Komunikaty PR

Komfort i swoboda projektowania – system stropów termoaktywnych od Uponor

2020-05-29  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 2.13 MB )

Efektywne rozwiązanie umożliwia nie tylko redukcję kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ale także zapewnia dużą swobodę projektowania, elastycznie dopasowując się do potrzeb konkretnych realizacji.

W odróżnieniu od konwencjonalnych układów HVAC system Uponor TABS pracuje w temperaturach bliskich otoczeniu, co przekłada się na poprawę efektywności źródeł ciepła i chłodu. Chociaż nie zastępuje całkowicie systemu klimatyzacji i wentylacji, umożliwia ograniczenie liczby niezbędnych urządzeń, a to z kolei zmniejsza koszty całego przedsięwzięcia. Uponor TABS to również maksymalne możliwości aranżacji pomieszczeń w obiektach wielkopowierzchniowych.

Jeszcze większa swoboda projektowania

Zintegrowanie stropów chłodząco-grzewczych Uponor z budynkiem wnosi nową jakość w eksploatowanie i projektowanie obiektów wielokondygnacyjnych. Wbudowane w konstrukcje sufitów żelbetonowych rury PE-Xa prowadzą wodę, a do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń wykorzystują masę termiczną budynku. Pozwala to ograniczyć liczbę konwencjonalnych źródeł ciepła lub chłodu, jak grzejniki czy klimatyzatory. – Współpracując od wielu lat z architektami i projektantami wiemy, jak ważna jest dla nich przestrzeń. Dzięki schowaniu instalacji w stropach na całej kondygnacji pojawia się możliwość dowolnego kształtowania i użytkowania pomieszczeń – mówi Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor. – Podczas jednej z naszych realizacji w nowoczesnym biurowcu Ericpol Software Pool najważniejsze było zachowanie komfortowej, trzymetrowej wysokości kondygnacji budynku. W trakcie prac projektowych okazało się jednak, że po zamontowaniu podwieszanego sufitu, który miał pomieścić elementy techniczne klimatyzacji i wentylacji mechanicznej, wysokość zmniejszy się łącznie o ponad 1,5 metra. Konieczne było znalezienie takiego systemu, który nie obniży projektowanej wysokości, a także wesprze pracę instalacji HVAC. Rozwiązaniem okazał się system Uponor Contec, który po wbudowaniu w strop przejął funkcję klimatyzowania pomieszczeń, zapewniając większą część chłodu ze stropu – dodaje Piotr Serafin. Systemy TABS od Uponor to także zwiększony komfort użytkowników powierzchni. Brak hałasu czy intensywnego, zimnego nawiewu oraz stała temperatura zapewniają zdrowy i przyjemny mikroklimat wewnątrz budynku.

Zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa

Uponor Contec to ekonomiczne rozwiązanie, które umożliwia maksymalne obniżenie kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu inwestycji na środowisko. Zasilanie stropów temperaturą na poziomie 16-18 °C oraz jej powrót w granicach 20-22°C pozwalają na zwiększenie wydajności chłodu (i ciepła – zasilanie na poziomie ok. 30°C), a także zastosowanie niskotemperaturowych, odnawialnych źródeł energii, które wpływają na uzyskanie prestiżowych certyfikatów, jak LEED czy BREEAM. – Badania przeprowadzone w jednym z londyńskich biurowców wykazały, że systemy stropów aktywnych Uponor zapewniają aż o 31% większe oszczędności w porównaniu do konwencjonalnych instalacji. Duża wydajność Uponor TABS wynika przede wszystkim z wysokiego współczynnika przewodzenia ciepła, jakim charakteryzuje się beton oraz minimalnego wykorzystania energii. Ponadto system nie musi być poddawany regularnemu serwisowaniu czy konserwacji, co znacząco przekłada się na późniejsze koszty użytkowania – wyjaśnia Piotr Serafin.

Uponor Contec z powodzeniem może być wykorzystywany w budynkach biurowych, bankach, szkołach, bibliotekach czy szpitalach.

Uponor jest wiodącym dystrybutorem instalacji wewnętrznych, rur preizolowanych, energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz automatyki pokojowej. Posiada również rozwinięty dział specjalistów zajmujących się projektowaniem w oparciu o technologię BIM. Ponadto Uponor zatrudnia ponad 3,800 profesjonalistów oraz ekspertów w 26 krajach Europy oraz Ameryki Północnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.