Lena Lighting w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce według Forbesa
Lena Lighting, jeden z największych polskich producentów innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych oraz spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem magazynu Forbes. Na gali w Poznaniu otrzymała tytuł jednej z najcenniejszych rodzinnych spółek giełdowych w województwie wielkopolskim.
Znalezienie się w rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce. Lena Lighting znalazła się w gronie rodzimych przedsiębiorstw, które udowodniły, że mogą efektywnie łączyć tradycję rodzinnego biznesu z nowoczesnością i transparentnością wymaganą przez rynek kapitałowy.
Obecność na GPW świadczy o stabilności finansowej firmy oraz jej odpowiedzialności wobec inwestorów. Podleganie normom sprawozdawczości sprawia, że Lena Lighting nie tylko zacieśnia współpracę z inwestorami oraz partnerami biznesowymi, ale też realizuje długofalowe strategie inwestycyjne, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi. Dla wielkopolskiego producenta wartość rodziny jest fundamentem współpracy międzypokoleniowej oraz zaangażowania społecznego.
- To dla nas wyjątkowy zaszczyt znaleźć się w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce i być częścią społeczności polskich przedsiębiorstw, które budują swoją pozycję na solidnych, fundamentach oraz innowacyjności. Jako spółka giełdowa i jednocześnie firma rodzinna, jesteśmy dumni z faktu, że nasza praca znajduje uznanie na arenie gospodarczej. Wyróżnienie Forbesa to dowód na to, że łączenie tradycji z nowoczesnym podejściem może przynosić spektakularne rezultaty, wzmacniając naszą pozycję na rodzimym rynku. – mówi Tomasz Wencławek Członek Zarządu w Lena Lighting.
Firmy ubiegające się obecność w zestawieniu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa, muszą spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, takich jak przynajmniej piętnastoletnia obecność na rynku, posiadanie co najmniej 50% udziałów przez członków rodziny oraz wykazywanie się solidną kondycją finansową. Przedsiębiorstwa te muszą także osiągnąć przychód netto nie mniejszy niż 10 milionów złotych, nie być w upadłości oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Wartość przedsiębiorstwa jest wyliczana na podstawie średniej ważonej wartości majątku oraz dochodu z lat ubiegłych.
Kontynuacja obecności Lena Lighting na rynku kapitałowym oraz realizacja strategii inwestycyjnych, pozwalają na umacnianie jej pozycji na polskim oraz międzynarodowym rynku. Dbałość o jakość, zrównoważony rozwój oraz transparentność pozostaną kluczowe dla procesu budowania zaufania klientów oraz inwestorów.

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Lotnictwo
Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.
Ochrona środowiska
Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.