Komunikaty PR

Seria punktów dostępowych Zyxel rozszerzona o nowe modele wielogigabitowe

2023-07-31  |  11:15
Biuro prasowe

Rodzina punktów dostępowych Wi-Fi 6, które stanowią alternatywę dla UniFi i są przeznaczone głównie dla małych i średnich organizacji, została rozszerzona o modele wielogigabitowe.

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, chmurowych rozwiązań łączności sieciowej, rozszerzył swoją serię punktów dostępowych, przeznaczoną głównie dla małych i średnich firm i organizacji, o dwa dodatkowe modele.

Punkty dostępowe z tej serii szybko stały się bestsellerem, ponieważ zapewniają  dostęp do nowoczesnej bezprzewodowej technologii sieciowej w przystępnej cenie. Oferują zdalne, scentralizowane, zarządzanie całą siecią i poszczególnymi punktami dostępowymi za pośrednictwem zaawansowanej platformy chmurowej Nebula. Urządzenia posiadają wszystkie funkcje, które są wymagane do zbudowania bezpiecznej sieci korporacyjnej, ale docenią je również bardziej zaawansowani użytkownicy w domowych biurach. Aby przejść na zaawansowany standard bezprzewodowy, wystarczy wymienić istniejące punkty dostępowe na nowe przy zachowaniu dotychczasowego okablowania sieciowego. Parametry punktów dostępowych sprawiają, że są one atrakcyjną alternatywą dla UniFi.

 Dostęp do Internetu wszędzie, gdzie jest potrzebny

Punkty dostępowe Zyxel NWA50AX i Zyxel NWA90AX umożliwiają rozszerzenie sieci wewnątrz budynków na wszystkie lokalizacje, w których potrzebny jest dostęp do sieci lokalnej i Internetu.

Oprócz tych dwóch urządzeń nowa seria obejmuje również model zewnętrzny NWA55AXE, który oferuje stopień ochrony IP55 przed kurzem oraz wodą. Zapewnia on łączność na parkingach, dziedzińcach, w ogrodach oraz innych obszarach pod otwartym niebem. Nadaje się też doskonale do tworzenia łączy bezprzewodowych między budynkami z wykorzystaniem technologii Zyxel Smart Mesh.

Wielogigabitowy punkt dostępowy Wi-Fi 6 dla małych firm

Nowo wprowadzone do sprzedaży punkty dostępowe Zyxel NWA50AX PRO i NWA90AX PRO to idealny wybór dla małych firm szukających ekonomicznego punktu dostępowego Wi-Fi 6, który zapewnia wielogigabitowe prędkości sięgające 3000 Mb/s i obsługuje większą liczbę podłączonych urządzeń oraz aplikacji.

Oprócz przyspieszenia łączności Wi-Fi oba punkty dostępowe oferują również wielogigabitowe połączenia Ethernet. Port uplink 2.5G może używać typowego okablowania Cat5e, więc eliminuje wąskie gardło 1.0G bez konieczności wymiany kabli, ułatwiając tworzenie szybkiego środowiska sieciowego w firmie lub domu.

Konfiguracja sieci bezprzewodowej w kilka minut!

Punkty dostępowe NWA50AX PRO i NWA90AX PRO zaprojektowano z myślą o łatwej konfiguracji i instalacji w takich obiektach, jak małe hotele, sklepy detaliczne, restauracje lub domowe biura. Nie trzeba być ekspertem od sieci. Prosta konfiguracja pozwala stworzyć sieć dla klientów i pracowników w ciągu kilku minut.

Podobnie jak w przypadku innych produktów z tej serii, punktami dostępowymi można zarządzać albo za pomocą chmurowej platformy Nebula, albo przy użyciu lokalnego interfejsu urządzenia. Dzięki temu administratorzy sieci mogą monitorować całą sieć bezprzewodową organizacji i konfigurować każdy punkt dostępowy z dowolnego miejsca i o każdej porze przy użyciu przeglądarki internetowej albo aplikacji na smartfony i tablety.

Maksymalnie uproszczono też proces dodawania nowych punktów dostępowych. Wystarczy przeskanować kod QR na urządzeniu za pomocą smartfona, aby szybko i automatycznie powielić ustawienia sieciowe poprzednio zainstalowanych punktów dostępowych. Podstawowa wersja usługi chmurowej Nebula, która całkowicie wystarcza do codziennego zarządzania punktami dostępowymi i sieciami bezprzewodowymi, jest dostępna bezpłatnie. Dzięki temu nowymi punktami dostępowymi Zyxel można zarządzać za pośrednictwem chmury bez ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych.

Łatwe wdrożenie dzięki Zyxel Smart Mesh

Technologia Zyxel Smart Mesh automatycznie tworzy dynamiczne łącza bezprzewodowe pomiędzy punktami dostępowymi i ogranicza konieczność kładzenia skomplikowanego i  niewygodnego okablowania we wdrożeniach Wi-Fi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Przenośny router Wi-Fi 4G LTE firmy Tenda - w sam raz do plecaka Biuro prasowe
2024-04-25 | 01:00

Przenośny router Wi-Fi 4G LTE firmy Tenda - w sam raz do plecaka

Niewielkich rozmiarów router, który umożliwia pozostawanie w kontakcie ze światem Mogłoby się wydawać, że podczas podróży lub na wycieczce ludzie chcą odciąć się
Internet Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?
2024-04-15 | 13:10

Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?

Zacznijmy od podstaw Internet 5G to piąta generacja technologii sieci komórkowych. Oferuje szereg korzyści i ulepszeń w porównaniu do swoich poprzedników, takich jak 3G
Internet Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza
2024-03-20 | 15:00

Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza

ZTE T5400 – designerski, elegancki i zaawansowany ZTE T5400 Wi-Fi 6 to router, który pracuje w bardzo szerokim bo 160MHz paśmie częstotliwości co przekłada się na maksymalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Nauka

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.