Lexmark wprowadza na rynek Markvision Enterprise 4.0
Firma Lexmark, światowy lider rozwiązań w zakresie przetwarzania obrazu, udostępniła znaczącą aktualizację narzędzia do zdalnego zarządzania flotą drukarek Markvision Enterprise (MVE). Oprogramowanie MVE 4.0, które daje możliwość proaktywnego śledzenia i monitorowania zbiorów dziesiątek, setek, a nawet tysięcy urządzeń, oferuje także uniwersalną konfigurację i ma zastosowanie do wszystkich modeli Lexmark*. Rozwiązanie jest dostępne bezpłatnie dla klientów Lexmark.
Rozwiązanie MVE 4.0, które jest kluczowym elementem podejścia firmy Lexmark do bezpieczeństwa i ochrony danych - „Secure by Design”, zostało zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej ochrony każdego urządzenia w sieci. Nowa funkcja uniwersalnej konfiguracji pozwala użytkownikom na tworzenie pojedynczej konfiguracji i stosowanie jej do dowolnego urządzenia Lexmark, nawet do starszych modeli *, aby ograniczyć potrzebę początkowej konfiguracji i bieżącej konserwacji konfiguracji. Użytkownicy mogą tworzyć podstawowe ustawienia zabezpieczeń i stosować je do każdego nowego urządzenia, które pojawia się w sieci.
MVE 4.0 upraszcza lub eliminuje potrzebę ręcznego wykonywania zadań IT, takich jak aktualizacja oprogramowania sprzętowego, konfiguracja ustawień urządzeń i zabezpieczeń. Organizacjom poszukującym większej widoczności i przejrzystości, MVE 4.0 dostarcza również ukierunkowane raporty dotyczące statystyk urządzeń.
- Klienci Lexmark potrzebują rożwiązań, które zapewnią im większą przejrzystość i spójność zoptymalizowanego środowiska druku przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia personelu IT. – mówi Grzegorz Najda, Dyrektor Zarządzający Lexmark Central Europe. - Starając się odpowiedzieć na ich potrzeby, zmodernizowaliśmy nasze narzędzie do zarządzania flotą drukarek Markvision Enterprise. Teraz aplikacja gwarantuje jeczsze wyższy poziom użyteczności i bezpieczeństwa i jest jezcze prostsza w obsłudze.
Klienci firmy Lexmark mogą pobrać MVE 4.0 tutaj.
*Pełną listę modeli Lexmarka obsługujących MVE 4.0 można znaleźć na str. 13 podręcznika administratora dostępnego tutaj.
- Dowiedz się więcej o Lexmark Markvision Enterprise 4.0 na stronie Lexmarka.
- Subskrybuj blog Lexmark News Blog.
- Obserwuj firmę Lexmark na LinkedIn i Twitterze.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.