Kingston Digital wprowadza zewnętrzny dysk do ochrony danych z ekranem dotykowy
- Wyjątkowy, intuicyjny ekran dotykowy
- Certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES
- Opcja wielu haseł z trybami PIN i Passphrase
Kingston Digital Europe Co LLP., oddział Kingston Technology Company Inc. zajmujący się pamięcią flash,, ogłosił dziś wprowadzenie najnowszego produktu do swojej linii szyfrowanych dysków SSD – IronKey Vault Privacy 80 External SSD (VP80ES). Jest to pierwszy, niezależny od systemu operacyjnego, zewnętrzny dysk SSD firmy Kingston z ekranem dotykowym i szyfrowaniem sprzętowym zapewniającym skuteczniejszą ochronę danych.
Korzystanie z IronKey VP80ES jest tak naturalne, jak odblokowywanie smartfona. Do transferu plików wystarczy prosta metoda „przeciągnij i puść”. Dysk wyposażony jest w intuicyjny kolorowy ekran dotykowy i certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES. Dysk doskonale chroni przed atakami typu Brute Force i BadUSB. Zastosowanie w IronKey VP80ES technologii używanej również w wojskowości zabezpiecza ważne informacje firmowe, dokumenty oraz obrazy i filmy o wysokiej rozdzielczości. Szyfrowanie sprzętowe na dysku SSD zapewnia jeszcze wyższy poziom zabezpieczeń niż rozwiązania chmurowe.
Oprócz łatwości obsługi i szyfrowania sprzętowego VP80ES oferuje dodatkowe funkcje ochrony danych, takie jak obsługiwanie wielu haseł (administrator/użytkownik) w trybach PIN/fraza. W opcji administratora można wybrać tryb numeryczny PIN lub Passphrase, konfigurować ustawienia hasła lub włączyć rozszerzone opcje zabezpieczeń. Wśród nich m.in.: maksymalną liczbę prób podania hasła, minimalną długość hasła (od 6 do 64 znaków), reguły haseł alfanumerycznych, automatyczny czas blokady dysku, losowy układ ekranu dotykowego i Secure-Erase, zapewniający maksymalną ochronę ważnych plików. Hasło administratora może być użyte do przywrócenia danych i dostępu w przypadku zapomnienia hasła użytkownika. Dla gwarancji dodatkowego spokoju VP80ES, posiada funkcję ochrony przed atakami typu Brute Force, która domyślnie usuwa kryptograficznie zawartość dysku, jeśli hasło administratora i użytkownika zostanie wprowadzone niepoprawnie 15 razy[1] z rzędu.
Zastosowanie znaku „spacji” na klawiaturze pozwala na łatwiejsze zapamiętanie hasła w postaci ciągu słów, cytatu lub fragmentu ulubionej piosenki. Do odblokowania VP80ES można użyć PINpada, podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych. Aby ograniczyć nieudane próby logowania, wystarczy dotknąć przycisku „eye” i zobaczyć wprowadzone hasło.
Do IronKey Vault Privacy 80 External SSD dołączone jest neoprenowe etui podróżne i dwa kable z adapterem USB 3.2 Gen 1, umożliwiające łatwe podłączenie dysku do komputerów i innych urządzeń obsługujących USB Type-C lub Type-A. Czyni go to idealnym towarzyszem podróży, zapewniającym produktywność i wygodę.
„Ponieważ coraz więcej osób pracuje w domu, poza firmowymi zaporami sieciowymi, chcemy zapewnić mniejszym i średnim przedsiębiorcom możliwość skorzystania z wysokiej klasy zabezpieczenia danych i większą pojemność połączonych z przyjazną obsługą” – podkreśla Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager, Kingston. „IronKey Vault Privacy 80ES spełnia właśnie to zadanie. Dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu, niezliczonym funkcjom bezpieczeństwa i niewielkiej obudowie, użytkownicy mogą mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi” – stwierdza Oscar Escayola Kaloudis.
Zewnętrzny dysk SSD Kingston IronKey Vault Privacy 80 jest dostępny w pojemnościach 480 GB, 960 GB i 1920 GB, jest objęty trzyletnią gwarancją, bezpłatną pomocą techniczną oraz legendarną niezawodnością firmy Kingston.
Więcej informacji na stronie: kingston.com.
[1] Ochrona przed atakami typu Brute Force – regulowana w zakresie 10-30 prób wprowadzenia hasła.
Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1
Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.