Lexmark wprowadza pakiet Cloud Bridge Connectivity Suite
Pakiet łączności z urządzeniami umożliwi łatwe dostosowanie przestrzeni biurowej dzięki możliwości korzystania z zaawansowanych usług MPS i rozwiązań w chmurze
Firma Lexmark, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, ogłosiła dzisiaj, że wprowadza na rynek Lexmark Cloud Bridge – pakiet narzędzi zwiększający możliwości zdalnego zarządzania urządzeniami. Lexmark Cloud Bridge rozszerza dostęp do zaawansowanych usług zarządzania drukowaniem (MPS) dla bezpośrednich klientów korporacyjnych i umożliwia zdalne zarządzanie flotą za pośrednictwem rozwiązań w chmurze szerszej grupie odbiorców.
- Klienci oczekują takiego samego poziomu obsługi MPS na urządzeniach w dowolnej lokalizacji i każdym środowisku sieciowym. Nasi partnerzy muszą być dobrze wyposażeni, aby zapewnić zdalne wsparcie dla wszystkich urządzeń - mówi Sebastian Szpila, Enterprise Account Manager Lexmark International Polska Lexmark. - Opracowaliśmy Lexmark Cloud Bridge, aby w prosty i bezpieczny sposób zapewnić zaawansowane funkcje MPS za pośrednictwem chmury we wszystkich środowiskach sieciowych - od centrali korporacji po małe biura – dodaje.
Pakiet łączności z urządzeniami Lexmark Cloud Bridge zapewnia zaawansowane możliwości, dzięki czemu klienci i partnerzy mogą:
- Zmniejszyć obciążenie IT i koszty infrastruktury drukowania
- Zwiększyć czas pracy urządzenia dzięki prognozowaniu zużycia
- Zadbać o bezpieczeństwo drukarek dzięki konfiguracji urządzenia w chmurze i aktualizacjom oprogramowania układowego
- Zwiększyć widoczność floty dzięki skonsolidowanemu portalowi i interaktywnym analizom
- Włączyć zdalne zarządzanie mocno rozproszonej floty urządzeń
Pakiet obejmuje:
- Native Agent standardowo dostarczany na wielu nowszych urządzeniach Lexmarka zaprojektowanych z myślą o IoT,
- Printer Agent, który działa jako dodatkowa aplikacja na starszych drukarkach
- Fleet Agent działający na serwerze w celu zapewnienia elastyczności w agregowaniu danych z wielu urządzeń
- Local Agent, który obsługuje bezpośrednią łączność (USB) między komputerem a drukarką
Elastyczną architekturę Lexmark Cloud Bridge można rozszerzyć tak, aby sprostać przyszłym wymaganiom w zakresie zdalnego zarządzania flotą.
Wyjątkowa pozycja branżowa Lexmarka jako właściciela kompleksowej technologii i zaawansowana architektura technologiczna umożliwiają prawdziwie zintegrowane rozwiązanie w zakresie łączności, które zapewnia klientom kompleksowe usługi bez względu na to, gdzie przebywają i jaką złożoność sieci mogą napotkać - od mechanizmu drukującego, przez komunikację urządzeń, po pojedynczy globalny system IoT.
- Pakiet łączności Lexmark Cloud Bridge umożliwia nam świadczenie naszych wiodących w branży usług drukowania w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i w dowolnym środowisku drukowania - od floty obejmującej 100 000 urządzeń na całym świecie po pojedyncze urządzenie w zdalnym biurze domowym - powiedział Sebastian Szpila. - Baza architektury Lexmark Cloud Bridge to nowa, mocna podstawa, dzięki której możemy sprostać potrzebom naszych klientów i partnerów zarówno dziś, jak i w przyszłości.
Etapowe globalne wdrażanie Lexmark Cloud Bridge rozpoczyna się dziś w Stanach Zjednoczonych.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.