Nowe przełączniki dostępowe L3 firmy Zyxel
Seria przełączników XGS2220 firmy Zyxel to wszechstronne rozwiązanie, które poradzi sobie z coraz większymi wyzwaniami dotyczącymi przepustowości.
Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, zaprezentował nową serię przełączników dostępowych XGS2220 warstwy 3, aby pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom nadążyć za wymaganiami stawianymi ich sieciom.
Rosnące oczekiwania dotyczące przepustowości i zwiększające się możliwości najnowszych urządzeń, w tym bezprzewodowych punktów dostępowych Wi-Fi 6/6E, laptopów, serwerów i stacji roboczych, stanowią ogromne obciążenie dla sieci. Seria XGS2220 oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom, hotelom, szkołom, integratorom systemów i dostawcom usług przełącznik, który jest wszechstronny, bogaty w funkcje i stanowi dobrą odpowiedź na współczesne wymogi.
Kompleksowe rozwiązania spełniające wszelkie potrzeby
Seria XGS2220 obejmuje sześć różnych modeli, w tym wersje z 24 lub 48 portami gigabitowymi do standardowych połączeń sieciowych, trzy modele PoE do instalacji o dużym poborze mocy oraz model tylko światłowodowy do agregacji światłowodów, który umożliwia gigabitową modernizację wielu urządzeń w różnych infrastrukturach sieciowych.
Łatwe podłączenie, elastyczne zarządzanie
Przedsiębiorstwa mogą zarządzać przełącznikami serii XGS2220 według uznania, czy to w trybie samodzielnym, czy w trybie zarządzanym w chmurze Nebula, dostosowując je w zależności od potrzeb.
Seria XGS2220 oferowana jest z roczną licencją Nebula Pro, która zapewnia zaawansowaną technologię IGMP, alerty analityki sieciowej i inne mechanizmy, które pozwalają resellerom, dostawcom usług zarządzanych i administratorom sieci zapoznać się z prostotą, skalowalnością i elastycznością rozwiązania sieciowego Nebula firmy Zyxel.
– Linia XGS2220 to odpowiednie rozwiązanie w obliczu rosnących wymogów dotyczących przepustowości, jakie generują nowoczesne urządzenia – skomentował Kell Lin, Senior Associate Vice President Zyxel Networking SBU – Nowa seria przełączników została zaprojektowana tak, aby poradzić sobie z obciążeniem. Zapewnia również nowe funkcje i opcje zarządzania, które maksymalnie ułatwiają obsługę.
Najważniejsze cechy najnowszej serii XGS2220 firmy Zyxel to:
- Budżet mocy z zapasem: 400W do 960W, z łatwością obsłuży punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E, VoIP, monitoring i sieciowe urządzenia AV.
- Elastyczne łącza uplink: Sześć łączy uplink 10G, cztery 10G SFP+ i dwa 10G Multi-Gig RJ 45.
- Tryb sieciowy AV: Z trybem sieciowym AV gotowym do obsługi ekranów w szkołach, barach sportowych i innych miejscach; kreator konfiguracji upraszcza instalację, podczas gdy wyspecjalizowany pulpit trybu AV prezentuje przydatne elementy.
- Odpowiedni do zastosowań korporacyjnych: Funkcje warstwy 2 (tunelowanie QinQ VLAN, translacja VLAN) oraz możliwości routingu statycznego warstwy 3.
- Wysokiej jakości, inteligentna konstrukcja: Zbudowany z trwałych materiałów; wyposażony w adaptacyjny, energooszczędny i cichy system wentylatorów chłodzących.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.