Jak przygotować motocykl do sezonu?
Po zimie na drogach znajduje się mnóstwo zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim soli. Sól działa niszcząco dla lakieru oraz elementów podwozia, dlatego po pierwszej przejażdżce warto motocykl starannie umyć. Następnie należy naładować akumulator, nasmarować łańcuch, napełnić bak. Sprawdź również poziom oleju oraz cieczy w układzie chłodzenia. Zrób ogólny przegląd: sprawdź czy działają wszystkie światła: przednia i tylna lampa, światło stopu, kierunkowskazy oraz światła pozycyjne. Skontroluj działanie hamulców oraz poziom płynu hamulcowego.
Jest pewien ważny aspekt, z którego nie każdy motocyklista zdaje sobie sprawę. Pamiętając o tym, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, warto sobie uświadomić, że w przeciągu zimy wielu kierowców samochodów mogło "zapomnieć", że dzielą drogi z motocyklistami. Kiedy więc zaczniesz wyjeżdżać na pierwsze wiosenne wypady, zachowaj szczególną ostrożność! Unikaj bardzo szybkiej jazdy i nie "wyskakuj" nagle zza kolumny samochodów – daj kierowcom czas na bezpieczną reakcję.
Aby wojaże były w pełni bezpieczne, warto dodatkowo zaopatrzyć swój motocykl w wideorejestrator, który w razie jakichkolwiek trudności na drodze nagra całe niebezpieczne zdarzenie. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia, które zarejestruje zarówno to, co dzieje się z przodu, jak i z tyłu, np. wideorejestrator Mio MiVueTM M760D z tylną kamerą w zestawie. Urządzenie nagrywa w jakości Full HD, posiada super jasny obiektyw o przesłonie F1.6 oraz rzeczywisty kąt widzenia 130°. Wbudowany moduł GPS pozwala na precyzyjną lokalizację czasu i miejsca zdarzenia. Dzięki autorskiej technologii MioTM Night Vision Pro nagrane obrazy są jasne i wyraźne nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Wbudowane Wi-Fi pozwoli na szybkie wykonanie kopii zapasowej filmów na smartfonie oraz ich udostępnianie w mediach społecznościowych.
Innym rozwiązaniem może być zakup kamery dla jednośladów Mio MiVueTM M700, która może być użyta nie tylko przez motocyklistów, ale również rowerzystów. Ta kamera nagrywa filmy w jakości Full HD 1080P z szybkością 60 klatek na sekundę. Nagrania są rejestrowane w jakości 2K/1440p o szerokim kącie widzenia 140°, co pozwala na zapisania każdego szczegółu podczas jazdy. Metalowa obudowa oraz utwardzone szkła powodują, że kamera posiada wodoodporność typu IP67, dlatego jest odporna i wytrzymała na różne warunki atmosferyczne.
- Do końca marca br. planujemy wprowadzić kamerę tylną M40 na jednoślady, którą będzie można podłączyć do modelu Mio MiVueTM M700. Dzięki wysokiej wartości przysłony (F1.6), sensorowi STARVIS klasy premium kamera jasno i wyraźnie uchwyci to, co dzieje się za motocyklem czy motorowerem, czy rowerem elektrycznym – powiedział Łukasz Tetkowski, CEE & DACH Country Marketing Manager Mitac Europe.
Nie spiesz się – jeszcze zdążysz w tym sezonie nacieszyć się jazdą! Pamiętaj, że od tego, jak dokładnie i starannie przygotujesz swój motocykl do jazdy, zależy bezpieczeństwo twoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Życzymy wielu udanych wojaży oraz szerokiej drogi!

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.