ISS Yachts - sposób na szybkie zdanie jachtu
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
ISS Yachts to rozwiązanie, które zostało opracowane przez firmę ISS RFID, gdyński start-up, w ramach projektu dofinansowanego z UE, a realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. ISS Yachts umożliwia szybkie sprawdzenie wyposażenia jednostek. System działa w oparciu o technologię RFID, polegającą na radiowym rozpoznawaniu przedmiotów wyposażonych w znaczniki (tagi). Przesyłają one informacje o swoim statusie do czytnika, a tym samym umożliwiają bezdotykową inwentaryzację w czasie rzeczywistym.
Ułatwić proces zwrotu jachtu
Ta innowacja to odpowiedź na problem uciążliwości i długiego czasu ręcznej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Jej skrócenie, nawet do kilku minut, pomoże zadowolić klientów, którzy oczekują szybkiego i prostego przekazania łodzi. System, automatyzując proces, pozwala również ograniczyć nakład pracy i zlikwidować błędy spowodowane czynnikiem ludzkim. Korzyści płyną także z usprawnienia zarządzania mieniem i kontroli drogiego wyposażenia jednostek pływających.
– Nasza nowość, system ISS Yachts, to przede wszystkim propozycja dla firm czarterowych, dla których oszczędność czasu jest kluczowa w procedurach związanych ze zwrotem jachtów. Chętnym proponujemy bezpłatne testy systemu, aby mogli przekonać się jak zoptymalizować procesy w firmie – mówi Michał Ginter, Product Development Engineer z firmy ISS RFID.
ISS Yachts sprawdził się na jednostkach, które pływały na akwenach Morza Bałtyckiego, Śródziemnego, w rejonie Seszeli i Karaibów. Długi okres prób technicznych dostarczył informacji o niezawodności sprzętu i funkcjonalności oprogramowania w wymagających warunkach pogodowych i przy różnym poziomie zasolenia.
Łatwy w obsłudze system
System ISS Yachts jest prosty w obsłudze i składa się z trzech części: zestawu znaczników (tagów) RFID, czytnika mobilnego i aplikacji webowej. Tagi to samoprzylepne etykiety, dostosowane do różnych rodzajów powierzchni, zmiennych warunków atmosferycznych, w tym wilgotności i zasolenia. Umieszcza się je na elementach wyposażenia jachtów. Czytnik mobilny (skaner) to wodoszczelne urządzenie wielozadaniowe. Oprogramowanie z kolei składa się z aplikacji internetowej, która pozwala na zarządzanie bazą danych elementów wyposażenia z rozbiciem na poszczególne jednostki i lokalizacje, oraz aplikacji na system Android, zainstalowanej na dedykowanym czytniku mobilnym.
Więcej informacji o działaniu systemu ISS Yachts można znaleźć tutaj, na stronie www.iss-yachts.eu, w mediach społecznościowych LinkedIn https://www.linkedin.com/showcase/iss-yachts oraz YouTube https://link.do/vdufr.
To inteligentny system inwentaryzacji, który rozwiązuje problem uciążliwości i długiego czasu manualnej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Automatyzacja i skrócenie procesu zdawania jachtu może stać się elementem przewagi konkurencyjnej firmy czarterowej.
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.