Komunikaty PR

Komfort i swoboda projektowania – system stropów termoaktywnych od Uponor

2020-05-29  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 2.13 MB )

Efektywne rozwiązanie umożliwia nie tylko redukcję kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ale także zapewnia dużą swobodę projektowania, elastycznie dopasowując się do potrzeb konkretnych realizacji.

W odróżnieniu od konwencjonalnych układów HVAC system Uponor TABS pracuje w temperaturach bliskich otoczeniu, co przekłada się na poprawę efektywności źródeł ciepła i chłodu. Chociaż nie zastępuje całkowicie systemu klimatyzacji i wentylacji, umożliwia ograniczenie liczby niezbędnych urządzeń, a to z kolei zmniejsza koszty całego przedsięwzięcia. Uponor TABS to również maksymalne możliwości aranżacji pomieszczeń w obiektach wielkopowierzchniowych.

Jeszcze większa swoboda projektowania

Zintegrowanie stropów chłodząco-grzewczych Uponor z budynkiem wnosi nową jakość w eksploatowanie i projektowanie obiektów wielokondygnacyjnych. Wbudowane w konstrukcje sufitów żelbetonowych rury PE-Xa prowadzą wodę, a do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń wykorzystują masę termiczną budynku. Pozwala to ograniczyć liczbę konwencjonalnych źródeł ciepła lub chłodu, jak grzejniki czy klimatyzatory. – Współpracując od wielu lat z architektami i projektantami wiemy, jak ważna jest dla nich przestrzeń. Dzięki schowaniu instalacji w stropach na całej kondygnacji pojawia się możliwość dowolnego kształtowania i użytkowania pomieszczeń – mówi Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor. – Podczas jednej z naszych realizacji w nowoczesnym biurowcu Ericpol Software Pool najważniejsze było zachowanie komfortowej, trzymetrowej wysokości kondygnacji budynku. W trakcie prac projektowych okazało się jednak, że po zamontowaniu podwieszanego sufitu, który miał pomieścić elementy techniczne klimatyzacji i wentylacji mechanicznej, wysokość zmniejszy się łącznie o ponad 1,5 metra. Konieczne było znalezienie takiego systemu, który nie obniży projektowanej wysokości, a także wesprze pracę instalacji HVAC. Rozwiązaniem okazał się system Uponor Contec, który po wbudowaniu w strop przejął funkcję klimatyzowania pomieszczeń, zapewniając większą część chłodu ze stropu – dodaje Piotr Serafin. Systemy TABS od Uponor to także zwiększony komfort użytkowników powierzchni. Brak hałasu czy intensywnego, zimnego nawiewu oraz stała temperatura zapewniają zdrowy i przyjemny mikroklimat wewnątrz budynku.

Zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa

Uponor Contec to ekonomiczne rozwiązanie, które umożliwia maksymalne obniżenie kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu inwestycji na środowisko. Zasilanie stropów temperaturą na poziomie 16-18 °C oraz jej powrót w granicach 20-22°C pozwalają na zwiększenie wydajności chłodu (i ciepła – zasilanie na poziomie ok. 30°C), a także zastosowanie niskotemperaturowych, odnawialnych źródeł energii, które wpływają na uzyskanie prestiżowych certyfikatów, jak LEED czy BREEAM. – Badania przeprowadzone w jednym z londyńskich biurowców wykazały, że systemy stropów aktywnych Uponor zapewniają aż o 31% większe oszczędności w porównaniu do konwencjonalnych instalacji. Duża wydajność Uponor TABS wynika przede wszystkim z wysokiego współczynnika przewodzenia ciepła, jakim charakteryzuje się beton oraz minimalnego wykorzystania energii. Ponadto system nie musi być poddawany regularnemu serwisowaniu czy konserwacji, co znacząco przekłada się na późniejsze koszty użytkowania – wyjaśnia Piotr Serafin.

Uponor Contec z powodzeniem może być wykorzystywany w budynkach biurowych, bankach, szkołach, bibliotekach czy szpitalach.

Uponor jest wiodącym dystrybutorem instalacji wewnętrznych, rur preizolowanych, energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz automatyki pokojowej. Posiada również rozwinięty dział specjalistów zajmujących się projektowaniem w oparciu o technologię BIM. Ponadto Uponor zatrudnia ponad 3,800 profesjonalistów oraz ekspertów w 26 krajach Europy oraz Ameryki Północnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia Biuro prasowe
2024-11-27 | 14:00

Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia

Dlaczego warto odwiedzić Strefę Marki ZTE? Promocje obowiązują tylko do 2 grudnia br., dlatego warto odwiedzić Strefę Marki ZTE na Allegro już teraz. Nie przegap okazji, aby wzbogacić
Technologie Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
2024-11-26 | 11:00

Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta

Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie banku w rozwój nowoczesnych technologii, które wprowadzają nową jakość w personalizacji doświadczeń
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.