Komunikaty PR

Jak odstraszyć włamywacza? Cztery smart pomysły.

2021-07-21  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
Projekt Zero2

Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
basia|projektzero2.pl| |basia|projektzero2.pl
503 119 029
projektzero2.pl

Planujesz wakacyjny wyjazd i chcesz dobrze zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie? Nie kuś włamywaczy, sprawdź kilka naszych smart pomysłów i wypoczywaj w spokoju.

Letnie miesiące to czas urlopowych wyjazdów. Pakujemy walizki, zamykamy drzwi na klucz i ruszamy w różne strony świata. Niestety włamania do domów wciąż się zdarzają, a podczas nieobecności domowników przez dłuższy czas ich ryzyko rośnie. W tym artykule podpowiadamy, jak zabezpieczyć dom przed nieproszoną wizytą włamywacza oraz jak odstraszyć potencjalnego intruza. 

 

Smart kamera

Kamery monitorujące otoczenie wokół posiadłości to rozwiązanie znane od lat. Współczesne urządzenia jednak oferują coś więcej. Po pierwsze, nie wymagają skomplikowanego montażu systemu monitorującego, wiercenia w elewacji budynku i prowadzenia kabli. Po drugie, nie obciążą domowego budżetu. Średni koszt smart kamery to ok. 370 zł. A po trzecie, umożliwiają zdalny dostęp do podglądu obrazu z kamery z dowolnego miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy. Zainteresowani? Poznajcie więcej zalet tego urządzenia.

Zewnętrzna Smart Kamera WiFi marki Woox jest odporna na promieniowanie UV, posiada funkcję nagrywania w nocy "night vision" (możliwość podglądu obrazu w nocy na odległość do 7 m), wbudowany slot na kartę MicroSD (do 128 GB), który umożliwia lokalny zapis zdarzeń oraz czujniki reagujące na ruch i dźwięk w zasięgu kamery. W przypadku wykrycia zagrożenia użytkownik otrzymuje powiadomienie o incydencie w bezpłatnej aplikacji Woox Home i w razie konieczności może zareagować błyskawicznie, wzywając odpowiednie służby.

Dodatkową zaletą kamery jest doskonały dwukierunkowy system audio pozwalający na rozmowę z dowolnego miejsca na świecie z osobą, która znajduje się aktualnie w pobliżu kamery. Twoja kamera dostrzegła intruza, gdy Ty spokojnie wypoczywasz na leżaku w Grecji? Oprócz wezwania służb możesz sam go przestraszyć, zwracając się bezpośrednio do niego za pośrednictwem smart kamery. 

Ponadto, do zasilania tej bezprzewodowej kamery zostały przystosowane akumulatory o pojemności 2600 mAh, które pozwalają na pracę przy pełnym naładowaniu baterii nawet od 2 do 4 miesięcy. W związku z tym nie musisz się martwić, że podczas Twojego urlopu bateria w smart kamerze nagle się wyczerpie. 

 

Czujniki ruchu i otwarcia

Nasz kolejny pomysł na zabezpieczenie domu podczas nieobecności to montaż czujników ruchu lub otwarcia okna/drzwi. Te małe smart urządzenia, po połączeniu z naszym domowym routerem WiFi, potrafią wykryć każdy nieautoryzowany ruch w domu, czy mieszkaniu, a następnie natychmiast powiadomić nas o tym.

W przypadku czujnika otwarcia drzwi lub okna, w momencie rozpięcia jego elementów aplikacja Woox Home wyśle Ci powiadomienie na smartfon, lub tablet. Ponadto, dzięki zainstalowaniu przełącznika antysabotażowego otrzymasz także informację o każdej próbie demontażu czujnika. Ten rodzaj urządzenia, to nie tylko kolejne zabezpieczenie przed włamywaczem, ale również świetna opcja dla zapominalskich. Wyjeżdżasz i nie jesteś pewien czy zamknąłeś okno? Smart czujnik otwarcia z pewnością Ci o tym przypomni. 

Natomiast, jeżeli potrzebujesz jeszcze dodatkowego zabezpieczenia, to połącz czujniki ruchu lub otwarcia z syreną alarmową, która może wystraszyć intruza i przy okazji zaalarmować Twoich sąsiadów o potencjalnym włamaniu.


