Kameralnie na Zawadach
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa kameralnego budynku wielorodzinnego realizowanego przez dewelopera Quadro Development. Na poznańskich Zawadach powstanie 47 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.
Po zrealizowaniu już kilku projektów mieszkaniowych na terenie Poznania spółka Quadro Development rozpoczęła wiosną 2022 roku budowę kolejnej inwestycji. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstaje kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 47 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 132 mkw. Aktualna oferta inwestycji Rynek Wschodni to mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 41 mkw. do dużych, przestronnych apartamentów powyżej 100 mkw. Szczególną uwagę należy zwrócić na apartamenty specjalnie przygotowane dla klientów inwestycyjnych, gdzie każdy pokój to m.in. osobna łazienka i kuchnia. Tak przygotowane lokale to możliwość szybkiego wynajmu. Ponadto do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub tarasy. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku, w drugiej połowie, a to oznacza, że stan prac jest już bardzo zaawansowany. – Wykonujemy obecnie elewacje zewnętrzną oraz rozprowadzamy instalację wod.-kan., elektryczną i centralnego ogrzewania. Stolarka okienna jest już wstawiona, trwają prace przy odeskowaniu dachu – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Rynek Wschodni to także dodatkowe udogodnienia, jak videodomofony i rolety zewnętrzne we wszystkich oknach lokali. Będzie także winda i podziemna hala garażowa na 31 samochodów oraz garaż dwustanowiskowy dedykowany dla dużego mieszkania. Warte podkreślenia jest kompleksowe wykonanie części wspólnych – zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego otoczeniu. Teren zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Całość dopełni zieleń i elementy małej architektury. Ceny rozpoczynają się od 9900 złotych brutto za mkw.
Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem. Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska, a przystanek autobusowy znajduje się tuż przy realizowanym budynku. Obok inwestycji jest przedszkole „Mała Biedronka” oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy do dyspozycji są markety oraz liczne punkty handlowo – usługowe. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Zieloną ostoją jest również urokliwy Park Ks. Tadeusza Kirschke. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego, a także kompleksu rekreacyjnego Malta.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.