Inwestycja Quadro Development osiągnęła stan surowy
Najnowsza inwestycja od Quadro Development znajduje się blisko kameralnego rynku o nazwie Rynek Wschodni. Właśnie stąd pomysł na takie nazwanie inwestycji deweloperskiej. Od momentu prac, budynek z miesiąca na miesiąc powiększa się. Aktualnie osiągnął docelową wysokość czwartej kondygnacji. Następuje montaż stolarki okiennej i pokrycia dachowego, co oznacza, że niedługo będzie gotowy stan surowy zamknięty. Lokale mieszkalne mają ścianki działowe i nastąpi wylewanie posadzek. Ponadto zostały zakończone prace w podziemnej hali garażowej. – W praktyce to oznacza, że zostanie „zamknięty” stan surowy. Wówczas, już po montażu stolarki okiennej, skupimy się na pracach wewnątrz, jak i na elewacji budynku wielorodzinnego. W drugiej połowie tego roku zakończymy realizację, a następnie dokonamy wszelkich odbiorów, zgodnie z przepisami i przekażemy klucze klientom. Natomiast teraz skupiamy się na bieżących działaniach i obsłudze klientów, których przybywa, także za sprawą łagodzenia kryteriów kredytowych przez banki – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.
W ramach inwestycji zlokalizowanej na styku ulic: Głównej i Smolnej w Poznaniu powstaje budynek wielorodzinny, gdzie znajdzie się 47 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Sprzedaż nadal trwa, choć trzeba przyznać, że kolejne lokale mieszkalne są regularnie rezerwowane. – Zwłaszcza mniejsze przestrzenie cieszą się popularnością, ponieważ doceniają je nie tylko klienci indywidualni, ale też inwestycyjni. Poza tym wzrasta zainteresowanie apartamentami powyżej 80 mkw. Widać, że propozycji dla osób poszukujących takiej nieruchomości brakuje na poznańskim rynku. Stąd w naszym budynku zaprojektowaliśmy trzy wyjątkowe, duże mieszkania. Jedno z nich ma taras o powierzchni ponad 36 mkw., a dwa pozostałe po dwa balkony. Cechą charakterystyczną dużych mieszkań są możliwości aranżacyjne, co dla wymagającego klienta z pewnością ma znaczenie – podkreśla Marek Smogór.
Kupując mieszkanie od Quadro Development, klient może liczyć na dodatkowe korzyści. W inwestycji Rynek Wschodni dostępne będą takie udogodnienia, jak cichobieżna winda, wspomniana podziemna hala garażowa na 31 aut (istnieje możliwość wydzielenia komórki lokatorskiej). – Nowe budownictwo to nowoczesność i solidność. Jako deweloper mamy już na koncie udane inwestycje w Poznaniu, chociażby na Grunwaldzie, czy Winiarach – podsumowuje Marek Smogór z Quadro Development.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.