Lexmark wprowadza pakiet Cloud Bridge Connectivity Suite
Pakiet łączności z urządzeniami umożliwi łatwe dostosowanie przestrzeni biurowej dzięki możliwości korzystania z zaawansowanych usług MPS i rozwiązań w chmurze
Firma Lexmark, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, ogłosiła dzisiaj, że wprowadza na rynek Lexmark Cloud Bridge – pakiet narzędzi zwiększający możliwości zdalnego zarządzania urządzeniami. Lexmark Cloud Bridge rozszerza dostęp do zaawansowanych usług zarządzania drukowaniem (MPS) dla bezpośrednich klientów korporacyjnych i umożliwia zdalne zarządzanie flotą za pośrednictwem rozwiązań w chmurze szerszej grupie odbiorców.
- Klienci oczekują takiego samego poziomu obsługi MPS na urządzeniach w dowolnej lokalizacji i każdym środowisku sieciowym. Nasi partnerzy muszą być dobrze wyposażeni, aby zapewnić zdalne wsparcie dla wszystkich urządzeń - mówi Sebastian Szpila, Enterprise Account Manager Lexmark International Polska Lexmark. - Opracowaliśmy Lexmark Cloud Bridge, aby w prosty i bezpieczny sposób zapewnić zaawansowane funkcje MPS za pośrednictwem chmury we wszystkich środowiskach sieciowych - od centrali korporacji po małe biura – dodaje.
Pakiet łączności z urządzeniami Lexmark Cloud Bridge zapewnia zaawansowane możliwości, dzięki czemu klienci i partnerzy mogą:
- Zmniejszyć obciążenie IT i koszty infrastruktury drukowania
- Zwiększyć czas pracy urządzenia dzięki prognozowaniu zużycia
- Zadbać o bezpieczeństwo drukarek dzięki konfiguracji urządzenia w chmurze i aktualizacjom oprogramowania układowego
- Zwiększyć widoczność floty dzięki skonsolidowanemu portalowi i interaktywnym analizom
- Włączyć zdalne zarządzanie mocno rozproszonej floty urządzeń
Pakiet obejmuje:
- Native Agent standardowo dostarczany na wielu nowszych urządzeniach Lexmarka zaprojektowanych z myślą o IoT,
- Printer Agent, który działa jako dodatkowa aplikacja na starszych drukarkach
- Fleet Agent działający na serwerze w celu zapewnienia elastyczności w agregowaniu danych z wielu urządzeń
- Local Agent, który obsługuje bezpośrednią łączność (USB) między komputerem a drukarką
Elastyczną architekturę Lexmark Cloud Bridge można rozszerzyć tak, aby sprostać przyszłym wymaganiom w zakresie zdalnego zarządzania flotą.
Wyjątkowa pozycja branżowa Lexmarka jako właściciela kompleksowej technologii i zaawansowana architektura technologiczna umożliwiają prawdziwie zintegrowane rozwiązanie w zakresie łączności, które zapewnia klientom kompleksowe usługi bez względu na to, gdzie przebywają i jaką złożoność sieci mogą napotkać - od mechanizmu drukującego, przez komunikację urządzeń, po pojedynczy globalny system IoT.
- Pakiet łączności Lexmark Cloud Bridge umożliwia nam świadczenie naszych wiodących w branży usług drukowania w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i w dowolnym środowisku drukowania - od floty obejmującej 100 000 urządzeń na całym świecie po pojedyncze urządzenie w zdalnym biurze domowym - powiedział Sebastian Szpila. - Baza architektury Lexmark Cloud Bridge to nowa, mocna podstawa, dzięki której możemy sprostać potrzebom naszych klientów i partnerów zarówno dziś, jak i w przyszłości.
Etapowe globalne wdrażanie Lexmark Cloud Bridge rozpoczyna się dziś w Stanach Zjednoczonych.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.