Komunikaty PR

Rozwiązania sieciowe firmy Zyxel pomagają szkołom rozwijać nowoczesne metody nau

2023-08-16  |  11:35
Biuro prasowe

W ciągu ostatnich kilku lat w przeszło 7100 szkół na całym świecie wdrożono ponad 64 000 urządzeń firmy Zyxel, które zapewniają uczniom niezawodny i łatwy dostęp do edukacji cyfrowej.

W ciągu kilku ostatnich lat firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, chmurowych rozwiązań sieciowych, pomogła milionom uczniów skorzystać z zalet edukacji cyfrowej. Od szkół podstawowych i średnich do najlepszych uniwersytetów oraz wyspecjalizowanych szkół medycznych i lotniczych, rozwiązania sieciowe firmy Zyxel pozwalają nauczycielom prowadzić lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, aby wspierać rozwój, zaangażowanie i sukces edukacyjny uczniów.

Edukacja cyfrowa zmienia sposób, w jaki prowadzone są lekcje i wykłady. W związku z szybkim rozwojem wzrostem branży technologii edukacyjnych (EdTech) po pandemii, zwiększone wykorzystanie laptopów, notebooków, inteligentnych tablic i platform do nauki online przyniosło nie tylko nowe możliwości, ale i wyzwania — rosnąca liczba podłączonych urządzeń sprawia, że sieci szkolne są coraz bardziej przeciążone.

 

Łatwe w użyciu, skalowalne rozwiązanie

 Choć większość nauczycieli, uczniów i rodziców biegle posługuje się urządzeniami podłączonymi do sieci, wiedza o projektowaniu i obsłudze wysokowydajnych sieci jest mniej powszechna. Nawet nauczyciele matematyki, fizyki i informatyki mogą czuć się przytłoczeni perspektywą stworzenia i prowadzenia sieci IT odpowiedniej dla 1000 użytkowników.

Zaawansowane, łatwe w użyciu i skalowalne rozwiązania firmy Zyxel, takie jak Nebula, pozwalają szkołom oraz partnerom EdTech łatwo podłączać urządzenia do sieci. Dzięki, najszerszej w branży, ofercie produktów zarządzanych w chmurze, rozwiązanie Nebula firmy Zyxel oferuje ponad 80 typów urządzeń sieciowych, m.in. punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E, wielogigabitowe przełączniki L3/L2/desktopowe, bramy zabezpieczające i mobilne routery 5G.     

Urządzenia te można uruchomić w ciągu kilku minut, co pozwala szkołom bezproblemowo podłączyć je do sieci, i zarządzać nimi centralnie z poziomu jednej platformy. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów szkoły i partnerzy mogą liczyć na nagradzane wsparcie techniczne firmy Zyxel.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze rozwiązania sieciowe są wykorzystywane do opracowywania lepszych modeli edukacyjnych i innowacyjnych metod nauczania — mówi Crowley Wu, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Zyxel Networks. — W ciągu kilku ostatnich kwartałów w niektórych krajach nasz biznes edukacyjny odnotował dwucyfrowe wzrosty, w dużej mierze dzięki staraniom partnerów oraz naszym wyspecjalizowanym rozwiązaniom sieciowym, które przekonały tysiące szkół, że warto przekształcać edukację razem z nami. Cieszymy się z osiągnięcia obecnego kamienia milowego i zamierzamy kontynuować wysiłki w nadchodzących miesiącach”.

Więcej informacji o działalności firmy Zyxel w sektorze edukacyjnym można znaleźć pod adresem:

https://www.zyxel.com/global/en/success-stories

 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Przenośny router Wi-Fi 4G LTE firmy Tenda - w sam raz do plecaka Biuro prasowe
2024-04-25 | 01:00

Przenośny router Wi-Fi 4G LTE firmy Tenda - w sam raz do plecaka

Niewielkich rozmiarów router, który umożliwia pozostawanie w kontakcie ze światem Mogłoby się wydawać, że podczas podróży lub na wycieczce ludzie chcą odciąć się
Internet Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?
2024-04-15 | 13:10

Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?

Zacznijmy od podstaw Internet 5G to piąta generacja technologii sieci komórkowych. Oferuje szereg korzyści i ulepszeń w porównaniu do swoich poprzedników, takich jak 3G
Internet Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza
2024-03-20 | 15:00

Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza

ZTE T5400 – designerski, elegancki i zaawansowany ZTE T5400 Wi-Fi 6 to router, który pracuje w bardzo szerokim bo 160MHz paśmie częstotliwości co przekłada się na maksymalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Polskie samorządy chcą wdrażać rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji. Wyzwaniem jest brak świadomości, jak zacząć i gdzie można ją zastosować

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w biznesie zapoczątkowały już nowy etap rewolucji technologicznej, która nie ominie też sektora publicznego i samorządowego. Jej wdrożenie w urzędach może przynieść duże korzyści m.in. w postaci skrócenia czasu obsługi mieszkańców i odciążenia pracowników administracji, którzy będą w stanie poświęcić więcej czasu na bardziej wymagające zadania. Samorządy są mocno zainteresowane takimi rozwiązaniami, ale barierą wciąż pozostaje m.in. brak świadomości i wiedzy, jak rozpocząć proces ich wdrażania. – Drugą barierą jest strach przed tym, czy roboty zastąpią pracowników, którzy zostaną zwolnieni – podkreśla Tomasz Tybor, dyrektor ds. inteligentnej automatyzacji w Betacom.

Ochrona środowiska

Jedynie 20 proc. zużywanych w kraju surowców mineralnych pochodzi z Polski. Rozwiązaniem może być recykling części metali

Polska posiada głównie dwa surowce strategiczne, które samodzielnie przetwarza na większą skalę – węgiel koksowy i miedź.  Nie mamy własnych źródeł i złóż pierwiastków ziem rzadkich, w związku z czym bazujemy jedynie na imporcie. – Potencjał surowcowy jednak istnieje, zwłaszcza w zakresie odzyskiwania surowców. Jednocześnie musimy pracować nad zagospodarowaniem górniczym – ocenia Krzysztof Galos, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Główny Geolog Kraju.

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.