Leśne Tarasy z II etapem
Spółka Fludra Development wprowadziła do sprzedaży II etap projektu Leśne Tarasy w podpoznańskim Zalasewie. Kontynuowana jest realizacja nowoczesnego budynku wielorodzinnego z atrakcyjną fasadą, tarasami oraz dużymi oknami, zapewniającymi sporo naturalnego światła.
Leśne Tarasy to kolejna inwestycja mieszkaniowa Fludra Development na terenie Zalasewa. Wcześniej, w 2019 roku zrealizowany został projekt Leśna Aleja, a w 2022 roku przekazano klucze nowym mieszkańcom I etapu inwestycji Leśne Tarasy. W listopadzie bieżącego roku deweloper rozpoczął sprzedaż II etapu tego projektu. Do oferty trafiły 32 mieszkania o powierzchni od 25,53 do 96,64 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Wybrane mieszkania będą posiadały dodatkową powierzchnię w postaci przestronnego strychu. Właściciele lokali na parterze otrzymają do dyspozycji ogródek, a pozostałe lokale - balkony, tarasy lub loggie. O komfort mieszkańców zadba również cichobieżna winda oraz miejsca postojowe naziemne – po 2 na lokal. Powstaną także lokale usługowe. Budowa II etapu już trwa. Wszystkie mieszkania będą wykończone w standardzie deweloperskim, a zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2025 roku. Ceny rozpoczynają się od 8731 zł brutto za mkw.
Inwestycja Leśne Tarasy powstanie przy ulicy Jana Heweliusza w Zalasewie. To kilka kilometrów od granic Poznania. Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania (kilka dróg dojazdowych) oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem obok inwestycji znajduje się żłobek oraz przedszkole, a około 300 metrów dalej nowoczesna Szkoła Podstawowa nr 2. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe (m.in. Biedronka, Lidl, Aldi, Dino). Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a także pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz liczne ścieżki pieszo-rowerowe.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.