Zyxel Networks poszerza ofertę urządzeń WiFi 7

Maciej Gaździcki
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
maciej|2moro.pl| |maciej|2moro.pl
+48 694501400
2moro.pl/
Jakie są kluczowe rozwiązania technologiczne w WiFi 7?
W bieżącym roku zostanie wprowadzona nowa generacja standardu Wi-Fi, IEEE 802.11be, bardziej znana jako Wi-Fi 7. Istnieją cztery główne rozwiązania technologiczne, które wyróżniają ją na tle wcześniejszych standardów:
-
rozszerzone wykorzystanie pasma częstotliwości 6 GHz;
-
modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM);
-
obsługa wielu łączy (MLO);
-
16 x 16 MU-MIMO.
Dzięki rozszerzonemu wykorzystaniu pasma częstotliwości 6 GHz WiFi 7 podwaja maksymalną szerokość kanału do 320 MHz. Umożliwia to znacznie szybsze prędkości transmisji danych do większej liczby urządzeń końcowych. Dodatkowe zakresy częstotliwości dostępne w paśmie 6 GHz zwiększają pole manewru i zapewniają zoptymalizowane połączenia.
Modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM) pozwala na przesyłanie większej ilości danych na jednym kanale, przyspieszając transmisję bogatych treści (na przykład wideo HD) i zwiększając przepustowość. Jest czterokrotnie większa niż oferowana przez WiFi 6/6E i aż szesnastokrotnie większa niż przy WiFi 5.
MLO to najbardziej innowacyjna technologia zastosowana w WiFi 7. Zapewnia znaczną poprawę przepustowości i stabilności. Działa poprzez jednoczesne wykorzystanie różnych pasm częstotliwości i kanałów oraz ich możliwości (wyższa prędkość czy zwiększony zasięg).
Technologia 16 x 16 MU-MIMO zapewnia natomiast więcej dostępnych strumieni przestrzennych. Oznacza to, że urządzenie sieciowe może może obsługiwać jednocześnie większą liczbę urządzeń końcowych, zapewniając im wysoką prędkość połączenia. Liczba anten w punkcie dostępowym WiFi 7 może sięgać nawet 16 - dwukrotnie więcej niż w przypadku Wi-Fi 6/6E.
Używane razem nowe technologie umożliwiają znacznie większej liczbie użytkowników uzyskanie stabilnych i szybkich połączeń na całym obszarze zasięgu. Jest to szczególnie ważne w środowiskach o dużym zagęszczeniu - w centrach konferencyjnych, hotelach, na stadionach, lotniskach i dworcach kolejowych, w szkołach czy na uczelniach. Wszędzie tam, po przejściu na WiFi 7, zauważalna będzie wyraźna różnica.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Urządzenia WiFi 7 w ofercie Zyxel Networks
Firma Zyxel Networks, dostawca rozwiązań sieciowych dla użytkowników indywidualnych, ale przede wszystkim korporacyjnych i sektora IT, już w październiku 2023 r. wprowadził do swojej oferty punkt dostępowy WiFi 7 (model WBE660S o wysokiej wydajności), który został bardzo dobrze przyjęty. Obecnie firma zamierza rozszerzyć ofertę o kolejny AP WiFi 7. To reprezentujący średnią klasę NWA130BE. Przeznaczony jest dla MŚP oraz użytkowników domowych, którzy chcą uzyskać najwyższą możliwą prędkość sieci bezprzewodowej. Oba punkty dostępowe współpracują z autorską platformą do zarządzania w chmurze Zyxel Networks - Nebula.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Jest do pięciu razy szybszy niż Wi-Fi 5. Zapewnia o 20% wyższą szybkość transmisji danych, podwaja przepustowość i prawie całkowicie eliminuje opóźnienia - mówią przedstawiciele Zyxel Networks Polska. - Jeśli potrzebujesz szybkiego, niezawodnego połączenia, które jest niezmiennie płynne dla wszystkich użytkowników, WiFi 7 jest technologią, która może to naprawdę zapewnić.
Zachęcają też do skontaktowania się z biurem lub partnerem Zyxel Networks Polska dla uzyskania szerszych informacji na temat rozwiązań i urządzeń związanych z WiFi 7.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.