Warszawa i Gdańsk z najszybszym Internetem od Vectry!
Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 miastach Polski, w tym w Warszawie i Gdańsku, na podstawie testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Operator nie zwalnia tempa i konsekwentnie dąży do zapewnienia szybkiego Internetu w kolejnych miejscowościach.
Świadczenie usług internetowych o wysokiej prędkości i niezawodności stanowi klucz do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania w obecnym cyfrowo-skonstruowanym świecie. Dostępu do szybkiego i bezpiecznego łącza internetowego potrzebują firmy, instytucje państwowe, szpitale, szkoły i gospodarstwa domowe. Vectra rozumie te wyzwania i dąży do zapewnienia szybkiego i stabilnego połączenia internetowego jak najszerszemu gronu odbiorców w Polsce, co potwierdzają wyniki testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Według nich Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 polskich miastach:
Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bielsko-Białej, Kielcach, Płocku, Kaliszu, Legnicy, Tarnowie, Jeleniej Górze, Siedlcach, Stargardzie, Zamościu, Ełku, Siemianowicach Śląskich, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Świnoujściu, Krośnie, Stalowej Woli, Pruszczu Gdańskim, Raciborzu, Ostrołęce, Skarżysku-Kamiennej, Żarach, Malborku, Nowym Dworze Mazowieckim, Sanoku, Augustowie, Mławie, Kłodzku, Giżycku, Świebodzicach, Władysławowie, Straszynie, Działdowie, Gryficach, Opocznie, Aleksandrowie Łódzkim, Mrągowie, Łańcucie, Goleniowie, Łowiczu, Płońsku, Gubinie, Łasku, Skoczowie, Słubicach, Prudniku, Ustce.
- Jesteśmy dumni, że nasza strategia inwestycji w wysoką jakość usług internetowych przynosi świetne wyniki, którymi przede wszystkim mogą cieszyć się nasi klienci – komentuje Bartłomiej Irzyński, CTO Vectra S.A. – Kolejne sukcesy i pierwsze miejsca w testach użytkowników w 51 miastach umacniają w nas przekonanie, że jesteśmy na dobrej drodze, by zaoferować wysokiej jakości połączenie z Internetem użytkownikom w całej Polsce.
Wśród usług Vectry znajdują się jedne z najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku. Klienci firmy mają dostęp do Internetu światłowodowego o prędkości do 1,2 Gb/s. W dodatku, Vectra to pierwszy ogólnopolski operator, który oferuje usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. Jest to najszybszy dostępny komercyjnie Internet na świecie.
Więcej szczegółów na temat wspomnianych ofert można znaleźć na stronie internetowej operatora: https://www.vectra.pl.
materiały prasowe / Vectra

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.