Kolejny sportowiec stawia na ekologię
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/91da27263f6d664889d6ab33b78522f920241107075722/f006c404181c0540c5f44b7c68eeb28220241107075801/066908?t_exp=1731225442&t_lsid=b6319e46-42c1-4da7-80a1-2855c665d6c3&t_network=email&t_s=download_link&t_ts=1730966281
Profesjonalny sport to nie tylko rywalizacja na największych arenach, ale droga do sukcesu, którą wypełnia samodyscyplina, wyrzeczenia, poświęcenie, spersonalizowane plany treningowe oraz szeroko rozumiana troska o zdrowie. W efekcie, kolejni sportowcy sięgają po nieoczywiste rozwiązania, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie. W ostatnim czasie do tego grona dołączył Mamed Chalidow.
Mamed jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w historii polskiego MMA i jednym z głównych zawodników federacji KSW. Swoją karierę sportową rozpoczął od treningów karate i judo, jednak w 2004 r. zdecydował się na debiut w MMA, gdzie po zaledwie pięciu latach zdobył tytuł mistrza KSW w wadze średniej. Oprócz sukcesów na polskich arenach, Chalidow zdobył także uznanie na arenie międzynarodowej.
W życiu codziennym Mamed jest entuzjastą zdrowego stylu życia, regularnego obcowania z naturą oraz pasjonatem wielodniowych wypraw wędkarskich. To właśnie troska o zdrowie w połączeniu z zainteresowaniami zrodziły potrzebę wybudowania własnej bazy wypadowej niedaleko miejscowości Kramfors na południu Szwecji, słynącej z malowniczych krajobrazów górskich i leśnych. Wybór padł na ekologiczny dom, którego projekt bazuje na prefabrykowanych modułach drewnianych o właściwościach prozdrowotnych.
W profesjonalnym sporcie kondycja i dobre samopoczucie są kluczowe do osiągnięcia sukcesu - mówi Mamed Chalidow. Nawiązanie współpracy z Grupą EKOINBUD poprzedziłem szerokim rekonesansem tego segmentu rynku budowlanego, gdyż w grę wchodziło stworzenie oazy dla mnie i mojej rodziny. Przekonała mnie troska o zdrowie użytkowników projektowanych domów i stosowane rozwiązania prozdrowotne, dzięki czemu ostateczny wybór był dla mnie wręcz naturalny. Dodatkowym argumentem było moje zamiłowanie do regularnego kontaktu z naturą w czasie wolnym, dlatego proekologiczne rozwiązania dobrze wpisują się w moją filozofię życia. Mój nowy dom w Szwecji, otoczony leśnymi i górskimi krajobrazami, będzie idealnym miejscem do regeneracji po intensywnych zmaganiach sportowych i jednocześnie dobrze zlokalizowaną bazą wypadową na wędkarskie przygody.
Ekologiczny dom przygotowywany dla Mameda został przetransportowany do Szwecji promem w całości jako jeden moduł z w pełni wykończonymi wnętrzami. Jednokondygnacyjny budynek o powierzchni zabudowy 40,5m2 składać się będzie z trzech pomieszczeń. Proekologicznym uzupełnieniem inwestycji będzie instalacja fotowoltaiczna umiejscowiona na dachu budynku.
Dom przygotowywany dla Mameda, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jezior i lasów, będzie jego letnią oazą, idealną do wypoczynku, regeneracji i wędkarskich eskapad w Szwecji – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu Grupy EKOINBUD. Ponadto, razem z Mamedem przygotowaliśmy kolejne inicjatywy, o których będziemy informować już niebawem. Wśród nich 6 odcinkowy serial, w którym Mamed przechodzi cały proces projektowania i budowy swojego wymarzonego domu w Szwecji. Serial będzie dostępny na naszym kanele YouTube w pierwszej połowie listopada.
https://www.youtube.com/@Ecologiq-grupa-Ekoinbud

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.