Lena Lighting w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce według Forbesa
Lena Lighting, jeden z największych polskich producentów innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych oraz spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem magazynu Forbes. Na gali w Poznaniu otrzymała tytuł jednej z najcenniejszych rodzinnych spółek giełdowych w województwie wielkopolskim.
Znalezienie się w rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce. Lena Lighting znalazła się w gronie rodzimych przedsiębiorstw, które udowodniły, że mogą efektywnie łączyć tradycję rodzinnego biznesu z nowoczesnością i transparentnością wymaganą przez rynek kapitałowy.
Obecność na GPW świadczy o stabilności finansowej firmy oraz jej odpowiedzialności wobec inwestorów. Podleganie normom sprawozdawczości sprawia, że Lena Lighting nie tylko zacieśnia współpracę z inwestorami oraz partnerami biznesowymi, ale też realizuje długofalowe strategie inwestycyjne, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi. Dla wielkopolskiego producenta wartość rodziny jest fundamentem współpracy międzypokoleniowej oraz zaangażowania społecznego.
- To dla nas wyjątkowy zaszczyt znaleźć się w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce i być częścią społeczności polskich przedsiębiorstw, które budują swoją pozycję na solidnych, fundamentach oraz innowacyjności. Jako spółka giełdowa i jednocześnie firma rodzinna, jesteśmy dumni z faktu, że nasza praca znajduje uznanie na arenie gospodarczej. Wyróżnienie Forbesa to dowód na to, że łączenie tradycji z nowoczesnym podejściem może przynosić spektakularne rezultaty, wzmacniając naszą pozycję na rodzimym rynku. – mówi Tomasz Wencławek Członek Zarządu w Lena Lighting.
Firmy ubiegające się obecność w zestawieniu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa, muszą spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, takich jak przynajmniej piętnastoletnia obecność na rynku, posiadanie co najmniej 50% udziałów przez członków rodziny oraz wykazywanie się solidną kondycją finansową. Przedsiębiorstwa te muszą także osiągnąć przychód netto nie mniejszy niż 10 milionów złotych, nie być w upadłości oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Wartość przedsiębiorstwa jest wyliczana na podstawie średniej ważonej wartości majątku oraz dochodu z lat ubiegłych.
Kontynuacja obecności Lena Lighting na rynku kapitałowym oraz realizacja strategii inwestycyjnych, pozwalają na umacnianie jej pozycji na polskim oraz międzynarodowym rynku. Dbałość o jakość, zrównoważony rozwój oraz transparentność pozostaną kluczowe dla procesu budowania zaufania klientów oraz inwestorów.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.