Lisia 10 od EBF Development
Trwa realizacja najnowszej inwestycji spółki EBF Development. Na terenie Zielonej Góry, przy ulicy Lisiej zrewitalizowany zostanie budynek dawnej Fabryki Sukna. Powstanie 26 lokali o powierzchni od 26 do 52 mkw.
EBF Development prowadzi działalność deweloperską na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Zielona Góra to obecnie kilka projektów mieszkaniowych na różnym stopniu zaawansowania. Wśród najważniejszych jest II etap Zdrojowej Polany, Moniuszki 9 ABCD oraz Lisia Apartamenty. To właśnie w towarzystwie tego ostatniego projektu zrealizowana zostanie inwestycja Lisia 10. Na cele mieszkaniowe zostanie zaadaptowany dwukondygnacyjny budynek po dawnej Fabryce Sukna Gustawa Fritze. Powstanie 26 funkcjonalnych lokali o powierzchni od 26 do 52 mkw. Do mieszkań położonych na parterze od strony zachodniej przynależeć będą ogródki. – Lisia 10 to ciekawa propozycja szczególnie dla osób traktujących zakup nowego mieszkania jako inwestycję. Wszystkie lokale będą wykończone w standardzie deweloperskim przy użyciu wysokiej klasy materiałów – mówi Izabela Woźnica-Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży EBF Development. Dla inwestycji zaprojektowano 27 miejsc postojowych, z czego 23 znajdować się będą w część przyziemnej nowo powstałego budynku przy ul. Lisiej 12-14-16. Będą także dodatkowe miejsca postojowe naziemne. Deweloper proponuje także komórki lokatorskie o powierzchni około 1,5 lub 2,8 mkw. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to maj 2023 roku.
Lokalizacja inwestycji umożliwia sprawny i szybki dojazdu do centrum Zielonej Góry oraz innych części miasta, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Nie brakuje także szkoły, przedszkola oraz licznych sklepów i punktów handlowo – usługowych.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.