Komunikaty PR

Zalety WiFi 6.

2020-07-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Barbara Trepka
Projekt Zero2

Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
basia|projektzero2.pl| |basia|projektzero2.pl
503 119 029
projektzero2.pl

To już pewne - WiFi stało się szybsze, a dla nas to fantastyczna wiadomość. Codziennie korzystamy kilku aplikacji na naszych mobilnych sprzętach lub komputerach, które wymagają większej przepustowości, ale generacja WiFi 6 umożliwia nie tylko zwiększenie szybkości. Jakie  jeszcze najnowsza technologia kryje w sobie korzyści? 

WiFi 6 - podstawowe informacje

To bezprzewodowy standard nowej generacji, który jest szybszy niż 802.11ac. Oprócz przyspieszonej prędkości zapewnia lepszą wydajność w budynkach mieszkalnych, zatłoczonych miejscach takich jak  restauracje czy nawet stadiony. Jego główna funkcja wciąż pozostanie taka sama - łączenie użytkownika z siecią globalną, tylko, że znacznie szybciej i bez zakłóceń. 

MU - MIMO i OFDMA

Obie technologie pozwalają uzyskać niebotyczną prędkość przy działaniu kilku urządzeń jednocześnie. MU - MIMO konkretnie oznacza „wielu użytkowników, wiele wejść, wiele wyjść”.  Technologia świetnie sprawdza się w zatłoczonych sieciach, takie jak punkty bezprzewodowe. 

No dobrze, a o co chodzi z OFDMA? To skrót od orthogonal frequency division multiple access, co w przetłumaczeniu na język polski oznacza wielokrotny dostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości. W praktyce, technologia umożliwia jednej transmisji dostarczanie danych do wielu urządzeń jednocześnie.  OFDMA dzieli jeden kanał na dziesiątki lub setki mniejszych, tzw. podkanałów. Aplikacje, które wykorzystują strumieniowe przesyłanie plików audio lub wideo, mogą być przesyłane do wielu punktów końcowych w tym samym czasie, co oznacza, że z jednego kanału może skorzystać kilka użytkowników. 

Funkcja TWT

Docelowy czas budzenia (TWT) oznacza w praktyce dłuższą żywotność baterii. 

Gdy punkt dostępu jest połączony z urządzeniem (np. smartfon, komputer czy tablet), może dokładnie zasygnalizować, kiedy ma uśpić Wi-Fi i dokładnie, kiedy je obudzić, aby odebrać następną transmisję. Pozwala to na zaoszczędzeniu energii. 

Co zrobić, aby mieć dostęp do WiFi 6?

To sprawa naprawdę banalna. Wystarczy zaopatrzyć się w bezprzewodową kartę sieciową lub nowy router. Edimax w swojej ofercie posiada oba sprzęty, które prezentują się następująco: 

Karta sieciowa EW-7833AXP. Jej cena to to ok. 200 zł, w zależności od wyboru sklepu. Więcej na temat karty możecie przeczytać w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/121689/blyskawiczna-transmisja-danych-dzieki-nowej-karcie-wifi-od-edimax-

Router BR - 6473 AX. Jezeli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem, to sprzęt został szczegółowy opisany w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/119744/nowy-router-od-edimax

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet WeTalk nauczy Polaków rozmawiać Biuro prasowe
2020-10-16 | 01:00

WeTalk nauczy Polaków rozmawiać

WeTalk nauczy Polaków rozmawiać Możliwość pracy z dopasowanym specjalistą przez całą dobę. Łamanie stereotypów na temat pomocy psychologicznej. Szansa dla osób
Internet Zabierz dysk SSD M.2 w podróż z Icy Dock ICYNano MB809U3-1M2B
2020-10-05 | 01:00

Zabierz dysk SSD M.2 w podróż z Icy Dock ICYNano MB809U3-1M2B

ICYNano MB809U3-1M2B USB 3.2 Gen 1 5 Gbps to kompaktowa kieszeń zmieniająca dyski M.2 SATA w przenośny magazyn danych. Innowacyjny system montażu beznarzędziowego przy pomocy przesuwnego
Internet Kompleksowa oferta punktów dostępowych Wi-Fi 6 dla sektora MŚP od Zyxel Networks
2020-09-29 | 12:33

Kompleksowa oferta punktów dostępowych Wi-Fi 6 dla sektora MŚP od Zyxel Networks

Zyxel Networks prezentuje dwa nowe modele punktów dostępowych Wi-Fi 6: WAX610D i NWA210AX, tworząc najbardziej kompletne i wszechstronne portfolio produktów sieciowych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Leki, szczepionki, a nawet narządy będą dostarczane za pomocą dronów. Trwają już testy, są też pierwsze udane dostawy [DEPESZA]

Opieka zdrowotna coraz częściej sięga po drony. Bezzałogowe samoloty dostarczają leki, szczepionki, a nawet narządy do przeszczepu. Z powodzeniem przetransportowano już nerkę, trwają też testy ze sztucznym sercem czy płucem. Już w 2019 roku pierwsza apteka przetestowała dostawę leków dostępnych bez recepty za pomocą dronów. Obecnie jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie testuje dostarczanie szczepionek za ich pomocą w Karolinie Północnej.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Energetyka

Neutralność klimatyczna wymaga gigantycznych inwestycji. Zielone technologie nie są jeszcze powszechnie dostępne

Osiągnięcie do 2050 roku przez Europę neutralności klimatycznej wymaga gigantycznych inwestycji, zwłaszcza w Polsce, która jest silnie uzależniona od wysokoemisyjnej energetyki – twierdzą eksperci. Siłą naszego kraju w obliczu polityki Zielonego Ładu może być zagospodarowanie branż, w których nie występuje silna konkurencja. Duże szanse upatrywane są w energetyce wodorowej, jednak na razie produkcja tego pierwiastka także jest wysokoemisyjna.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.