Warszawa i Gdańsk z najszybszym Internetem od Vectry!
Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 miastach Polski, w tym w Warszawie i Gdańsku, na podstawie testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Operator nie zwalnia tempa i konsekwentnie dąży do zapewnienia szybkiego Internetu w kolejnych miejscowościach.
Świadczenie usług internetowych o wysokiej prędkości i niezawodności stanowi klucz do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania w obecnym cyfrowo-skonstruowanym świecie. Dostępu do szybkiego i bezpiecznego łącza internetowego potrzebują firmy, instytucje państwowe, szpitale, szkoły i gospodarstwa domowe. Vectra rozumie te wyzwania i dąży do zapewnienia szybkiego i stabilnego połączenia internetowego jak najszerszemu gronu odbiorców w Polsce, co potwierdzają wyniki testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Według nich Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 polskich miastach:
Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bielsko-Białej, Kielcach, Płocku, Kaliszu, Legnicy, Tarnowie, Jeleniej Górze, Siedlcach, Stargardzie, Zamościu, Ełku, Siemianowicach Śląskich, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Świnoujściu, Krośnie, Stalowej Woli, Pruszczu Gdańskim, Raciborzu, Ostrołęce, Skarżysku-Kamiennej, Żarach, Malborku, Nowym Dworze Mazowieckim, Sanoku, Augustowie, Mławie, Kłodzku, Giżycku, Świebodzicach, Władysławowie, Straszynie, Działdowie, Gryficach, Opocznie, Aleksandrowie Łódzkim, Mrągowie, Łańcucie, Goleniowie, Łowiczu, Płońsku, Gubinie, Łasku, Skoczowie, Słubicach, Prudniku, Ustce.
- Jesteśmy dumni, że nasza strategia inwestycji w wysoką jakość usług internetowych przynosi świetne wyniki, którymi przede wszystkim mogą cieszyć się nasi klienci – komentuje Bartłomiej Irzyński, CTO Vectra S.A. – Kolejne sukcesy i pierwsze miejsca w testach użytkowników w 51 miastach umacniają w nas przekonanie, że jesteśmy na dobrej drodze, by zaoferować wysokiej jakości połączenie z Internetem użytkownikom w całej Polsce.
Wśród usług Vectry znajdują się jedne z najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku. Klienci firmy mają dostęp do Internetu światłowodowego o prędkości do 1,2 Gb/s. W dodatku, Vectra to pierwszy ogólnopolski operator, który oferuje usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. Jest to najszybszy dostępny komercyjnie Internet na świecie.
Więcej szczegółów na temat wspomnianych ofert można znaleźć na stronie internetowej operatora: https://www.vectra.pl.
materiały prasowe / Vectra

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.