Komunikaty PR

Kolejne inwestycje Toyoty w autonomiczne samochody i smart cities

2020-09-14  |  14:00
Biuro prasowe

Toyota robi następną inwestycję w rozwój autonomicznych samochodów, usług łączności i smart cities. Za 800 milionów dolarów tworzy fundusz inwestycyjny Woven Capital, wspierający rozwój firm technologicznych. Fundusz będzie stanowił kolejne ogniwo grupy Woven, w którą na początku przyszłego roku przekształci się firma badawcza Toyota Research Institute - Advanced Development, specjalizująca się w rozwoju oprogramowania do samochodów, w tym dla pojazdów autonomicznych. Powstanie grupy Woven to element trwającego procesu przeobrażania się Toyoty z producenta samochodów w dostawcę szeroko rozumianych środków i usług mobilności.

 

Toyota Research Institute - Advanced Development, Inc. (TRI-AD) otwiera nowy fundusz inwestycyjny Woven Capital. Toyota przeznaczyła na nową spółkę 800 milionów dolarów. Woven Capital z siedzibą w Stanach Zjednoczonych rozpocznie działalność w styczniu 2021 roku.

Toyota rozbudowuje grupę Woven

Jest to kontynuacja budowy nowej grupy Woven – Woven Planet Holdings, Woven CORE i Woven Alphaw – w którą w styczniu 2021 roku zostanie przekształcona firma badawczo-rozwojowa TRI-AD. Grupa Woven ma się skupić na rozwoju oprogramowania do samochodów, systemach autonomicznej jazdy, automatycznie generowanych mapach i szeroko rozumianej mobilności – czyli technologiach, które ułatwiają ludziom poruszanie się bądź działanie na odległość.

Jednym z flagowych projektów grupy Woven jest eksperymentalne miasto Woven City, które Toyota buduje w okolicach góry Fuji. To inteligentne, autonomiczne, ekologiczne, bezemisyjne i samowystarczalne energetycznie miasto powstanie w ciągu kilku lat, a jego mieszkańcy wezmą udział w wieloletnim eksperymencie, jednocześnie prowadząc normalne życie. W tym żywym laboratorium inżynierowie Toyoty i współpracujący naukowcy będą testować najnowsze technologie oparte na sztucznej inteligencji.

Inne ważne projekty grupy Woven to Arene i Automated Mapping Platform (AMP) – otwarte platformy, stworzone przez TRI-AD do szerokiego użytku. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla programowalnych samochodów, zaś druga pozwala tworzyć i udostępniać bardzo dokładne mapy dla zautomatyzowanych i autonomicznych samochodów.

Spółka badawczo-rozwojowa TRI-AD, z której zostanie wyłoniona grupa Woven, została założona w marcu 2018 roku w Tokio. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie oprogramowania do zautomatyzowanych samochodów. W ciągu ostatnich dwóch lat firma poczyniła ogromne postępy w opracowaniu najnowszych systemów wsparcia kierowcy o nazwie Teammate, opartych na Mobility Teammate Concept.

Fundusz inwestycyjny dla nowych technologii

Woven Capital będzie wspierał merytorycznie grupę Woven, inwestując w firmy technologiczne szukające kapitału na rozwój. W ten sposób zapewni grupie stały dopływ nowych pomysłów, technologii i ludzi. Fundusz inwestycyjny Toyoty skupi się na firmach rozwijających innowacyjne technologie i modele biznesowe w najbardziej przyszłościowych dziedzinach – samochodów autonomicznych, automatyzacji, sztucznej inteligencji i uczenia się maszyn, a także przetwarzania danych, usług łączności i smart cities. Woven Capital będzie współpracować z Toyota AI Ventures, funduszem inwestycyjnym dla start-upów, oferując kolejną fazę finansowania dla firm, które rozwinęły się dzięki wsparciu Toyota AI Ventures. Woven Capital nie będzie się jednak ograniczać do tej jednej kooperacji w ramach grupy Toyoty, lecz zainwestuje także w inne fundusze typu venture capital na całym świecie.

„Dzięki tak zróżnicowanym projektom jak Arene, Automated Mapping Platform i Woven City, Woven Planet Holdings Group stawia przed sobą bardzo ambitne zadania. Dlatego potrzebujemy jak najszerszego grona partnerów i różnorodnych technologii” – powiedział James Kuffner, CEO Toyota Research Institute - Advanced Development. – „Inwestycje Woven Capital pozwolą nam spleść ze sobą globalne portfolio partnerów i technologii, które przyniesie długofalowe korzyści naszym klientom i społeczeństwu. Woven Capital umożliwi nam także kontynuację współpracy na etapie finansowania rozwojowego z firmami wspieranymi na początkowym etapie przez Toyota AI Ventures”.

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.