Warszawa i Gdańsk z najszybszym Internetem od Vectry!
Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 miastach Polski, w tym w Warszawie i Gdańsku, na podstawie testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Operator nie zwalnia tempa i konsekwentnie dąży do zapewnienia szybkiego Internetu w kolejnych miejscowościach.
Świadczenie usług internetowych o wysokiej prędkości i niezawodności stanowi klucz do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania w obecnym cyfrowo-skonstruowanym świecie. Dostępu do szybkiego i bezpiecznego łącza internetowego potrzebują firmy, instytucje państwowe, szpitale, szkoły i gospodarstwa domowe. Vectra rozumie te wyzwania i dąży do zapewnienia szybkiego i stabilnego połączenia internetowego jak najszerszemu gronu odbiorców w Polsce, co potwierdzają wyniki testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Według nich Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 polskich miastach:
Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bielsko-Białej, Kielcach, Płocku, Kaliszu, Legnicy, Tarnowie, Jeleniej Górze, Siedlcach, Stargardzie, Zamościu, Ełku, Siemianowicach Śląskich, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Świnoujściu, Krośnie, Stalowej Woli, Pruszczu Gdańskim, Raciborzu, Ostrołęce, Skarżysku-Kamiennej, Żarach, Malborku, Nowym Dworze Mazowieckim, Sanoku, Augustowie, Mławie, Kłodzku, Giżycku, Świebodzicach, Władysławowie, Straszynie, Działdowie, Gryficach, Opocznie, Aleksandrowie Łódzkim, Mrągowie, Łańcucie, Goleniowie, Łowiczu, Płońsku, Gubinie, Łasku, Skoczowie, Słubicach, Prudniku, Ustce.
- Jesteśmy dumni, że nasza strategia inwestycji w wysoką jakość usług internetowych przynosi świetne wyniki, którymi przede wszystkim mogą cieszyć się nasi klienci – komentuje Bartłomiej Irzyński, CTO Vectra S.A. – Kolejne sukcesy i pierwsze miejsca w testach użytkowników w 51 miastach umacniają w nas przekonanie, że jesteśmy na dobrej drodze, by zaoferować wysokiej jakości połączenie z Internetem użytkownikom w całej Polsce.
Wśród usług Vectry znajdują się jedne z najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku. Klienci firmy mają dostęp do Internetu światłowodowego o prędkości do 1,2 Gb/s. W dodatku, Vectra to pierwszy ogólnopolski operator, który oferuje usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. Jest to najszybszy dostępny komercyjnie Internet na świecie.
Więcej szczegółów na temat wspomnianych ofert można znaleźć na stronie internetowej operatora: https://www.vectra.pl.
materiały prasowe / Vectra
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Jak WebWave zrewolucjonizowało tworzenie stron
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.