Inwestycja Wilczak 20 na ukończeniu
Zbliża się zakończenie realizacji inwestycji mieszkaniowej Wilczak 20. W ramach projektu powstało już 5 budynków wielorodzinnych z 439 lokalami łącznie. Na ostatnie prostej jest budynek A, czyli 106 mieszkań.
Wilczak 20 to jeden z największych i najciekawszych projektów mieszkaniowych na terenie Poznania. Nowoczesne osiedle, o interesującej architektonicznie zabudowie powstaje u zbiegu ulic Wilczak i Serbskiej. W ramach zrealizowanych już IV etapów powstało w sumie 439 mieszkań. Finiszują prace związane z realizacją budynku A, którego ukończenie będzie jednocześnie zwieńczeniem budowy całego osiedla. – Projekt Wilczak 20 jest z pewnością wyróżniającą się inwestycją mieszkaniową na terenie Poznania. Podobnie jak przy innych naszych projektach zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Nie zabrakło również nowoczesnych, w tym proekologicznych rozwiązań. Bardzo istotne było również zaaranżowanie przestrzeni pełnych zieleni, kto już teraz tworzą specyficzny klimat na terenie osiedla - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Ostatni realizowany budynek A to 106 mieszkań o powierzchni od 47,34 do 88,72 mkw. Cena rozpoczynają się od 7550 zł za mkw. W sprzedaży są jeszcze ostatnie lokale z IV etapu. Tu cena mkw to 7450 zł brutto.
Projekt Wilczak 20 wyróżnia sporo elementów. Budynki wyposażone są w instalację fotowoltaiczną, co pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej na częściach wspólnych nieruchomości. Dodatkowym atutem podnoszącym bezpieczeństwo jest podziemna hala garażowa oraz system monitoringu i kontroli dostępu. Nie brakuje również elementów małej architektury, m.in. oświetlenie, ławki, przestronny i bezpieczny plac zabaw, a także zewnętrzna siłownia. Miłośnicy rowerów mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych stojaków. W końcu w pobliżu inwestycji przebiega Wartostrada, czyli popularna, oświetlona i monitorowana, trasa rowerowa.
Poza częścią mieszkaniową dostępne będą także punkty handlowo – usługowe. Niepodważalną zaletą jest również doskonała lokalizacja. Umożliwia ona dogodny dojazd do centrum miasta oraz innych dzielnic Poznania. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe (linii 72 i 85) oraz tramwajowe (linia 3). Szybko i sprawnie dojedziemy także do centrów handlowych (Plaza, Pestka). Zwolennicy aktywności fizycznej zadowala bliskość terenów spacerowych i rekreacyjnych. Tereny nadwarciańskie to jedynie 300 metrów od osiedla.
Jednym z elementów inwestycji Wilczak 20 jest zakończona już przebudowa znajdującego się na terenie inwestycji budynku dawnej spalarni. Projekt autorstwa uznanych specjalistów, architektów Piotra Litoborskiego i Piotra Marciniaka będzie spełniał funkcje handlowo-usługowe oraz biurowe.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.