11, która łączy się z autostradą A2. W pobliżu osiedla jest także szkoła, przedszkole oraz punkty usługowo-handlowe.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.