Kolejne domy od KM Building
Deweloper KM Building wprowadził do sprzedaży kolejne domy w zabudowie szeregowej. Stanowią one uzupełnienie oferty V etapu realizacji osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewie.
Trwa systematyczna rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewie. W realizacji jest V etap inwestycji, a budowa poszczególnych szeregów jest na różnym stanie zaawansowania prac. Natomiast w listopadzie bieżącego roku deweloper KM Building wprowadził do sprzedaży kolejne 3 szeregi – Uzupełniamy naszą ofertę sprzedaży V etapu inwestycji o kolejne szeregi. Będą to 32 domy. Każdy z nich budowany jest z myślą o rodzinach, które pragną zamieszkać w przestronnym wnętrzu. Wiemy jak ważne jest poczucie komfortu, dlatego zapewniamy podwyższony standard deweloperski, a także, na życzenie klienta, wykończenie pod klucz – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Łącznie w ramach V etapu powstanie sześć szeregów, czyli 62 domy. Koniec budowy ostatnich z nich zaplanowany został na III kw. 2022 roku.
Deweloper proponuje dwa typy domów – 74 i 92 mkw. Pierwszy wariant kosztuje 399 tys. zł. brutto, natomiast cena drugiego uwarunkowana jest powierzchnią działki i mieści się w przedziale 455 – 510 tys. zł. brutto. Domy podzielone zostały na strefę dzienną oraz nocną. Na parterze znajdzie się salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Na piętrze zaś dwa lub trzy pokoje, łazienka i balkon. Będzie także poddasze, które można zaadoptować na dodatkowy pokój; jak również przynależący do każdego domu ogródek i miejsce postojowe. Do posesji prowadzi droga dojazdowa z kostki brukowej; powstały dwa ogrodzone place zabaw; funkcjonuje także sklep spożywczy.
Osiedle zlokalizowane jest w Błażejewie w gminie Kórnik, niecałe 20 km od Poznania. Sprawna komunikacja miejska i podmiejska ułatwia dojazd do m.in. sąsiadującego Kórnika, który zapewnia dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, placówek oświatowych czy dworca kolejowego. Okoliczne ścieżki pieszo-rowerowe oraz trzy pobliskie jeziora, pozwalają na rekreację i odpoczynek wśród natury.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.