Klimakonwektory do użytku domowego
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy rozpoczynasz budowę nowego obiektu, w dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie w przypadku wyboru technologii ma efektywność energetyczna rozwiązania i jej wpływ zrównoważony rozwój. Dlatego jedną z najważniejszych kwestii jest zastosowanie rozwiązania grzewczego, które współpracuje z odnawialnymi źródłami energii, ogranicza emisję zanieczyszczeń i pracuje w niższych temperaturach, co zwiększa wydajność całego systemu. Rozwiązaniem spełniającym te wymagania są klimakonwektory, które mogą zarówno grzać, jak i chłodzić, a dzięki temu pozwalają cieszyć się komfortowym klimatem w pomieszczeniach przez 365 dni w roku.
Zrównoważona przyszłość
Pompy ciepła znajdują się na szczycie listy energooszczędnych rozwiązań w nowych budynkach i domach, które są przyjazne dla środowiska w zakresie ogrzewania i chłodzenia domu oraz wykorzystania energii odnawialnej. Jednak aby zmaksymalizować wydajność pompy ciepła, należy ją połączyć z niskotemperaturowym emiterem ciepła. W przypadku domów jednorodzinnych pompy ciepła są obecnie stosowane głównie w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, ale także jako jego uzupełnienie. Dzieje się tak dlatego, że ogrzewanie podłogowe zapewnia najbardziej komfortowy rozkład temperatury w pomieszczeniu.
Jednak musimy pamiętać, że każdy budynek ma zróżnicowane zapotrzebowanie na ciepło czy chłód w poszczególnych pomieszczeniach. Mogą mieć one różne zastosowania, a także oczekiwania użytkowników mogą różnić się pod względem komfortu pod względem temperatury, np. okazjonalnie użytkowany gabinet, pokój gościnny czy pokój fitness z pewnością będzie wymagał niższej temperatury. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na komfort cieplny jest nasłonecznienie, orientacja pomieszczenia względem stron świata i kondygnacja, na której pomieszczenie się znajduje. Na przykład pokoje z oknami skierowanymi na południe lub znajdujące się na poddaszu charakteryzują się większymi zyskami ciepła. Ma to znaczenie zwłaszcza latem, kiedy w krótkim czasie niezbędne jest dostarczenie większej ilości chłodu. W takich przypadkach doskonałym uzupełnieniem ogrzewania i chłodzenia podłogowego będzie oferowany przez firmę Purmo klimakonwektor nowej generacji Vido S2. Urządzenie wyposażone zostało w wymiennik ciepła o niewielkiej pojemności wodnej, które w połączeniu z wentylatorem i płynną regulacją obrotów zapewnia błyskawiczną reakcję i wydajną pracę bez utraty efektywności energetycznej. Dla przykładu wydajność chłodnicza najmniejszego klimakonwektora o szerokości zaledwie 735mm jest aż 3-4 razy większa (!!!) niż jedna pętla czyli aż ok.10m2 chłodzenia podłogowego!
Klimakonwektor poprawia parametry energetyczne w modernizowanych budynkach
Istniejące budynki, które są modernizowane pod kątem poprawy ich efektywności energetycznej, są idealnym miejscem do zastosowania klimakonwektorów, które mogą pracować zarówno w połączeniu z nowoczesnymi niskotemperaturowymi kotłami kondensacyjnymi, jak i pompami ciepła. Wydajność grzewcza klimakonwektora Vido S2 jest o ponad 80% razy większa niż grzejnika o tej samej wielkości przy niskiej temperaturze wody z pompy ciepła (40/35/20°C).Ponadto rozwiązanie to jest wszechstronne, uniwersalne i umożliwia wiele różnych możliwości montażu na ścianie, podłodze, suficie lub w zabudowie.
Klimakonwektor Vidos S2 można z łatwością zainstalować w każdym wnętrzu, poza pomieszczeniami o podwyższonej wilgotności jak łazienka, kuchnia czy pralnia. Montaż Vido S2 jest możliwy także bezpośrednio na podłodze tuż przy wysokich oknach. Wystarczy zastosować odpowiednie akcesoria czyli adaptery do montażu podłogowego oraz tylny panel dekoracyjny.
Ogrzewanie i chłodzenie w jednym
Ze względu na zmiany klimatyczne, upalne dni z dużym nasłonecznieniem występują coraz częściej w naszych szerokościach geograficznych. Dlatego użytkownicy poszukują skutecznych rozwiązań umożliwiających efektywne chłodzenie domu. W takim przypadku najlepszym wyborem jest klimakonwektor Vido S2, który może służyć zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia domu jeśli zostanie połączony z rewersyjną pompą ciepła lub oddzielnym źródłem chłodu. Technologia płynnej regulacji prędkością wentylatora dostarcza precyzyjną ilość energii do pomieszczenia oraz minimalizuje poziom hałasu. Dzięki temu Vido S2 pracuje cicho, niemal bezszelestnie niezależnie od tego, czy pracuje w trybie ogrzewania czy chłodzenia. Jest to doskonała alternatywa dla konieczności instalowania oddzielnego, dodatkowego urządzenia klimatyzacyjnego.
Inteligentny system sterowania
Klimakonwektor Vido S2 został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do każdej instalacji, co pozwala na dużą elastyczność w przypadku projektowania wnętrz. Ponadto urządzenie posiada inteligentny system sterowania, którym można zarządzać za pomocą wbudowanego lub zdalnego sterownika, umożliwiającego regulację do 30 pojedynczych urządzeń. Możliwe jest także podłączenie sterownika do systemu sterowania inteligentnego budynku.
Więcej informacji na temat klimakonwektorów oraz ich działania znajdziecie Państwo na kanale Youtube Purmo:
- Dlaczego i w jakich sytuacjach warto stosować klimakonwektory? Jakie są przewagi tego rozwiązania w stosunku do grzejników czy ogrzewania podłogowego? Dlaczego klimakonwektory po prostu się opłacają? Na te i inne pytania odpowiada Piotr Krzemiński, ekspert firmy Purmo. Dowiedz się więcej > https://www.youtube.com/watch?v=EgRmegJbhXg
- Jak działają klimakonwektory i dlaczego są tak skuteczne? Jakie modele dostępne są w ofercie Purmo i czym kierować się przy wyborze? Porównanie oferty rynkowej i różnice pomiędzy dostępnymi modelami przedstawia Piotr Krzemiński, ekspert firmy Purmo. Dowiedz się więcej > https://www.youtube.com/watch?v=sTvUowJqvAI&t=3s
- Co wyróżnia nowe modele klimakonwekorów firmy Vido S 2 na rynku? 5 najważniejszych powodów wyróżniających Vidos S2 - przedstawia Piotr Krzemiński, ekspert firmy Purmo. Dowiedz się więcej > https://www.youtube.com/watch?v=uwXPWM0gZ-Q
- Jednym z najczęstszych pytań i obaw inwestorów dotyczących klimakonwektorów jest poziom hałasu związany z ich pracą. Teksty poziomu hałasu podczas standardowej pracy urządzenia w domu przeprowadził Piotr Krzemiński, ekspert firmy Purmo. Zobacz jak cicho pracują klimakonwektory Purmo > https://www.youtube.com/@PurmoPolska/videos
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.