Zyxel Networks poszerza ofertę urządzeń WiFi 7

Maciej Gaździcki
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
maciej|2moro.pl| |maciej|2moro.pl
+48 694501400
2moro.pl/
Jakie są kluczowe rozwiązania technologiczne w WiFi 7?
W bieżącym roku zostanie wprowadzona nowa generacja standardu Wi-Fi, IEEE 802.11be, bardziej znana jako Wi-Fi 7. Istnieją cztery główne rozwiązania technologiczne, które wyróżniają ją na tle wcześniejszych standardów:
-
rozszerzone wykorzystanie pasma częstotliwości 6 GHz;
-
modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM);
-
obsługa wielu łączy (MLO);
-
16 x 16 MU-MIMO.
Dzięki rozszerzonemu wykorzystaniu pasma częstotliwości 6 GHz WiFi 7 podwaja maksymalną szerokość kanału do 320 MHz. Umożliwia to znacznie szybsze prędkości transmisji danych do większej liczby urządzeń końcowych. Dodatkowe zakresy częstotliwości dostępne w paśmie 6 GHz zwiększają pole manewru i zapewniają zoptymalizowane połączenia.
Modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM) pozwala na przesyłanie większej ilości danych na jednym kanale, przyspieszając transmisję bogatych treści (na przykład wideo HD) i zwiększając przepustowość. Jest czterokrotnie większa niż oferowana przez WiFi 6/6E i aż szesnastokrotnie większa niż przy WiFi 5.
MLO to najbardziej innowacyjna technologia zastosowana w WiFi 7. Zapewnia znaczną poprawę przepustowości i stabilności. Działa poprzez jednoczesne wykorzystanie różnych pasm częstotliwości i kanałów oraz ich możliwości (wyższa prędkość czy zwiększony zasięg).
Technologia 16 x 16 MU-MIMO zapewnia natomiast więcej dostępnych strumieni przestrzennych. Oznacza to, że urządzenie sieciowe może może obsługiwać jednocześnie większą liczbę urządzeń końcowych, zapewniając im wysoką prędkość połączenia. Liczba anten w punkcie dostępowym WiFi 7 może sięgać nawet 16 - dwukrotnie więcej niż w przypadku Wi-Fi 6/6E.
Używane razem nowe technologie umożliwiają znacznie większej liczbie użytkowników uzyskanie stabilnych i szybkich połączeń na całym obszarze zasięgu. Jest to szczególnie ważne w środowiskach o dużym zagęszczeniu - w centrach konferencyjnych, hotelach, na stadionach, lotniskach i dworcach kolejowych, w szkołach czy na uczelniach. Wszędzie tam, po przejściu na WiFi 7, zauważalna będzie wyraźna różnica.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Urządzenia WiFi 7 w ofercie Zyxel Networks
Firma Zyxel Networks, dostawca rozwiązań sieciowych dla użytkowników indywidualnych, ale przede wszystkim korporacyjnych i sektora IT, już w październiku 2023 r. wprowadził do swojej oferty punkt dostępowy WiFi 7 (model WBE660S o wysokiej wydajności), który został bardzo dobrze przyjęty. Obecnie firma zamierza rozszerzyć ofertę o kolejny AP WiFi 7. To reprezentujący średnią klasę NWA130BE. Przeznaczony jest dla MŚP oraz użytkowników domowych, którzy chcą uzyskać najwyższą możliwą prędkość sieci bezprzewodowej. Oba punkty dostępowe współpracują z autorską platformą do zarządzania w chmurze Zyxel Networks - Nebula.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Jest do pięciu razy szybszy niż Wi-Fi 5. Zapewnia o 20% wyższą szybkość transmisji danych, podwaja przepustowość i prawie całkowicie eliminuje opóźnienia - mówią przedstawiciele Zyxel Networks Polska. - Jeśli potrzebujesz szybkiego, niezawodnego połączenia, które jest niezmiennie płynne dla wszystkich użytkowników, WiFi 7 jest technologią, która może to naprawdę zapewnić.
Zachęcają też do skontaktowania się z biurem lub partnerem Zyxel Networks Polska dla uzyskania szerszych informacji na temat rozwiązań i urządzeń związanych z WiFi 7.

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji
Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Bankowość
Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.