Kolejne budynki na Osiedlu Przy Jeziorach niemal gotowe
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu regularnie powiększa się Osiedle Przy Jeziorach, realizowane przez dewelopera More Place. W III etapie inwestycji cztery dwulokalowe budynki są niemal gotowe, ponieważ mają już wykonaną elewację, wstawione okna oraz położony dach. W kolejnych domach trwają zaawansowane prace. Jednocześnie trwa sprzedaż i wolne są dosłownie ostatnie lokale w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.
Osiedle Przy Jeziorach to inwestycja deweloperska podzielona na trzy etapy. Każdy z nich składa się z lokali w zabudowie bliźniaczej, o powierzchni ponad 100 mkw., z klasycznym dwupoziomowym projektem przestrzennym. Cała inwestycja będzie liczyć 28 budynków bliźniaczych, czyli łącznie 56 odrębnych lokali. Aktualnie trwa realizacja trzeciej etapu osiedla, położonego naprzeciwko pierwszego i drugiego. - W tej części inwestycji zostanie wybudowanych 14 domów, czyli 28 lokali bliźniaczych. Cztery budynki z ośmioma lokalami mają wykonaną elewację, wstawione okna oraz położony dach, dwa kolejne budynki są przygotowane w stanie surowym otwartym, ale z pokryciem dachowym. Następnie w dwóch budynkach trwa murowanie ścian parteru – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Oznacza to, że w budowie, na różnym stopniu zaawansowania jest aż 16 lokali bliźniaczych.
Deweloper zaprasza na inwestycję
Warto podkreślić, że firma More Place stworzyła dom pokazowy wykończony „pod klucz” w I etapie inwestycji. – To wygodne rozwiązanie z punktu widzenia sprzedaży nieruchomości, ponieważ pozwala nabywcy dokładnie poznać wnętrza, zweryfikować ustawność i funkcjonalność każdego z pomieszczeń. Na rynku pierwotnym lokale najczęściej sprzedają się jeszcze przed wybudowaniem, ale zdecydowaliśmy się na lokal pokazowy z myślą o naszych klientach. Ponadto mogą oni zobaczyć części wspólne osiedla, jak droga wewnętrzna, chodniki, czy dodatkowe rozwiązania służące bezpieczeństwu mieszkańców. Wizyta na inwestycji pozwoli zaobserwować postępy budowlane w III etapie – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. – Inwestycja cieszy się dużą popularnością, a jej największe atuty, o których często wspominają klienci, to lokalizacja blisko trzech poznańskich jezior, duża przestrzeń mieszkalna oraz możliwość aranżacji zielonego ogrodu na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.