Warszawa i Gdańsk z najszybszym Internetem od Vectry!
Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 miastach Polski, w tym w Warszawie i Gdańsku, na podstawie testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Operator nie zwalnia tempa i konsekwentnie dąży do zapewnienia szybkiego Internetu w kolejnych miejscowościach.
Świadczenie usług internetowych o wysokiej prędkości i niezawodności stanowi klucz do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania w obecnym cyfrowo-skonstruowanym świecie. Dostępu do szybkiego i bezpiecznego łącza internetowego potrzebują firmy, instytucje państwowe, szpitale, szkoły i gospodarstwa domowe. Vectra rozumie te wyzwania i dąży do zapewnienia szybkiego i stabilnego połączenia internetowego jak najszerszemu gronu odbiorców w Polsce, co potwierdzają wyniki testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Według nich Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 polskich miastach:
Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bielsko-Białej, Kielcach, Płocku, Kaliszu, Legnicy, Tarnowie, Jeleniej Górze, Siedlcach, Stargardzie, Zamościu, Ełku, Siemianowicach Śląskich, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Świnoujściu, Krośnie, Stalowej Woli, Pruszczu Gdańskim, Raciborzu, Ostrołęce, Skarżysku-Kamiennej, Żarach, Malborku, Nowym Dworze Mazowieckim, Sanoku, Augustowie, Mławie, Kłodzku, Giżycku, Świebodzicach, Władysławowie, Straszynie, Działdowie, Gryficach, Opocznie, Aleksandrowie Łódzkim, Mrągowie, Łańcucie, Goleniowie, Łowiczu, Płońsku, Gubinie, Łasku, Skoczowie, Słubicach, Prudniku, Ustce.
- Jesteśmy dumni, że nasza strategia inwestycji w wysoką jakość usług internetowych przynosi świetne wyniki, którymi przede wszystkim mogą cieszyć się nasi klienci – komentuje Bartłomiej Irzyński, CTO Vectra S.A. – Kolejne sukcesy i pierwsze miejsca w testach użytkowników w 51 miastach umacniają w nas przekonanie, że jesteśmy na dobrej drodze, by zaoferować wysokiej jakości połączenie z Internetem użytkownikom w całej Polsce.
Wśród usług Vectry znajdują się jedne z najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku. Klienci firmy mają dostęp do Internetu światłowodowego o prędkości do 1,2 Gb/s. W dodatku, Vectra to pierwszy ogólnopolski operator, który oferuje usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. Jest to najszybszy dostępny komercyjnie Internet na świecie.
Więcej szczegółów na temat wspomnianych ofert można znaleźć na stronie internetowej operatora: https://www.vectra.pl.
materiały prasowe / Vectra

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.