ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
ZTE MF986D
Router ZTE MF986D obsługuje łączność LTE kategorii 12/13 z agregacją trzech pasm (3CA), co pozwala osiągnąć prędkość pobierania do 600 Mb/s i wysyłania do 150 Mb/s. Zastosowanie wydajnego chipsetu Qualcomm SDX12 gwarantuje stabilność połączenia nawet przy intensywnym użytkowaniu, a technologia dwuzakresowego Wi-Fi 5 (2.4 GHz i 5 GHz) pozwala na jednoczesne podłączenie aż 32 urządzeń. Dzięki temu, router ZTE MF986D jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują niezawodnego Internetu podczas pracy zespołowej, podróży lub w trakcie spotkań z rodziną i przyjaciółmi.
ZTE MF986D jest wyposażony w wymienialną baterię o pojemności 3000 mAh, która zapewnia do 8 godzin pracy na jednym ładowaniu. To rozwiązanie pozwala cieszyć się nieprzerwanym dostępem do sieci przez cały dzień. Warto zaznaczyć, że możliwość wymiany baterii zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas dłuższych podróży. Z kolei obecność złączy antenowych TS-9 pozwala na podłączenie zewnętrznych anten, dzięki czemu użytkownicy ZTE MF986D mogą jeszcze bardziej wzmocnić sygnał i poprawić jakość połączenia.
Kompaktowe wymiary urządzenia (107 x 63 x 14 mm) oraz czytelny 1,44-calowy ekran LCD sprawiają, że korzystanie z routera ZTE MF986D jest w pełni intuicyjne i bardzo wygodne. Ekran wyświetla podstawowe informacje, takie jak siła sygnału, stan baterii czy liczba podłączonych użytkowników.
Mobilny router ZTE MF986D dostępny jest w sklepie ZTEshop.pl oraz ofercie wielu innych sieci sprzedaży, gdzie kosztuje 399 zł.
ZTE MF17B
ZTE MF17B to router, który wyróżnia się obsługą technologii LTE kategorii 12, która umożliwia pobieranie danych z prędkością do 600 Mb/s. W ramach dwuzakresowego Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz), MF17B oferuje przepustowość do 1,2 Gb/s, zapewniając płynną pracę nawet przy intensywnym użytkowaniu. Router może obsłużyć aż 32 podłączone urządzenia jednocześnie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w jednorodzinnych domach, jak i w małych biurach.
Model ZTE MF17B charakteryzuje się niezwykle prostą obsługą – wystarczy włożyć kartę SIM, podłączyć router do standardowego gniazdka 230V i gotowe! Router jest natychmiast gotowy do pracy, bez potrzeby skomplikowanej konfiguracji.
ZTE MF17B to także przykład przemyślanej konstrukcji – niewielkie wymiary (10 x 10 x 8 cm) sprawiają, że router można z łatwością zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Jego unikatowa konstrukcja pozwala na bezpośrednie podłączenie do zasilania, bez konieczności używania dodatkowych kabli. Minimalistyczny design sprawia, że urządzenie jest właściwie niezauważalne we wnętrzach.
Mobilny router ZTE MF17B kosztuje 349 zł. Już w styczniu 2025 urządzenie pojawi się w ofercie ZTEshop.pl oraz innych popularnych sklepów z elektroniką.

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Bankowość
Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.