Komunikaty PR

Jak stworzyć ogród smart?

2022-06-28  |  14:42
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
Projekt Zero2

Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
basia|projektzero2.pl| |basia|projektzero2.pl
503 119 029
projektzero2.pl

Ogród Smart - od czego zacząć?

Ogród smart to rozwiązanie technologiczne, które ma ułatwić z jednej strony - tobie zajmowanie się ogrodem poprzez automatyzację, a z drugiej roślinom, poprzez zastosowanie urządzeń, które pomogą w  pielęgnacji i poprawią ich kondycję.

Jak zaprojektować smart ogród? Od czego zacząć? Należałoby zastanowić się co sprawia nam największy problem, szczególnie latem oraz w jaki sposób można to usprawnić. Co pomoże w funkcjonowaniu oraz wygodzie, bądź co może poprawić wygląd twojego ogrodu.

Przedstawiamy trzy aspekty, które powinniście rozważyć, projektując ogród.


Po pierwsze - nawadnianie

Elektroniczny zawór wody to rozwiązanie, które przyda się w nadchodzące upalne dni. To szczególnie ważne z perspektywy dbania o rośliny w ogrodzie, ponieważ gdy panują wysokie temperatury na zewnątrz powinno się je podlewać o odpowiedniej porze.. Dodatkowo upały sprawiają, że my funkcjonujemy gorzej. Próbujemy się schować przed słońcem.  Rozwiązaniem tego problemu jest elektroniczny zawór wody. Pozwala on sterować z domu  za pomocą smartfona / tabletu, ale również z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Możesz zatem spokojnie jechać na wakacje nie martwiąc się o swój ogród. 

 

Smart zawór wody Woox R7060 automatycznie kontroluje przepływ wody, zapewniając elastyczny sposób nawadniania ogrodu, możesz w ten sposób dopasować ilość wody do wymagań Twoich roślin. Umożliwia on podlewanie ogrodu, kiedy tylko chcesz i jak chcesz. Tym Smart zaworem wody możesz sterować ręcznie za pomocą przycisków na obudowie. Dzięki temu kontrolujesz ilość wody lub po podłączeniu do bramki WOOX Zigbee R7070, możesz użyć aplikacji Woox Home by ustawić harmonogram nawadniania lub użyć do automatyzacji z innymi urządzeniami WOOX. Elektroniczny Smart zawór wody współpracuje również z usługami sterowania głosem takimi jak Amazon Alexa i Google Assistant. 

 

Więcej możesz przeczytać o nim tutaj:

https://bit.ly/woox-smartnawadniacz

 

Po drugie oświetlenie

Piękny ogród to nie tylko zadbane i odpowiednio dobrane rośliny. To także inne elementy, które pozwolą wyeksponować je. Dbając o odpowiednie oświetlenie możesz zapewnić również nocą odpowiednią ekspozycję ogrodu.

Smart Lampa Ogrodowa LED R5147 WOOX pozwala emitować ciepłe białe lub jasne białe światło, ale także dowolny kolor z palety kolorów RGB. Zastosowanie jej pozwoli podkreślić wyjątkowość Twojego ogrodu. Świetnie nadaje się do oświetlenia nie tylko ogrodów. Wzbogaci także wygląd skalniaków, alejek oraz podjazdów. Reflektor ten został zamknięty w obudowie o wysokiej odporności na wnikanie pyłu i wilgoci o klasie szczelności IP65. Jest przeznaczony do montażu w podłożu na zewnątrz,  a dzięki zakończeniu wygodną szpilką, można wbić go w dowolne miejsce swojego trawnika. 

 

Więcej funkcji i szczegółów na temat tego smart reflektora, znajdziesz tutaj : https://bit.ly/smartreflektor

Oświetlenie to nie tylko dbałość o aspekt wizualny twojego ogrodu. Stosując reflektory możemy zatroszczyć się także o bezpieczeństwo. Gdy jest ciemno, reflektor taki nie tylko ułatwi nam poruszanie się po ogrodzie, ale także odstraszy potencjalnych złodziei. Naświetlacz zewnętrzny LED WOOX R5113 spełnia rolę tradycyjnego reflektora, ale jednocześnie posiada czujnik ruchu. Jeśli ktoś niepożądany będzie kręcił się po posesji, błysk reflektora będzie sygnałem ostrzegawczym. Dzięki niemu oświetlisz wjazd do garażu, wejście do budynku czy inne dowolne otoczenie twojego domu. Naświetlacz można ustawić tak by uruchamiał się automatycznie gdy dołączony czujnik PIR wykryje ruch lub by świecił światłem ciągłym. Istnieje możliwość wprowadzenia własnego harmonogramu - tak aby reflektor samoczynnie włączał czy wyłączał się o danej porze.

