Komunikaty PR

Zyxel Networks wprowadza na rynek pierwszy punkt dostępowy Wi-Fi 7

2023-10-18  |  15:50
Biuro prasowe

Nowy punkt dostępowy Wi-Fi 7 WBE660S oferuje prędkości pięciokrotnie wyższe niż poprzednia generacja, zarządzanie w chmurze i zabezpieczenie brzegu sieci bezprzewodowej.

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych opartych na chmurze, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek swojego pierwszego rozwiązania Wi-Fi 7.  Punkt dostępowy WBE660S Wi-Fi 7 BE22K Triple-Radio NebulaFlex Pro  przeznaczony jest dla dostawców usług zarządzanych (MSP), małych i średnich firm (SMB) oraz przedsiębiorstw. Punkt dostępowy WBE660S oferuje technologię klasy korporacyjnej, wyjątkową wydajność oraz płynne zarządzanie i bezpieczeństwo oparte na chmurze. Zaprojektowany został w celu rozwiązania najtrudniejszych problemów z siecią Wi-Fi w firmach i dostępny będzie w sprzedaży od końca października 2023 r.

Spełnianie zmieniających się wymagań w zakresie łączności

Bezprzewodowy punkt dostępowy Wi-Fi 7 firmy Zyxel Networks został zaprojektowany, aby pomóc firmom sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na obszary o dużej gęstości, takie jak biura, sale lekcyjne, stadiony i węzły komunikacyjne. Dzięki potrójnej architekturze radiowej WBE660S obsługuje prędkości do 22 Gb/s, czyli pięć razy szybciej niż poprzednia generacja Wi-Fi (Wi-Fi 6/6E). Jest to możliwe dzięki  szerszemu kanałowi 320 MHz (wyłącznie dla urządzeń Wi-Fi 7), który poprawia i zwiększa ogólną przepustowość, wykorzystując pasmo 6 GHz. Dodatkowo, włączenie łącza Multi-Gig LAN, które obsługuje do 10GbE, odblokowuje pełny potencjał sieci 10GbE.

Bezkonkurencyjna wydajność

Zasilany przez platformę Qualcomm ® Networking Pro 1220 Wi-Fi 7, WBE660S zapewnia solidną moc obliczeniową i płynne działanie nawet w najbardziej wymagających warunkach. Trzy inteligentne anteny 4x4 optymalizują wydajność Wi-Fi poprzez kształtowanie wzorców antenowych w celu dostosowania sygnału do każdego środowiska  oraz poprzez łagodzenie zakłóceń.

Ekskluzywna konstrukcja Zyxel Networks RF-first, która obejmuje technologie Advanced RF Filter i Advanced Cellular Coexistence, dodatkowo minimalizuje zakłócenia z sąsiednich kanałów Wi-Fi i sieci komórkowych 4G/5G, które często występują w środowiskach o dużej gęstości. Konstrukcja nie tylko zapewnia optymalną wydajność na wszystkich kanałach, ale także w pełni wykorzystuje wzrost przepustowości zapewniany przez 4K QAM (wyłącznie dla Wi-Fi 7).

Uproszczone zarządzanie i większe bezpieczeństwo dzięki Nebula Cloud

Zarządzanie i zabezpieczanie sieci o znaczeniu krytycznym i wysokiej gęstości z minimalnym marginesem błędu może być niezwykle trudne. Bezproblemowo zintegrowany z chmurą Zyxel Networks Nebula, WBE660S z roczną licencją Nebula Pro Pack  jest wyposażony w funkcje klasy korporacyjnej, takie jak WiFi Health, WiFi Aid Connect & Protect Plus (CNP+)

WiFi Aid automatycznie rozwiązuje problemy z dostępem do sieci na całej drodze wdrażania klienta bezprzewodowego, a CNP+ zapewnia zwiększoną ochronę przed naruszeniami - zabezpieczając brzeg sieci bezprzewodowej w punkcie, w którym większość ruchu użytkownika wchodzi do sieci.

"Platforma Qualcomm Networking Pro 1220 zapewnia funkcje Wi-Fi 7 nowej generacji i już dziś, oferuje potężne możliwości obliczeniowe oraz projekt architektoniczny zbudowany z myślą o wymagających środowiskach infrastrukturalnych" - powiedział Ganesh Swaminathan, wiceprezes i dyrektor generalny ds. infrastruktury bezprzewodowej i sieci, Qualcomm Technologies, Inc. "Dzięki naszej stałej współpracy z Zyxel jesteśmy dumni, że możemy zaoferować platformę, która jest idealna dla bardzo zatłoczonych przedsiębiorstw, małych i średnich firm i wyznacza branżowe standardy wydajności sieci".

