Inwestycja Śródka OdNowa 2 sprzedana w 80 procentach
Przy ulicy Bernata w Poznaniu, blisko Ronda Śródka powstaje inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2. Około 80 procent z wszystkich lokali mieszkalnych już znalazło swoich nabywców. Jeszcze w tym roku budynek wielorodzinny będzie gotowy.
W ramach projektu Śródka OdNowa 2, w IV kwartale tego roku powstaną 83 mieszkania,
o zróżnicowanej powierzchni, od 27 do 82 m kw. Wśród nich znajdą się zarówno lokale z balkonami, jak i ogródkami (na parterze). Do dyspozycji będą kawalerki, a także mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. – Mamy około 80 procent lokali sprzedanych bądź zarezerwowanych, co na tym etapie inwestycyjnym jest dobrym wynikiem. Swoich nabywców szybko znalazło blisko 20 mieszkań na parterze, z ogródkiem. Preferencje klientów się zmieniają, więc dziś własna, zielona przestrzeń za oknem stanowi dużą wartość. Pomaga na wytchnienie i odpoczynek. Klienci to doceniają i z pewnością w ciekawy sposób zaaranżują swoje ogródki. Ponadto zauważyliśmy też zainteresowanie większymi powierzchniami, z czterema pokojami. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób myśli o tym, by pracować zdalnie w pełni profesjonalnych warunkach, w przygotowanym gabinecie, stanowiącym przestrzeń w stylu domowego biura – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. W ofercie dewelopera zostało 15 mieszkań, w tym tylko trzy parterowe. Jedno z nich, o powierzchni 51 m kw., wyróżnia się dwoma ogródkami. Jeden zlokalizowany jest od strony wschodniej, a drugi od zachodniej. – Takie nieszablonowe rozwiązania można znaleźć w naszej ofercie, ale są też mieszkania w klasycznym projekcie – mówi Karolina Skrzypek.
Warto podkreślić, że budowane osiedle posiada dodatkowe udogodnienia, jak podziemna hala garażowa oraz boksy rowerowe przynależne do każdego mieszkania. Budowa przebiega zgodnie z założonymi terminami. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 363.000 złotych brutto. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Bernata na poznańskiej Śródce, miejscu spokojnym, a jednocześnie oddalonym od Starego Rynku o niecałe 4 km. Planowane zakończenie budowy to IV kwartał 2021 roku. Ponadto deweloper Grupa Partner realizuje projekt smart apartamentów, przy ul. Nadolnik w Poznaniu. W ramach II etapu zostanie przygotowanych ponad 200 lokali. – Można powiedzieć, że w II etapie projektu Nadolnik „wyszliśmy z ziemi” i kontynuujemy prace na pierwszej kondygnacji naziemnej – podsumowuje Karolina Skrzypek, przedstawicielka Grupy Partner.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.