 https://bit.ly/naświetlaczreflektor


Po trzecie  - akcesoria 

Akcesoria, które pomogą w organizacji i rozmieszczeniu elementów w przestrzeni ogrodowej, stanowią ważny element projektowania ogrodu. Warto przemyśleć zakup smart gniazdek które pozwolą na podłączenie urządzeń, nawet jeśli posiadamy duży ogród. Podwójne Smart gniazdo R6079 Woox pomoże Ci stworzyć inteligentny punkt zasilania w dowolnym miejscu na zewnątrz Twojego domu. Zastosowanie takiego gniazda to rozwiązanie, które przyda się do oświetlenia altany, podjazdu, czy umożliwia podłączenie urządzeń takich jak np. kosiarka. Smart gniazdo R6079 jest wyposażone w uchwyt dzięki któremu przymocujesz je nie tylko do podłogi ale również ściany. Dodatkowo posiada odpowiedni wspornik który bez problemu możesz wbić w trawnik. Jest to gniazdo przystosowane do zmieniających się warunków środowiska, a klapy  gniazd zapewniają szczelność przed wilgocią na poziomie IP44. Takie gniazdo umożliwia sterowanie nim przez Wi-fi, przez co nie musimy wychodzić z domu.

 

Więcej na jego temat, dowiesz się na stronie:

https://bit.ly/podwójnegniazdko

 

Ogród Smart to świetna inwestycja nie tylko na lato

Inteligentne rozwiązania, które ułatwią twoją pracę, organizację i funkcjonowanie ogrodu, sprawdzą się nie tylko latem. Stworzenie smart ogrodu pomoże Ci usprawnić twoja przestrzeń przez cały rok. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie które ochroni twoją posesję przed intruzami, niezależnie jaka pora jest na zewnątrz, tak samo jak gniazdka czy inne elementy, będą dużym ułatwieniem i posłużą na długi czas.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Na Zawadach od Quadro Development Biuro prasowe
2022-08-03 | 12:00

Na Zawadach od Quadro Development

Poznańskie Zawady to lokalizacja najnowszego projektu dewelopera Quadro Development. Powstaje kameralny budynek wielorodzinny, w którym finalnie znajdzie się 47 mieszkań o
Dom Zamieszkać przy jeziorach
2022-08-03 | 10:30

Zamieszkać przy jeziorach

Bliskość jezior i terenów rekreacyjnych to zwłaszcza latem atuty mieszkania w takiej okolicy. Dostępność przyrody, plaż nad jeziorami, czy licznych ścieżek spacerowych i rowerowych
Dom KM Building – deweloper z doświadczeniem
2022-07-31 | 15:00

KM Building – deweloper z doświadczeniem

Duża konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że jednym z czynników decydujących o zakupie domu czy mieszkania jest doświadczenie dewelopera. To, ile lat działa na rynku, jakie

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Miejsc parkingowych ubywa, bo miasta chcą wypchnąć ruch samochodów z centrum. Technologia pomoże lepiej wykorzystywać istniejące parkingi

Zaparkowanie samochodu w centrum Warszawy, Wrocławia czy Krakowa to poważne wyzwanie. Statystyki przytaczane przez NaviParking wskazują, że zagęszczenie ruchu w centralnych dzielnicach nawet w 30 proc. jest spowodowane przez kierowców poszukujących miejsca parkingowego. To zaś oznacza nie tylko większe korki, ale też większy hałas, dodatkową emisję spalin i duży stres u kierowcy. Tworzenie nowych parkingów nie jest dziś priorytetem miast – dążą raczej do tego, żeby wypchnąć ruch z centrów. Dlatego potrzebne są lepsze zachęty, by kierowcy wybierali inne środki komunikacji, np. autobusy, tramwaje czy mikromobilność, a także nowe sposoby na skuteczniejsze wykorzystanie istniejących parkingów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Rzeź Woli to jedna z najmniej znanych kart historii Powstania Warszawskiego. Powstaje nowy projekt edukacyjny w wirtualnej rzeczywistości

Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.

Edukacja

Liczba aniołów biznesu rośnie, ale wciąż jest ich za mało. 40 proc. z nich jest na rynku maksymalnie trzy lata

Polski rynek aniołów biznesu wciąż jest wielokrotnie mniejszy od tych z Europy Zachodniej, o Stanach Zjednoczonych nie wspominając, i stosunkowo młody. Jednak zainteresowanie tą formą pomnażania kapitału i dzielenia się doświadczeniem szybko rośnie. Największa obawa osób, które chcą dołączyć do grupy aniołów biznesu, dotyczy tego, czy będą umiały realistycznie ocenić szanse danego przedsięwzięcia. Platforma Polish Angels ma ułatwić przepływ know-how i finansowania między doświadczonymi inwestorami i pomysłodawcami start-upów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.