 

Smart domofon

Planujesz zakup domofonu? Sprawdź smart wideo dzwonek marki Woox, który spełni nie tylko funkcję standardowego wideo-domofonu, lecz także dodatkowo zabezpieczy posiadłość podczas Twojej nieobecności. Wideo smart dzwonek, to zestaw dwóch urządzeń, dzwonka ze wbudowaną kamerą i dodatkowy "Gong", który możesz umieścić w dowolnym miejscu w domu. Z jednej strony może działać jak zwykły domofon, z drugiej otrzymasz natychmiastowe powiadomienie na smartfon lub tablet jeżeli ktoś naciśnie dzwonek.

Dzięki tej opcji możesz sprawdzić, kto stoi pod Twoimi drzwiami, nawet gdy jesteś daleko poza domem. Co więcej, możesz z tą osobą porozmawiać. 

Urządzenie oferuje również możliwość wykrywania ruchu, za każdym razem gdy ktoś pojawi się przed drzwiami, nawet bez naciskania dzwonka będziesz o tym wiedzieć. 

 

Smart gniazdko

Nasza ostatnia propozycja to smart gniazdko marki Woox. To funkcjonalne urządzenie możemy wykorzystywać na wiele sposobów, nie tylko podczas naszej nieobecności. Smart gniazdko pozwala na zdalne sterowanie urządzeniami domowymi do niego podłączonymi z poziomu smartfona lub tabletu z dostępem do internetu. Dzięki niemu możemy włączać lub wyłączać np. czajnik elektryczny, klimatyzację, czy bojler.

Urządzenie to oferuje również stworzenie własnego harmonogramu i określenie, w jakich godzinach oraz w jakie dni tygodnia inteligentne gniazdko ma włączyć lub wyłączyć w Twoim domu np. radio, lub lampę. 

Właśnie opcja zdalnego sterowania może okazać się przydatna także podczas wyjazdów, ponieważ dzięki niej możemy włączać oświetlenie w domu, tym samym sugerując obecność domowników.

 

Dystrybutor marki WOOX w Polsce:

Netinet sp. z.o.o.

ul. Arkuszowa 18,

01-934 Warszawa

tel: 22 213 11 50

e-mail: info@netinet.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Budująca przyjaźń z ekologią Biuro prasowe
2021-07-30 | 11:15

Budująca przyjaźń z ekologią

Rozwiązania proekologiczne coraz częściej towarzyszą nam na co dzień. Od ubrań, przedmiotów, żywności z ekologicznych upraw, po dedykowane działania powołanych fundacji. Eko może
Dom Od kawalerek po przestronne domy. Deweloperzy budują
2021-07-30 | 10:30

Od kawalerek po przestronne domy. Deweloperzy budują

Letnia aura sprzyja deweloperom rozwijającym inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu, jak i na obrzeżach. Klienci poszukujący własnych czterech kątów mają spory wybór
Dom Rodzinne Podolany dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi
2021-07-29 | 18:30

Rodzinne Podolany dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi

Tworząc inwestycję na poznańskich Podolanach, firma Sky Investments gwarantuje nabywcom domów szeregowych i mieszkań dwupoziomowych więcej przestrzeni, pozostając tym samym nadal w

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media i PR

Unia Europejska chce walczyć z prywatną cenzurą w internecie. Nowe prawo ma uregulować zasady moderacji treści

Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

Finanse

Pandemia zwiększyła potrzebę robotyzacji w polskich firmach. Wirtualnego pracownika można „zatrudnić” i zacząć na nim zarabiać w ciągu dwóch tygodni

Pandemia COVID-19 może być impulsem przyspieszającym robotyzację w polskich firmach. Barierą we wdrażaniu robotów na masową skalę wciąż pozostają jednak brak wiedzy, niska świadomość korzyści takich rozwiązań albo obawy przed wysokimi kosztami. – Można zacząć od wdrożenia jednego czy dwóch robotów, zamiast od razu otwierać bardzo duży projekt. Przy takim podejściu w krótkim czasie dwóch–trzech tygodni można już mieć w firmie wdrożonego pierwszego robota i od razu czerpać z tego korzyści – mówi Przemysław Lewicki, szef projektu SAIO w ING Banku Śląskim, w którym pracuje już ponad 2 tys. wirtualnych pracowników. Bank ma w tym zakresie duże doświadczenie, dlatego w ramach swojej RoboPlatformy, która obecnie działa pod nazwą SAIO, pomaga także swoim klientom usprawniać ich procesy wewnętrzne z wykorzystaniem robotyki.