Komunikaty PR

Jakie meble do łazienki?

2024-02-01  |  01:00
Biuro prasowe

W przypadku mebli łazienkowych ergonomia i funkcjonalność ma kolosalne znaczenie. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu ograniczenia przestrzeni. Bardzo często łazienki i toalety – i to nie tylko w mieszkaniach i kamienicach, ale również w domach są stosunkowo niewielkie. Za to sprzętów i rzeczy, które chcemy w nich zmieść, jest całkiem sporo. I mowa tu nie tylko o elementach wyposażenia tak oczywistych, jak wanna czy umywalka, ale również o urządzeniach AGD np. pralce i suszarce, które coraz częściej chowamy w zabudowie, a także: koszach na pranie, zapasie ręczników oraz całej liście kosmetyków i detergentów.

Jak schować – i co ważniejsze, jak uporządkować wszystkie te tak różnorodne rzeczy? I jak zapewnić sobie do nich bezproblemowy dostęp? Odpowiedzią na oba pytania są akcesoria meblowe, dzięki którym możemy zamienić zwyczajną zabudowę, w meble przyjazne domownikom.

Szuflady na drobiazgi

Zacznijmy od drobiazgów. A tych w każdej łazience jest zawsze dużo. Mowa nie tylko o kosmetykach czy artykułach do higieny, ale również mniejszych urządzeniach jak suszarka czy golarka, zapasie środków higienicznych, a nawet ulubionej biżuterii, którą często trzymamy właśnie w łazience. Wszystkie te rzeczy najłatwiej umieścić w szufladach np. Ultra Box marki REJS. W tych płytszych i górnych warto ułożyć rzeczy najmniejsze i najczęściej wykorzystywane. W tych głębszych i niższych – rzeczy większe i te, po które sięgamy rzadziej. Co ważne dzięki dostępnym modelom wewnętrznym wszystkie szuflady możemy schować za jednym wspólnym frontem. To pomoże uporządkować wizualnie przestrzeń.

Akcesoria mogą również ułatwić lepsze wykorzystanie dostępnego miejsca. Dla przykładu – elastyczne osłonki na syfon pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń tuż pod umywalką. Tworzywo, z jakiego są wykonane, łatwo przyciąć do pożądanego rozmiaru. Osłonki pasują do szuflad różnych typów z dnem z płyty 16 mm, o głębokości od 27 do 65 cm. Mocuje się je na dwa sposoby: do ścianki tylnej ustawionej na dnie lub za dnem szuflady. Dostępne są w 3 kolorach: białym, srebrnym i grafitowym.

Cargo na detergenty i ręczniki

Rzeczy większe – od ręczników po zapas proszku do prania, warto przechowywać w wysuwanych systemach cargo. W ofercie REJS do wyboru jest kilka modeli pasujących do szafek otwieranych na tradycyjnych zawiasach i z frontem mocowanym. Cargo Mini z linii Variant Multi to dwupoziomowe półki i głębokie kosze, które wykonane są z drutu, zapewniającego odpowiednią cyrkulację powietrza. W wilgotnych zazwyczaj łazienkach ma to zasadnicze znaczenie.

Te pierwsze – cargo w postaci dwupoziomowych wysuwanych półek przeznaczone są do szafek niskich o głębokości 30 cm oraz: szer. od 15 do 40 cm (system jezdny dolny z mocowaniem frontu) lub o szer. od 30 do 40 cm (system jezdny dolny pod zawias). Te drugie – ażurowe kosze, w których przechowywać można np. na ręczniki albo większe butelki z detergentami, można zamocować na specjalnym uchwycie do frontu tradycyjnego i uchylnego lub na dolnym systemie jezdnym do frontu wysuwanego, lub osadzonego na zawiasach. Te rozwiązanie przeznaczone jest do szafek o szer. od 30 do 60 cm i gł. 30 cm.

Kosze na pranie

Opisane wyżej Cargo Mini Dolne Variant Multi można wykorzystać również jako poręczne kosze na pranie. Szczególnie wygodne są, gdy zawiesimy je na froncie uchylnym. Wówczas wrzucanie brudnych rzeczy jest wyjątkowo łatwe. Jeśli jednak macie trochę więcej miejsca, warto rozważyć podwójną szufladę, która pozwoli nie tylko zbierać, ale i segregować brudną bieliznę.

Nagrodzone Diamentem Meblarstwa 2023 szuflady z nie jednym, ale dwoma koszami przeznaczone są do szafek o szer. 60 cm. Mocuje się je w specjalnym stelażu na wytrzymałych prowadnicach pełnego wysuwu i przytwierdza do frontu szafki. Dzięki temu oba kosze jednocześnie można wysuwać jak zwyczajną szufladę. Same kosze wykonane są z jasnego ażurowego tworzywa. Oba można wyjąć ze stelaża i przenieść w inne miejsce, a do każdego jest oddzielna pokrywa. Kosze ułatwiają przygotowanie prania i pozwalają oszczędzić czas.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.