Nowa, wysokowydajna zapora sieciowa Zyxel zapewnia szybkość i bezpieczeństwo
Nowa seria USG FLEX H zapewnia potrójną wydajność, aby zapewnić bezpieczeństwo małym i średnim firmom podczas pracy z prędkościami wielogigabitowymi.
Zyxel Networks, dostawca bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, wprowadza na rynek serię zabezpieczających zapór sieciowych USG FLEX H – nowej linii urządzeń zaprojektowanych tak, by zapewniać małym i średnim firmom wyjątkową, wielogigabitową wydajność i zaawansowane zabezpieczenia.
Wysoka prędkość i potrójna wydajność
Ze względu na to, że wiele firm stale unowocześnia swoje urządzenia i sieci do poziomu wielu gigabitów, potrzebują zapory sieciowej, która obsłuży tę samą szybkość i wydajność. Seria USG FLEX H zapewnia potrójną wydajność przepustowości zapory, VPN i Unified Threat Management (UTM)[1] wraz z wielogigabitową prędkością w zakresie od 1G i 2,5G do 10G, oferując małym i średnim firmom wystarczającą pojemność, aby sprostać rosnącym wymaganiom sieciowym.
Wybrane modele wyposażone są w opcje Power over Ethernet (PoE) z budżetem mocy do 30 W, aby umożliwić płynną łączność i zasilanie urządzeń, takich jak routery 5G (FWA710) i punkty dostępowe Wi-Fi 6E, upraszczając okablowanie sieciowe. Włączenie portów Ethernet definiowanych programowo, wcześniej spotykanych tylko w produktach klasy korporacyjnej, zapewnia elastyczność spełniającą wymagania użytkownika (do wyboru LAN/WAN) oraz większą wszechstronność w konfiguracji sieci.
Ken Tsai, starszy wiceprezes Zyxel Networks Gateway SBU, powiedział:
- Seria USG FLEX H oferuje małym i średnim firmom niezrównaną wydajność, zwiększone bezpieczeństwo i uproszczoną obsługę. Ta nowa generacja wysokowydajnych urządzeń Zyxel Networks zapewnia im szybkość i możliwości, których potrzebują, aby dostosować się do zmieniających się wymagań bezpieczeństwa sieci wielogigabitowych i zapewnić skuteczną ochronę ich cennych zasobów cyfrowych.
Bezpieczeństwo oparte na sztucznej inteligencji i łatwe zarządzanie
Aby przeciwdziałać coraz bardziej złożonym cyberzagrożeniom skierowanym przeciwko firmom, seria USG FLEX H wykorzystuje chmurę opartą na sztucznej inteligencji, aby zapewnić wielowarstwową ochronę. System obrony obejmuje sandboxing, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, filtrowanie DNS/IP/URL, system zapobiegania włamaniom (IPS) i kontrolę aplikacji. Ponadto zapory obsługują powszechnie używane protokoły VPN, takie jak IKEv2/EAP i SSL VPN na wielu platformach operacyjnych. Wszystko to objęte jest jednym kluczem licencyjnym Zyxel Networks SecuExtender VPN Client.
Seria USG FLEX H ułatwia zadania administratorom sieci i zapewnia zarówno lokalną, jak i centralnie zarządzaną ochronę za pośrednictwem chmury Zyxel Networks Nebula. Administratorzy mogą szybko instalować urządzenia za pomocą aplikacji Nebula i płynnie przełączać się między graficznym interfejsem użytkownika urządzenia a centrum sterowania Nebula, by zarządzać siecią[2]. Zapewnia to bezpieczne połączenia i umożliwia scentralizowane zarządzanie urządzeniami przewodowymi i bezprzewodowymi, a także urządzeniami zabezpieczającymi, a wszystko to z poziomu jednego panelu.
Lepsze doświadczenia użytkownika dzięki uOS
Seria USG FLEX H, zbudowana z myślą o doświadczeniu użytkownika, wyposażona jest w nowy system operacyjny uOS. System oferuje prosty, nowoczesny i intuicyjny interfejs, zwiększa ogólną użyteczność i przyspiesza reakcję systemu podczas przetwarzania złożonych konfiguracji. Ponadto pulpit nawigacyjny oferuje przejrzysty i kompleksowy przegląd zabezpieczeń całej sieci, pomagając administratorom w szybszym podejmowaniu świadomych decyzji, by skutecznie reagować na zagrożenia.
Seria USG FLEX H obejmuje sześć modeli, które spełniają wszechstronne wymagania małych i średnich przedsiębiorstw. Wersja oferowana w pakiecie zawiera roczną licencję Gold Security Pack, która obejmuje usługi takie jak sandboxing, filtr reputacji, Nebula Pro Pack, SecuReporter i inne.
Wszystkie modele będą dostępne u partnerów Zyxel Networks pod koniec października 2023 roku. Więcej informacji na temat serii USG FLEX H można znaleźć kikająć w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI
[1] Na podstawie porównania z poprzednią generacją urządzeń zabezpieczających Zyxel. - https://media.neuron.pl/klienci/1317/pr/822468/nowa-wysokowydajna-zapora-sieciowa-zyxel-networks-zapewnia-firmom-szybkosc-i-bezpieczenstwo#_ftnref1
[2] Obsługiwane funkcje będą rozszerzane poprzez kolejne aktualizacje - https://media.neuron.pl/klienci/1317/pr/822468/nowa-wysokowydajna-zapora-sieciowa-zyxel-networks-zapewnia-firmom-szybkosc-i-bezpieczenstwo#_ftnref2

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.