Kto używa Surface Go 2?
Między 1 lipca 2019 r. a 30 czerwca 2020 r., na terenie CEE (Europa Środkowo-Wschodnia) wśród najchętniej kupowanych przez użytkowników sprzętów z portfolio Microsoft Surface znalazły się Surface Go 2, Surface Pro 7 oraz Surface Laptop 3. Przy wyborze urządzeń z linii Surface, konsumenci zwracają szczególną uwagę na wydajność, mobilność, wysokiej jakości mikrofony do rozmów, szeroki wachlarz zastosowań, długi czas pracy na baterii, jak i nowoczesny design.
Obszar CEE obejmuje takie kraje, jak Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia i Bułgaria. Największy procentowy udział w sprzedaży urządzeń w tym regionie zgarnia Surface Go 2.
Aż 34 proc. sięga po najmniejszy komputer z linii Surface
Surface Go 2 to urządzenie 2w1, będące najmniejszym przedstawicielem rodziny Surface. Wyposażone w 10,5-calowy, dotykowy ekran Pixel Sense™ oferuje wszechstronność tabletu i laptopa oraz długi czas pracy na jednym ładowaniu. Idealnie sprawdzi się w codziennych zadaniach, takich jak obsługa poczty e-mail, zadaniach domowych dla dzieci, zdalnej nauce i rozrywce dla całej rodziny bez względu na miejsce. Znajdzie zastosowanie także w przypadku słuchania muzyki, podcastów czy audiobooków. Wbudowane w urządzenie mikrofony studyjne, pozwalają usłyszeć użytkownika głośno i wyraźnie. Surface Go 2 jest doskonały jako drugie urządzenie przydatne w domu oraz w podróży.
Starszy brat
Surface Pro 7 zachowuje idealną równowagę, pomiędzy wydajnością laptopa a mobilnością tabletu. Wybiera go około 32 proc. użytkowników. Komputer zamknięty w uniwersalnej konstrukcji, dostosowuje się do każdego stylu pracy. W biurze, w domu, wszędzie tam, gdzie zostanie zabrany. Sprzęt 2w1 z ekranem dotykowym PixelSense™, o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12,3 cala, posiada również zaawansowany procesor 10. generacji Intel® Core™, funkcję szybkiego ładowania i baterię wystarczającą na cały dzień użytkowania. Podobnie jak Surface Go 2, w Pro 7 nie brakuje wysokiej jakości mikrofonów studyjnych. Obecność Dolby® Audio™ Premium zapewnia wyraźny i czysty dźwięk dla muzyki i filmów.
Komu laptopa?
Surface Laptop 3 powstał z myślą o osobach, które na co dzień cenią sobie świetny design i wydajność w smukłej i lekkiej obudowie. Klasyczną formę i niezawodną technologię wybiera 10 proc. użytkowników. Na uwagę zasługuje jakość wykonania, szybkość działania komputera, czas pracy baterii oraz procesor, zapewniający wielozadaniowość. Dzięki funkcji Instant On, wybudzenie urządzenia ze stanu uśpienia następuje natychmiastowo. Na pokładzie Surface Laptop 3 znajdują się też mikrofony studyjne i głośniki Omnisonic, które dostarczają wciągający dźwięk Dolby® Audio™ Premium. Szybkie ładowanie odbywa się tutaj za sprawą technologii Fast Charging. Laptop można kupić w wersjach: 13,5”, 15”, czarnej, platynowej, z klawiaturą wykończoną miłą w dotyku Alcantarą lub bez.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.