"WBE660S to prawdziwy przełom dla dostawców MSP, którzy chcą rozwiązać problem przeciążenia sieci Wi-Fi w najbardziej wymagających miejscach" - powiedział Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networks. "Jako pionierzy Wi-Fi 7 wykorzystaliśmy moc innowacji bezprzewodowych i połączyliśmy ją z naszą unikalną architekturą produktu, aby sprostać wyzwaniom związanym z łącznością, przed którymi stoją firmy. Dzięki zarządzaniu w chmurze Nebula, które zwiększa łatwość użytkowania, Zyxel Networks z dumą przewodzi we wprowadzaniu Wi-Fi 7 do większej liczby firm i pomaga im czerpać korzyści z nowej ery łączności".

Opcje zasilania WBE660S obejmują ładowanie PoE++ i USB Type-C, przy czym to drugie oferuje ekologiczną alternatywę poprzez wykorzystanie istniejących ładowarek. Więcej informacji można znaleźć klikając przycisk WIĘCEJ INFORMACJI

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Jaki router wybrać: LTE czy 5G? Porównanie technologii Biuro prasowe
2024-01-10 | 14:20

Jaki router wybrać: LTE czy 5G? Porównanie technologii

Czym jest LTE i 5G? LTE (Long Term Evolution) to powszechnie używana i znana od kilkunastu lat technologia sieciowa 4 generacji, która dostarcza szybki dostęp do Internetu poprzez
Internet Gorące przeceny na routery ZTE w zimowe dni
2023-11-22 | 15:15

Gorące przeceny na routery ZTE w zimowe dni

Router to obecnie jedno z najważniejszych urządzeń, jakie znajdują się na wyposażeniu naszych mieszkań czy biur. To on daje nam możliwość podłączenia naszych smartfonów,
Internet Router Wi-Fi ZTE T5400 – wyjątkowy design i transmisja danych do 5,4 Gb/s
2023-11-02 | 11:30

Router Wi-Fi ZTE T5400 – wyjątkowy design i transmisja danych do 5,4 Gb/s

Szybkość, niskie opóźnienia i stabilne połączenie Router ZTE T5400 to urządzenie, które podnosi poprzeczkę dla sieci bezprzewodowych Wi-Fi w domu i biurze. Jest on

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Firma

Polski rynek IT cierpi na niedobór specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet mogłoby częściowo zaradzić tym brakom

Branża IT, która cierpi na niedobór pracowników, wciąż ma słabą reprezentację kobiet. 40 proc. respondentek podkreśla, że ich firmy w ogóle nie zatrudniają kobiet w działach IT, a tylko 15,5 proc. wskazuje, że kobiety zajmują w nich stanowiska kierownicze lub zarządzające – wynika z badania „Wyzwania kobiet w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego”. Czynnikiem, który mógłby zwiększyć udział kobiet na tym rynku jest podnoszenie ich kompetencji cyfrowych i szkolenia umożliwiające przebranżowienie. Bez tego trudno będzie spełnić cel z rządowego programu, by do końca dekady co trzeci pracownik na rynku ICT był kobietą. Szczególnie ważnym obszarem takich działań powinno być cyberbezpieczeństwo.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.

Konsument

Rozwój technologii nie idzie w parze ze świadomością użytkowników i regulacjami prawnymi. To zagrożenie dla ochrony danych osobowych

Użytkownicy różnych aplikacji, systemów czy urządzeń nie zawsze są świadomi, czy i w jakim stopniu, przez kogo i do jakich celów będą gromadzone i wykorzystywane dane na ich temat. Nierzadko nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś w ogóle takimi danymi zaczął administrować. Zdaniem ekspertów to efekt z jednej strony szybkiego rozwoju technologii, która pozwala coraz większe zbiory danych gromadzić na coraz mniejszych urządzeniach, a z drugiej – braku kampanii informacyjnej o prawach związanych z tymi danymi. Za zmianami nie nadąża też system prawny. Choć RODO działa już od niemal sześciu lat, to wciąż nie funkcjonuje tak jak zakładano. W międzyczasie powstają nowe regulacje, a przed rządem stoi wyzwanie wdrożenia ich do polskiego systemu prawnego oraz opracowania norm krajowych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.