Zyxel Networks poszerza ofertę urządzeń WiFi 7
Maciej Gaździcki
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
maciej|2moro.pl| |maciej|2moro.pl
+48 694501400
2moro.pl/
Jakie są kluczowe rozwiązania technologiczne w WiFi 7?
W bieżącym roku zostanie wprowadzona nowa generacja standardu Wi-Fi, IEEE 802.11be, bardziej znana jako Wi-Fi 7. Istnieją cztery główne rozwiązania technologiczne, które wyróżniają ją na tle wcześniejszych standardów:
-
rozszerzone wykorzystanie pasma częstotliwości 6 GHz;
-
modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM);
-
obsługa wielu łączy (MLO);
-
16 x 16 MU-MIMO.
Dzięki rozszerzonemu wykorzystaniu pasma częstotliwości 6 GHz WiFi 7 podwaja maksymalną szerokość kanału do 320 MHz. Umożliwia to znacznie szybsze prędkości transmisji danych do większej liczby urządzeń końcowych. Dodatkowe zakresy częstotliwości dostępne w paśmie 6 GHz zwiększają pole manewru i zapewniają zoptymalizowane połączenia.
Modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM) pozwala na przesyłanie większej ilości danych na jednym kanale, przyspieszając transmisję bogatych treści (na przykład wideo HD) i zwiększając przepustowość. Jest czterokrotnie większa niż oferowana przez WiFi 6/6E i aż szesnastokrotnie większa niż przy WiFi 5.
MLO to najbardziej innowacyjna technologia zastosowana w WiFi 7. Zapewnia znaczną poprawę przepustowości i stabilności. Działa poprzez jednoczesne wykorzystanie różnych pasm częstotliwości i kanałów oraz ich możliwości (wyższa prędkość czy zwiększony zasięg).
Technologia 16 x 16 MU-MIMO zapewnia natomiast więcej dostępnych strumieni przestrzennych. Oznacza to, że urządzenie sieciowe może może obsługiwać jednocześnie większą liczbę urządzeń końcowych, zapewniając im wysoką prędkość połączenia. Liczba anten w punkcie dostępowym WiFi 7 może sięgać nawet 16 - dwukrotnie więcej niż w przypadku Wi-Fi 6/6E.
Używane razem nowe technologie umożliwiają znacznie większej liczbie użytkowników uzyskanie stabilnych i szybkich połączeń na całym obszarze zasięgu. Jest to szczególnie ważne w środowiskach o dużym zagęszczeniu - w centrach konferencyjnych, hotelach, na stadionach, lotniskach i dworcach kolejowych, w szkołach czy na uczelniach. Wszędzie tam, po przejściu na WiFi 7, zauważalna będzie wyraźna różnica.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Urządzenia WiFi 7 w ofercie Zyxel Networks
Firma Zyxel Networks, dostawca rozwiązań sieciowych dla użytkowników indywidualnych, ale przede wszystkim korporacyjnych i sektora IT, już w październiku 2023 r. wprowadził do swojej oferty punkt dostępowy WiFi 7 (model WBE660S o wysokiej wydajności), który został bardzo dobrze przyjęty. Obecnie firma zamierza rozszerzyć ofertę o kolejny AP WiFi 7. To reprezentujący średnią klasę NWA130BE. Przeznaczony jest dla MŚP oraz użytkowników domowych, którzy chcą uzyskać najwyższą możliwą prędkość sieci bezprzewodowej. Oba punkty dostępowe współpracują z autorską platformą do zarządzania w chmurze Zyxel Networks - Nebula.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Jest do pięciu razy szybszy niż Wi-Fi 5. Zapewnia o 20% wyższą szybkość transmisji danych, podwaja przepustowość i prawie całkowicie eliminuje opóźnienia - mówią przedstawiciele Zyxel Networks Polska. - Jeśli potrzebujesz szybkiego, niezawodnego połączenia, które jest niezmiennie płynne dla wszystkich użytkowników, WiFi 7 jest technologią, która może to naprawdę zapewnić.
Zachęcają też do skontaktowania się z biurem lub partnerem Zyxel Networks Polska dla uzyskania szerszych informacji na temat rozwiązań i urządzeń związanych z WiFi 7.
ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.