Piątka dla Przylądka. Niezwykły abonament na dobre serce dla dzieci chorych raka
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Z małych rzeczy można zbudować coś wielkiego! Wystarczy mieć abonament na pomaganie, który wprowadza Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Piątka dla Przylądka to program, w ramach którego można automatycznie, raz w miesiącu, przekazać niewielką kwotę na pomoc małym pacjentom kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei.
Projekt "Piątka dla Przylądka" wspiera Fundusz Ratunkowy, prowadzony przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Finansowane są z niego nierefundowane leki ratujące życie, terapie, rehabilitacje i profesjonalna opieka psychologiczna dla małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.
Aby regularnie pomagać dzieciom w walce z rakiem, wystarczy tylko jedno kliknięcie. Każdego miesiąca można przekazać symboliczną "piątkę" lub większą kwotę,
by nieść realną pomoc dzieciom chorym na nowotwory. Liczy się efekt skali. Im więcej osób pomaga cyklicznie, nawet małymi sumami, tym większy sukces!
- Regularne wsparcie jest niezbędne dla organizacji takiej jak nasza, byśmy mogli każdego dnia pomagać małym pacjentom, których każdego roku jest około dwóch tysięcy - mówi Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Takie cykliczne wpłaty umożliwiają nam finansowanie najpilniejszych potrzeb tam, gdzie toczy się wyścig z czasem i trzeba reagować błyskawicznie.
Aby zostać patronem Piątki dla Przylądka wystarczy:
• Wejść na stronę www.naratunek.org/piatka
• Wybrać dowolną kwotę (5zł, 10zł, 25zł, 50zł lub podać własną sumę)
• Podpiąć swoją kartę płatniczą i już pomagamy!
Darowizny będą przekazywane cyklicznie, każdego miesiąca. W każdym momencie możemy je wyłączyć.
- Abonamenty mają sieci komórkowe, serwisy streamingowe, a teraz my uruchamiamy abonament na dobre serce. Na pomaganie dzieciom w podbramkowych sytuacjach! - cieszy się Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Widzimy, jak wielką popularnością cieszą się internetowe rozwiązania, pozwalające objąć patronatem ulubionych twórców. Mamy nadzieję, że naszym przyjaciołom takie nowoczesne, wygodne rozwiązanie również przypadnie do gustu.
Program "Piątka dla Przylądka" obsługiwany jest przez platformę iMoje należącą do banku ING. Wdrożenie technologiczne przeprowadziła firma QuitSnap.
Szczegóły oraz regulamin Piątki dla Przylądka dostępne są na: www.naratunek.org/piatka
**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.