ISS Yachts - sposób na szybkie zdanie jachtu
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
ISS Yachts to rozwiązanie, które zostało opracowane przez firmę ISS RFID, gdyński start-up, w ramach projektu dofinansowanego z UE, a realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. ISS Yachts umożliwia szybkie sprawdzenie wyposażenia jednostek. System działa w oparciu o technologię RFID, polegającą na radiowym rozpoznawaniu przedmiotów wyposażonych w znaczniki (tagi). Przesyłają one informacje o swoim statusie do czytnika, a tym samym umożliwiają bezdotykową inwentaryzację w czasie rzeczywistym.
Ułatwić proces zwrotu jachtu
Ta innowacja to odpowiedź na problem uciążliwości i długiego czasu ręcznej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Jej skrócenie, nawet do kilku minut, pomoże zadowolić klientów, którzy oczekują szybkiego i prostego przekazania łodzi. System, automatyzując proces, pozwala również ograniczyć nakład pracy i zlikwidować błędy spowodowane czynnikiem ludzkim. Korzyści płyną także z usprawnienia zarządzania mieniem i kontroli drogiego wyposażenia jednostek pływających.
– Nasza nowość, system ISS Yachts, to przede wszystkim propozycja dla firm czarterowych, dla których oszczędność czasu jest kluczowa w procedurach związanych ze zwrotem jachtów. Chętnym proponujemy bezpłatne testy systemu, aby mogli przekonać się jak zoptymalizować procesy w firmie – mówi Michał Ginter, Product Development Engineer z firmy ISS RFID.
ISS Yachts sprawdził się na jednostkach, które pływały na akwenach Morza Bałtyckiego, Śródziemnego, w rejonie Seszeli i Karaibów. Długi okres prób technicznych dostarczył informacji o niezawodności sprzętu i funkcjonalności oprogramowania w wymagających warunkach pogodowych i przy różnym poziomie zasolenia.
Łatwy w obsłudze system
System ISS Yachts jest prosty w obsłudze i składa się z trzech części: zestawu znaczników (tagów) RFID, czytnika mobilnego i aplikacji webowej. Tagi to samoprzylepne etykiety, dostosowane do różnych rodzajów powierzchni, zmiennych warunków atmosferycznych, w tym wilgotności i zasolenia. Umieszcza się je na elementach wyposażenia jachtów. Czytnik mobilny (skaner) to wodoszczelne urządzenie wielozadaniowe. Oprogramowanie z kolei składa się z aplikacji internetowej, która pozwala na zarządzanie bazą danych elementów wyposażenia z rozbiciem na poszczególne jednostki i lokalizacje, oraz aplikacji na system Android, zainstalowanej na dedykowanym czytniku mobilnym.
Więcej informacji o działaniu systemu ISS Yachts można znaleźć tutaj, na stronie www.iss-yachts.eu, w mediach społecznościowych LinkedIn https://www.linkedin.com/showcase/iss-yachts oraz YouTube https://link.do/vdufr.
To inteligentny system inwentaryzacji, który rozwiązuje problem uciążliwości i długiego czasu manualnej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Automatyzacja i skrócenie procesu zdawania jachtu może stać się elementem przewagi konkurencyjnej firmy czarterowej.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.