Komunikaty PR

Jak odróżnić dobrą kamerę?

2020-09-18  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.31 MB )

Dziś ochrona mieszkań jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dostawcy rozwiązań smart home cały czas poszerzają swoją ofertę o kolejne inteligentne kamery, dzięki którym możemy mieć swoje domy i ich domowników zawsze na oku. Taka mnogość urządzeń może jednak sprawiać kłopot podczas poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Na jakie funkcje i parametry warto więc zwrócić szczególną uwagę, aby odróżnić dobrą kamerę spośród oferowanych przez rynek urządzeń?

 

Miej bliskich w zasięgu wzroku

 

Pierwszym krokiem do wyboru idealnej kamery, która posłuży nam przez długie lata, jest określenie obszaru, który chcemy poddać obserwacji. Jeśli zależy nam na maksymalnym polu widzenia, powinniśmy zdecydować się na sprzęt z obrotową głowicą. Taka funkcja pozwala na zajrzenie nawet w każdy kąt pomieszczenia, w którym ją zamontujemy. Dzięki temu możemy mieć pod kontrolą aktywność dzieci, a także swoich czworonożnych pupilów, nawet jeśli te przemieszczają się po pokoju.

 

Rozmawiaj z domownikami

 

Wśród obrotowych kamer możemy znaleźć również modele, które oferują komunikację dwukierunkową. Jeśli chcemy zainwestować w kamerę domową, która nie tylko zabezpieczy mieszkanie w czasie naszej nieobecności, ale także pozwoli na kontakt z naszymi domownikami, to wybór takiego sprzętu będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Przejrzysty obraz również w nocy

 

Kolejną kwestią, na którą powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru kamery wewnętrznej, jest to, jak radzi sobie w nocy. Jest to szczególnie ważne, gdy chcecie, aby urządzenie czuwało nad snem waszego dziecka. Na rynku znajdziemy wiele sprzętów, które jak na przykład kamera C6C full HD marki Ezviz, świetnie radzą sobie nawet w zaciemnionych pomieszczeniach. Wspomniane urządzenie automatycznie przełącza się w tryb nocny, gdy tylko zrobi się ciemno, więc nie musicie się martwić tym, aby pamiętać o przestawianiu trybu działania.

 

Przyjrzyj się parametrom

 

Skoro poznaliście już najważniejsze funkcjonalności, które oferują dostawcy rozwiązań smart, przejdźmy do konkretów — parametrów. Poszukując idealnego sprzętu, z pewnością zauważycie, że kamery, które oferują takie same funkcje, będą dość znacząco różnić się od siebie ceną. Weźmy na przykład C6C full HD, C6CN full HD i C6N full HD od marki Ezviz. Każde z wymienionych urządzeń posiada dwukierunkowe audio, tryb nocny oraz panoramiczny obraz.  Na pierwszy rzut oka może się więc wydawać, że mamy do czynienia z praktycznie takimi samymi urządzeniami. Z czego więc wynika różnica w cenie?
Parametrem, który ma spory wpływ na wartość takiego sprzętu i który zarazem rozróżnia wspomniane urządzenia, jest poklatkowość. To ona określa płynność obrazu. Im więcej klatek na sekundę, tym lepsza płynność.

 

Poklatkowość klucz do płynnego obrazu

 

Płynny obraz w kamerze uzyskujemy przy 25 kl/s. Taką ilość klatek na sekundę posiada właśnie model C6C. Oczywiście urządzenia, które nie posiadają tak wysokiej płynności, również mogą świetnie się sprawdzić. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania i na czym nam szczególnie zależy. Na przykładzie kamery C6CN od marki Ezviz, dostajemy urządzenie z klasy średniej z 22 kl/s. Taka ilość klatek na sekundę jest jak najbardziej akceptowalna, zważywszy na to, że mamy tu do czynienia z transmisją sieciową z priorytetem płynności obrazu. Choć brzmi to nieco skomplikowanie, w praktyce oznacza to po prostu tyle, że w przypadku niewystarczającej przepustowości łącza, kamera zmniejszy jakość wyświetlanego obrazu, aby utrzymać jego płynność. W tym miejscu warto dodać, że prędkość transmisji podawana w liczbie klatek na sekundę jest adaptacyjna. W zależności od tego, gdzie akurat znajdujemy się z naszym smartfonem, przepustowość łącza będzie większą lub mniejsza. Może się więc okazać, że chociaż urządzenie generuje 22 czy 25 klatek na sekundę, gdy pasmo będzie niewystarczające, będziemy mieć na naszym smartfonie obraz poklatkowy. Aby temu zapobiec, firma Ezviz umożliwia za pomocą aplikacji zmniejszenie rozdzielczości obrazu po to, by był on bardziej płynny.

 

Jak więc widzicie, obecnie możemy przebierać wśród inteligentnych kamer, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Dlatego decydując się na zakup sprzętu, który ma posłużyć na długie lata, koniecznie odpowiedzcie sobie najpierw na pytanie, na jakich funkcjach najbardziej Wam zależy, a potem przyjrzyjcie się dokładnie parametrom urządzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla Biuro prasowe
2024-11-28 | 14:30

Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla

Cooler Master, uznany producent rozwiązań chłodzących, wprowadza na rynek nowy model coolera z popularnej serii Hyper. Model 411 Nano to propozycja dla osób szukających kompaktowego i
Technologie CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
2024-11-28 | 11:27

CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn

Założyciel Wikipedii - Jimmy Wales; CEO Heygen - Joshua Xu; zdobywczyni Oscara - Jessica Yu oraz Gary Marcus, Ethan Mollick, Aleksandra Przegalińska i inni eksperci AI wystąpią 30 listopada
Technologie MC600 - nowy mobot od MiR i UR
2024-11-28 | 06:00

MC600 - nowy mobot od MiR i UR

Mobile Industrial Robots (MiR) wprowadziło na rynek mobilnego robota współpracującego MC600, będącego najnowszą pozycją na rosnącej liście certyfikowanych produktów MiR Go.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Ochrona środowiska

Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje

Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.