Inwestycja od Quadro Development z kolejnymi postępami prac
U zbiegu ulicy Smolnej i Głównej w Poznaniu trwa realizacja budynku mieszkalnego od Quadro Development. W ramach kameralnej inwestycji o nazwie Rynek Wschodni, powstanie łącznie 47 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, a także podziemna hala garażowa.
W ramach projektu Rynek Wschodni powstaną mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchni od 29 do 89 mkw. W przypadku większych lokali mieszkalnych, istnieje możliwość podziału na mniejsze, każdy z osobnym węzłem sanitarnym. Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach – balkony. Ponadto lokale mieszkalne na ostatniej kondygnacji będą mieć tarasy, sprzyjające wypoczynkowi na świeżym powietrzu.
Aktualnie trwają ostatnie prace związane z halą garażową, która znajdzie się pod budynkiem. Będzie tutaj 31 miejsc postojowych. – Podziemna hala garażowa jest już prawie ukończona. Po wykonaniu tego zadania, nasz dział realizacji będzie stawiał ściany parteru budynku mieszkalnego. W praktyce to oznacza, że już niedługo będzie można zobaczyć kształt pierwszych mieszkań. Dlatego to ostatni moment, by nabywcy zgłosili i uzgodnili z naszą firmą wszelkie zmiany lokatorskie - mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development, podkreślając, że wszystkie prace w inwestycji przebiegają zgodnie z planem. Zakończenie inwestycji jest planowane na drugą połowę 2023 roku, a ceny mieszkań rozpoczynają się od 8800 złotych brutto za mkw. Quadro Development umożliwia rezerwację mieszkania w rządowym programie „Mieszkanie Bez Wkładu”. To oznacza, że lokal mieszkalny na kredyt można zakupić nawet w sytuacji, kiedy nabywca nie dysponuje wkładem własnym.
Warto podkreślić, że inwestycja powstaje u zbiegu ulic: Smolnej i Głównej w Poznaniu, a jednocześnie blisko Ronda Śródka. Przy realizowanym budynku znajduje się przystanek autobusowy, dzięki czemu można sprawnie dojechać do centrum Poznania. W przyszłości umożliwi to także tramwaj, ponieważ miasto Poznań planuje przedłużyć linię tramwajową z pętli Zawady do okolic stacji kolejowej Poznań Wschód. - Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na otoczenie Parku Ks. Tadeusza Kirschke, a także nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym Wartostradę – podsumowuje Marek Smogór z firmy Quadro Development.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.