Inwestycja Enklawa Winogrady z nową propozycją
Inwestor osiedla Enklawa Winogrady przygotował z myślą o przyszłych mieszkańcach szereg udogodnień. Osiedle powstające w modnej lokalizacji – na poznańskich Winogradach – zaprojektowano z myślą o komforcie życia mieszkańców. Przy wyborze mieszkania kierujemy się zwykle ceną oraz metrażem lokalu, warto jednak pomyśleć o choćby o tym, czy… będziemy mieli gdzie zaparkować nasz samochód? W nowych inwestycjach standardem są już miejsca postojowe, naziemne lub w hali garażowej.
Osiedle Enklawa Winogrady zlokalizowane jest u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterskiej w Poznaniu. W ofercie są mieszkania 2-,3- i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 126 m kw. W ramach inwestycji powstaną aż trzy budynki jednorodzinne: A, B i C. Budynek A w założeniu jest najbardziej kameralny, obejmuje trzy kondygnacje. Zaplanowano tam jedyne 18 mieszkań. W ramach budynków B i C powstanie po 51 mieszkań w każdym. Deweloper zaplanował następujące udogodnienia dla przyszłych mieszkańców: wspólną przestrzeń służącą integracji, elementy małej architektury oraz rowerownie, place zabaw i punkty handlowo usługowe na parterze budynków. Wszystkie budynki mają przewidziany podwyższony standard wykończenia części wspólnych.
Obecnie trwają letnie promocje dla tych, którzy zdecydują się na zakup mieszkania na osiedlu Enklawa Winogrady. - Przygotowaliśmy rabaty: naziemne miejsce parkingowe w cenie lokalu. Przyszli mieszkańcy, korzystając z tej obniżki, zaoszczędzić mogą nawet 16 tys. złotych. Promocją objętych jest 12 mieszkań - mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla.
Kolejna promocja to obniżka 5 tys. zł na miejsce w podziemnej hali garażowej. Miejsca postojowe to szczególnie ważny atut mieszkania. Zwrócić należy uwagę na fakt, że zapewniają one komfort i wygodę przyszłym mieszkańcom, którzy zamiast szukać wolnego miejsca parkingowego wracając z pracy czy urlopu, mają zagwarantowane własne – naziemne lub w hali garażowej, co zdecydowanie podnosi standard życia mieszkańców. Przygotowano w sumie 134 miejsca w hali garażowej i 58 naziemnych miejsc postojowych.
Planowany termin zakończenia budowy osiedla Enklawa Winogrady to IV kwartał 2020. Obecnie w sprzedaży pozostają mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe, o metrażu od 48 m kw. do 126 m kw. Zainteresowani kupnem mieszkania klienci mogą skorzystać z pomocy eksperta finansowego.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.