Kolejne szybkie ładowarki elektryczne na stacjach Shell
Shell poszerza sieć stacji dużej mocy do ładowania samochodów elektrycznych o dwa nowe punkty, tym razem przy autostradzie A2 w województwie łódzkim. Teraz kierowcy będą mogli naładować swoje auto na stacji w Niesułkowie oraz w Nowostawach. Dzięki szybkim ładowarkom o mocy do 350kW ładowanie może trwać nawet o 7 razy krócej w porównaniu do standardowych rozwiązań dostępnych przy autostradach. Łącznie w Polsce funkcjonuje już obecnie 12 szybkich ładowarek Shell-IONITY na 6 stacjach.
Elektromobilność w samym sercu Polski
Obydwie stacje są zlokalizowane przy autostradzie A2, w bliskiej odległości od węzła A1, co stanowi ważny punkt na mapie Polski. Stacja MOP Niesułków jest położona w kierunku Warszawy, a Nowostawy w kierunku Poznania. Na każdej stacji znajdują się dwie ładowarki o mocy do 350kW z możliwością zainstalowania dwóch kolejnych w każdym z tych punktów.
Na stacji Shell MOP Niesułków oraz MOP Nowostawy klienci mogą nie tylko naładować auto, ale również skorzystać z hotelu, samoobsługowej pralko-suszarki firmy Break&Wash czynnej całą dobę czy zjeść w bistro lub napić się kawy z ekspresu kolbowego w ramach autorskiego konceptu kawiarniano-gastronomicznego Shell Café. Shell oferuje dwie mieszanki kawy – espresso lub lungo, a napój jest serwowany przez baristów.
– Zdajemy sobie sprawę, że elektromobilność w Polsce jest w fazie początkowej, ale traktujemy to jako przyszłościowy kierunek. W tym roku planujemy mieć już 20 szybkich ładowarek w 10 lokalizacjach, a to nie wszystko, bo będziemy stawiać też na własne rozwiązania. Globalnym celem firmy jest, aby do 2025 r. mieć 500 tys. ładowarek elektrycznych na całym świecie. Jest to też jeden z elementów naszej strategii, w ramach której do 2050 roku chcemy obniżyć ślad węglowy netto produktów energetycznych Shell o 65 proc., przyczyniając się w ten sposób do poprawy stanu powietrza w miastach – mówi Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.
Oferta Shell w zakresie EV konsekwentnie się rozszerza
Poza stacjami w Niesułkowie i Nowostawach, ładowarki Shell-IONITY znajdują się również w punktach MOP Olsze-Wschód i Zachód, w Kaszewach Kościelnych oraz w Świecku. Wszystkie są zlokalizowane przy autostradach, aby zapewnić jak największą wygodę kierowcom. W najbliższym czasie Shell planuje również wystartować w Polsce z ładowarkami własnymi o mocy ok. 150+ kW.
Shell ostatnio rozszerzył również gamę swoich rozwiązań w zakresie elektromobilności dla klientów flotowych, którym oferuje hybrydową kartę Shell Card EV. Dzięki niej kierowcy mogą zapłacić bezgotówkowo za ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydowego w ponad 800 punktach w Polsce – w tym na stacjach Shell w Niesułkowie i Nowostawach bezpośrednio przy autostradzie A2. Ponadto kierowcy mają dostęp do pełnej gamy produktów oferowanych przez Shell. Użytkownicy Shell Card EV mogą też korzystać z wygodnej aplikacji Shell Recharge, która umożliwia znajdywanie najbliższych punktów ładowania, uzyskiwanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach i dostępności punktów czy podgląd przewidywanego czasu ładowania i kosztu.
PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.