Pierwsze na rynku przełączniki hybrydowe z trzema trybami zarządzania
Zyxel wprowadza do oferty przełączniki z serii GS2220, które jako pierwsze na rynku mogą być zarządzane w trzech trybach: poprzez chmurę, CLI oraz SNMP. Najnowsza seria zastępuje najbardziej popularną gamę przełączników Zyxel warstwy 2 – GS2210.
Najnowsze przełączniki hybrydowe warstwy 2 z serii GS2220 w połączeniu z pierwszą na rynku funkcją zarządzania w trzech trybach: za pośrednictwem chmury, interfejsu wiersza poleceń (CLI) i protokołu Simple Network Management (SNMP) zapewnią sieciom korporacyjnym i edukacyjnym wyjątkową wydajność.
- Seria GS2220, dostępna w sprzedaży od lipca 2020, spełnia wszystkie potrzeby małych i średnich firm w zakresie łączności sieciowej i oczekiwania dotyczące wydajności sieci- mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications. - Przełączniki te obsługują wszystkie funkcje warstwy 2 i doskonale sprawdzą się w różnorodnych wdrożeniach sieci biznesowych i edukacyjnych.
Najważniejszym elementem przełączników GS2220 z trzema trybami zarządzania jest obsługa chmury Nebula, która umożliwia administratorom monitorowanie i kontrolowanie ich sieci w dowolnym miejscu i czasie za pomocą jednego scentralizowanego interfejsu. Zaprojektowana z myślą o biznesie chmura Nebula pozwala na bardzo wydajne wdrażanie, konfigurowanie i analizę sieci.
Wszystkie przełączniki GS2220 posiadają roczną bezpłatną licencją Nebula Pro, dzięki temu klienci biznesowi już teraz mogą zapoznać się z zaletami zdalnego, scentralizowanego zarządzania chmurą i przygotować się do przyszłej migracji do chmury.
Administratorzy mogą wybrać też lokalne zarządzanie CLI – tryb, który oferuje pełny dostęp do odczytywanych i zapisywanych informacji oraz dużą ich szczegółowość. Do wyboru jest również tryb zarządzania SNMP, który zawiera kompletną informacyjną bazę zarządzania i ułatwia znacznie obsługę w sieci urządzeń różnych marek.
Stabilne, ciche i kompaktowe
Przełączniki warstwy 2 sprostają wyzwaniom konwergencji, ponieważ obsługują jednocześnie dane, głos, strumienie wideo, e-commerce i inne aplikacje. W modelach GS2220 inżynierowie Zyxela odpowiednio zaimplementowali znaczące modernizacje sprzętowe i programowe. Przełączniki charakteryzują się również dużą mocą i wysoką niezawodnością. Kolejną zaletą jest dwukrotnie i czterokrotnie silniejsza ochrona odpowiednio przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami.
Dzięki nowej i cichej konstrukcji bez wentylatora przełączniki sprawdzą się w biurach i innych miejscach, w których pożądana jest cisza. Ponadto przełączniki serii GS2220 mają bardziej kompaktowe wymiary niż pozostałe modele, co pozwala zachować więcej wolnego miejsca w szafie lub na biurku.
Kompleksowa obsługa portów
Przełączniki obsługują wszystkie aplikacje przełączające L2, oferując do 44 gigabitowych portów RJ45 wraz z gigabitowymi portami miedzianymi/ światłowodowymi lub dwoma portami SFP. Modele z mniejszą liczbą portów są również dostępne dla sieci, w których w warstwie dostępowej będą wykorzystywane bardziej zaawansowane funkcje zarządzania L2.
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.zyxel.com/pl/pl/products_services/10-28-50-port-GbE-L2-Managed-Switch-GS2220-Series/
* Seria GS2220 zostanie szczegółowo zaprezentowana 6 sierpnia o godz. 10:00 podczas webinarium pt. „Nowości w ofercie przełączników Zyxel”. Wstęp wolny, wymagana rejestracja poprzez stronę: https://discover.zyxel.com/PLWBNR2020Q30608AS_RegLP.html
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Jak WebWave zrewolucjonizowało tworzenie stron
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.